VÍKENDOVÝ SOUHRN (19. - 20.1. 2013)

22.01.2013 13:17

Uplynulý víkend přinesl zatím nejhorší bilanci pro Vyšehrad v této sezóně. I přes několik vyrovaných duelů se podařilo získat pouze 1 výhru.

EXTRALIGA U17

SOKOL VYŠEHRAD  vs. SRŠNI SOKOL PÍSEK  45:77 (8:16, 23:31, 32:48)

Body Sokol Vyšehrad:  Jelínek 14, Končický(2), Samoura po 9, Mach 4, Ťažký, Mastný, Bossan po 3

Trojky: 2

Trestné hody: 18/9

Fauly: 18

Rozhodčí: Kučírek, Pokorný

Utkání: Extraliga U17(15.kolo) - sobota 19.1. 2013 /Výtoň aréna/

SOKOL VYŠEHRAD  vs. BA SPARTA PRAHA  56:66 (12:21. 27:34, 50:53)

Body Sokol Vyšehrad:  Končický 24(2), Jelínek 17(1), Mach 9, Samoura, Syblík, Mastný po 2

Trojky: 3

Fauly: 23

Utkání: Extraliga U17(16.kolo) - neděle 20.1. 2013 /Výtoň aréna/

LIGA U17

SOKOL VYŠEHRAD "B" vs. SLAVOJ BK LITOMĚŘICE 52:61 (11:16 23:27 40:50)

Jan Hrstka (trenér)

Tento víkend měl ukázat, jako moc chceme bojovat o play off, které bylo vzdáleno 3 zápasy. Litoměřice z důvodů nemocí a lyžařských výcviků přijeli pouze v 6 lidech a z toho jen 2 hráči byli ze základní sestavy. Nemusím dodávat, že měli jediného pivota. Proto jsme stanovili plán pressovat soupeře po celém hřišti a toho jediného pivota atakovat v obraně přihrávkou na post, aby si udělal fauly. V obraně bylo jasný, že jediného hráče na záda musíme brát důsledně jen onoho pivota a měli jsme na tento úkol hned 4 lidi. Bohužel, začátek utkání vyšel opět stejně jako před 2 týdny. Nezájem pressovat míč jak potřebujeme, v obraně na natažených nohách a co nájezd soupeře to faul nebo koš. Jediný pivot hostů si s námi dělal pod košem, co chtěl a dokonce v druhém poločase šel na smeč přes našeho obránce. Kupodivu Litoměřice nehrály zónu, ale vesele běhali a nabírali své hráče přes celé hřiště. My nebyli schopni splnit ani jeden plán daný před utkáním, a když se k tomu přidá neproměnění 100% košů z pod koše, nebylo jak vyhrát. Litoměřice si výhru jednoznačně zasloužili.

Body Sokol Vyšehrad: -

Trojky: -

Trestné hody: -

Fauly: -

Rozhdočí: Kučírek Martin, Pokorný Štěpán

Utkání: Liga U17 (15.kolo) - Sobota 19.1. 2013 /Výtoň Aréna/

BK BRANDÝS NAD LABEM vs. SOKOL VYŠEHRAD "B" 74:53 (22:22 43:37 57:45)

Do nedělního utkání jsme vstupovali s vědomím, že potřebujeme alespoň jednou vyhrát, abychom se udrželi v boji o play off a vyhnout se riziku play out. Brandýs v plné sestavě praktikoval osobní obranu měněnou na zónovou obranou 2-3. V prvním poločasu jsme hráli o 100% lépe v útoku a i s větším nasazením než den předtím, ale bohužel obranný chyby nás lehce srážely do kolen. Zejména časté faulování klíčových hráčů byl problém a v poločasu jsme již měli 16 osobní chyb. Každopádně díky přesné ruce našeho kapitána, který zaznamenal 19 bodů, jsme drželi krok a ztráceli pouze 6 bodů. Ale po přestávce jsme přestali plnit pokyny na útočné polovině a zónová obrana Brandýsa se již neměnila, protože byla efektivní. Brandýs věděl o problémech s fauly našich klíčových hráčů a hru naprosto změnil. Míč byl prakticky v rukou jen dvou hráčů, kteří přešli půlku a krokem šli k trojkové čáře, kde najednou zrychlili a byl z toho koš nebo faul. V druhém poločasu jsme vstřelili pouhopouhých 16 bodů a opět nedali několik 100% šancí pod košem. Od začátku nás trápila osobní obrana (jako v předchozích zápasech), ale i obranný doskok, kde jsme sice měli výškovou převahu, která se nedařila zužitkovat v praxi díky špatnému box out.

