11.10. Sokol Vyšehrad - Sokol Žižkov

Sokol Vyšehrad - Sokol Žižkov 63:74 (14:19, 16:19, 14:12, 19:24)

Družstvo se potýká s několika problémy, špatná obrana, sobeckost hráčů a neplnění pokynů trenéra. Nedělní utkání ukázalo, že musíme hrát v pěti lidech na hřišti. Pokud někteří hráči nepochopí, že nehrají streetball, tak vyhrávat nebudeme. Stačí aby jeden hráč si na hřišti hrál svoje vlastní utkání a jako družstvo prohrajeme. Pro soupeře je velice jednoduché bránit jednoho či dva hráče. Navíc máme problémy s velkým množstvím faulů v prvním poločase.

Statisticky průběh utkání. Začali jsme velice špatně. V útoku hrál vždy jeden hráč a ostatní se na něho jen dívali. V obraně jsme se nechávali jednoduše obejít jeden na jednoho. V páté minutě to bylo už 3:13. Trochu jsme se vzchopili na konci první čtvrtiny a stáhli náskok. Nástup do druhé čtvrtiny byl opět vlažný a skore se neustále nyvašovalo v náš neprospěch. V druhém poločase jsme napjali síly a pokusili jsme se bod po bodu soupeře stahovat. Několikrát se nám to povedlo, ale vždy se našel někdo nezodpovědný a veškerá námaha šla v niveč. Ale přesto jsme se na začátku poslední čtvrtiny přiblížili na 5 bodů. Soupeř ale změnil obranu, začal bránit zonově a to byla naše smrt. Hráči nebyli schopni uplatnit v praxi naučené dovednosti z tréninku.

Střelci: Dapič - 21, Kvapil - 18, Žižka - 10, Hampl - 5, Akahomen - 4, Novotný - 3, Stádník - 2.