ZŠ Plamínkové - Zasloužený úspěch chlapců 8. a 9. třídy !

30.10.2014 11:29

Po úspěšném kvalifikačním kole soutěže POPRASK v Praze 4, čekal na žáky 8. a 9. třídy souboj ve Finále Prahy 4.

Závěrečný turanj se odehrál ve čtvrtek 23.10. 2014 na domácí palubovce. Týmy byli rozděleny na 2 základní skupiny D a E (každá po 3 týmech). První dva týmy postupovali do semifinále a následně do finále nebo bojů o 3. místo. Každé utkání mělo 2x 10 minut !

Tentorkát byl tým kompletní a k dispozici bylo 10 hráčů. V základní skupině jsme narazili na ZŠ Na Planině a Gymnázium Nový Porg. Oba zápasy jsme zvládli na jedničku a zaslouženěn vyhráli.

Z prvního místa jsme narazili v semifinále na již známeho soupeře ZŠ Mendíků, stejně jako v kvalifikaci, jsme neměli nejmenší problém zvítězit.

Finálový souboj byl již na konci náročného dne. Složení bylo již tradiční ZŠ Plamínkové vs. ZŠ Ohradní. V posledních letech měla více štěstí ZŠ Ohradní a proto byla otázka jak zápas dopadne tentokrát. Od prvních minut se hrálo vyrovnaně a v půli vedli ještě žáci ohradní. Poté se však projevila naše širší rotace hráčů a i přes problém s fauly jsme zaslouženě vyhráli 24:18 !!!

1. místo v Praze 4 znamená postup do pražského kola, které se uskuteční začátkem roku 2015. Zde bude možnost se probojovat do celorupublikového kola !