Trojky: -

Fauly: -

Rozhodčí: Soukup Albert, Šupej Michal

Utkání: Liga U17 (16.kolo) - Neděle 20.1. 2013 /ZŠ Na Výsluní, Brandýs nad Labem/

LIGA U14

Mladší žáci vstoupili do své další části soutěže. Po základní části odehrají nadstavbu ligy U14. Po prvním hracím víkendu se podařilo získat 1 výhru a druhá byla na dosah.

SOKOL VYŠEHRAD vs. BCM NYMBURK 67:70 (16:22 33:31 55:47)

Martin Schmiedt (trenér)

V prvním utkání nadstavbové části ligy kategorie U14 jsme vyzvali soupeře z Nymburka. I přes ne příliš vydařený vstup do zápasu a celého prvního poločasu byla hra velmi vyrovnaná. Herní obraz však nebyl příliš pěkný, a diváci tak sledovali ne zcela atraktivní basketbal. Druhý poločas byl z naší strany o něco lepší, ale nedařilo se nám tak v obraně, jako v minulých zápasech, kdy jsme bránili velmi slušně. V útoku jsme naráželi na soupeřovu zónovou obranu, která nám dělala problémy, ale dokázali jsme se s ní celkem slušně vypořádat. Ve třetím dějství jsme si vypracovali až 8 bodový náskok, který ale bohužel soupeř rychle smazal jednoduchými koši z druhé až třetí šance, kterou jsme mu poskytnuli. Klíčovým okamžikem zápasu se pak staly trestné hody v koncovce. Naše úspěšnost z čáry trestného hodu byla velmi mizerná (7/1), což rozhodlo zápas. Soupeř si tak po napínavé koncovce připsal výhru ve vyrovnaném zápasu na svou stranu.

Body Sokol Vyšehrad: Akahomen Desmond 21 (11/3), Hampl Jakub10 (2/0), Táborský Ondřej 10, Svejkovský Ondřej 9 (1), Martíšek Norbert 5 (1/0 + 1), Haken Tomáš 4, Soukup Jan 4, Jůza Tomáš 2(2/0), Soukup Jakub 2(4/2) , Kraus Jakub 0

Trojky: 2

Trestné hody: 20/5

Fauly: 25

Rozhodčí: Kocián Michal, Žáňa Michal

Utkání: Liga U14 nadstavba (1.kolo) - Sobota 19.1. 2013 /Výtoň Aréna/

SOKOL VYŠEHRAD vs. SLAVOJ ČESKÝ BROD 31:22 (19:17)

V nedělním utkání jsme hostili celek z Českého Brodu. První čtvrtina a celkově i celý první poločas byl z naší strany opět velmi utrápený. Vůbec se nám nepovedl vstup do zápasu. Celkový herní projev obou mužstev byl velmi nepěkný. Mohli jsme vidět velké množství nevynucených chyb a hloupé ztráty na obou stranách. Opět se našim hráčům nedařilo bránit tak, jak bychom si představovali. I přes všechny tyto komplikace jsme ale měli zápas pod kontrolou a velmi pomalu jsme si vytvářeli náskok. Na konci prvního poločasu jsme vedli o 9 bodů. Na tomto skóre už se nic nezměnilo, protože zápas byl v poločasu ukončen pro nedostatečný počet hráčů soupeře. Soupeř přijel pouze v 7 hráčích, přičemž pravidla určují, že hráči mohou nastoupit pouze ve dvou ze tří prvních čtvrtin. Minimální počet hráčů pro odehrání utkání je tedy 8. Zápas ale pokračoval i v druhé půli, kdy nastoupili všichni hráči, pouze však jako utkání přátelské. Začalo se nám dařit v obraně a ani v útoku jsme neměli větší problémy přehrát soupeře. Postupně náš náskok rostl až na konečných 36 bodů.

Body Sokol Vyšehrad: Martíšek Norbert 7, Hampl Jakub 6 (2/0),  Akahomen Desmond 4 (2/2), Jůza Tomáš 4 (1/1), Soukup Jan 3 (2/1), Svejkovský Ondřej 3 (2/1), Kraus Jakub 2, Soukup Jakub 2, Haken Tomáš 0, Táborský Ondřej 0

Trojky: 0

Trestné hody: 8/4

Fauly: 19

Rozhodčí: Kučírek Martin, Pokorný Štěpán

Utkání: Liga U14 nadstavba (2.kolo) - Neděle 20.1. 2013 /Výtoň Aréna/

Chtěl bych hráčům poděkovat za předvedené výkony, i když se nám nedařilo v začátcích utkání a pogratulovat k nedělní výhře. Všichni hráči se nadále zlepšují, což je výsledek dobré tréninkové morálky a docházky, za což jsem velmi rád. Nejvíc bych chtěl pochválit za předvedené výkony tento víkend Jakuba Hampla, který se velmi zlepšil díky dobrému nasazení na trénincích a začíná být opravdu platným hráčem pro celý tým.

PŘEBOR U12

Minižáci nastoupili do 4. turnaje v nových dresech. I přes zlepšené výkony se nepodařilo získat výhru proti silným soupeřům. V únorů následuje volno. Turnaje se opět rozeběhnou v březnu.

Neděle 20.1. 2013

USK PRAHA vs. SOKOL VYŠEHRAD 61:27 (16:15 13:0 8:7 24:5)

Jan Kefurt (trenér)

Do utkání s USK jsme vstoupili velice kvalitní obranou. Každé vyhození míče měl soupeř velmi těžké. Dařilo se i na útočné polovině, kde jsme byli schopni týmově pracovat. O zápasu rozhodla 2. čtvrtina, kdy jsme se velmi trápili hlavně v útroku a nebyli jsme se schopni dostat přes soupeřovu obranu. V druhém poločase i přes změny v sestavě zahrála dobře 1. pětka. V poslední čtvrtně jsme bohužel nedokázali zabránit obvyklému výpadku a tak rozdíl narostl na 34 bodů. Myslím, si že utkání bylo rozehrané na to aby jsme zápas vyhráli nebo v horším případě prohráli do 10 bodů.

Body Sokol Vyšehrad: Váňa Ondřej 12, Netušil Filip 10(8/4), Fiala Adam 3 (2/1), Netušil David 2(2/0), Huleš Jiří 1(2/1), Bohovyč Lukáš 0, Fábera Dominik 0, Hajlek Jakub 0, Kuna Martin 0, Matoničkin Marko 0, Míšek Teodor 0, Plavka Kryštof 0, Staniszewski Filip 0, Whalen Mikuláš 0, Zlámaný Šimon 0

Trestné hody: 14/6

Fauly: 25

Hráč utkání: Váňa Ondřej

SOKOL PRAŽSKÝ "A" vs. SOKOL VYŠEHRAD 101:25 (28:8 16:3 24:8 23:6)

Hned od začátku utkání nám dělal problém útok Sokola. Hoď a běž s velmi kvalitními přihrávkami - to dělalo velký problém především mladším hráčům. I přes prohru bylo vidět velké zlepšení některých hráčů oproti minulému vzájemnému utkání. Poslední čtvrtinu ovlinily kázeňské přestupky některých hráčů, proto jsme nemohli stídat a proto padla 100 bodová hranice.

Body Sokol Vyšehrad: Netušil Filip 7(4/1), Netušil David 6, Váňa Ondřej 4, Whalen Mikuláš 4(1/0), Hajlek Jakub 2, Zlámaný Šimon 2, Bohovyč Lukáš 0(2/0), Fábera Dominik 0, Fiala Adam 0, Huleš Jiří 0(2/0), Kuna Martin 0, Matoničkin Marko 0, Míšek Teodor 0, Plavka Kryštof 0