U19 - Přípravný turnaj v Písku "O pohár jaký svět neviděl"

27.09.2011 14:48

První přípravné zápasy odehráli naši junioři na turnaji v Písku. Tým se vydal do Písku již v pátek aby sehrál navíc ještě zápas s domácím Pískem. Po o hodinu a půl zpožděném spoji z Prahy jsme se dostali do haly až v pozdních hodinách. Nový tým se předvedl velmi bojovnou hrou. Kluci, kteří do této doby nedostávali tolik příležitostí, uchopili šanci a byli za minuty na palubovce vděční. I přes porážky si cenníme nasazení hráčů a věříme, že tréninková cesta, kterou jsem se vydali nás dovede k úspěchu.

SRŠNI SOKOL PÍSEK - SOKOL VYŠEHRAD 81:58 (25:18;20:10;18:20;18:9)

KOMENTÁŘ: Do prvního zápasu jsme vstoupili velmi vlažně. Oba týmy nehráli v kompletních sestavách, ale hráči Písku se do zápasu pustili o dost aktivněji. Hned v úvodu si vybudovali téměř 20b náskok a náš tým nestíhal běhat ani zastavovat útoky sršňů. V třetí kvartě jsme aspoň vyrovnali hru, ale v posledním úseku nám domácí opět odskočili. Zápas nám ukázal naše mezery především v nasazení do zápasu a nehráli jsme jako kolektiv.

Body:

SOKOL VYŠEHRAD: Soukup 16(TH10/8); Kysilka 10; Lukáš 8; Jelínek 7(1); Úlehla 6 Choutka 5(1); Hostinský 2; Mitrovič 2; Chaloupka 2

Fauly: 25:23 TH: 17/11 : 22:14 trojky 2:2 Doskoky: 54:35 Ztráty: 36:21 %střelby 2b:  48% : 35%

SOKOL VYŠEHRAD : BA SPARTA 69:63 (15:15;22:13;12:13;20:22)

KOMENTÁŘ: V prvním sobotním utkání nás čekal tradiční rival z Prahy. První náskok jsme si vybudoval náš tým, ale Sparťané velmi brzy zareagovali a náš náskok stáhli. V druhé kvartě především díky rychlým protiútokům a jednoduchým kombinacím jsme si vytvořili 9b. náskok. Po poločase jsme se soustředili a makali především abysme náskok udrželi, ale ke konci zápasu se stejně ze zápasu stalo drama. Sparta se dostala dokonce do bodového vedení, ale náš tým opět zabral a vybojoval si cenné vítězství. Hlavním strůjcem byla agresivní týmová obrana a rychlý přechod do útoku.

Body:

SOKOL VYŠEHRAD: Úlehla 23(3); Kysilka 19; Hampejs 15; Chaloupka 4; Soukup 3; Jelínek 3(1); Lukáš 2; Choutka 0; Mitrovič 0; Hostinský 0

Fauly: 20:28 TH: 29/17 : 14/9 trojky 9/4 : 16/2 Doskoky: 39:34 Ztráty: 17:12 %střelby 2b:  37% : 44%

BC VYSOČINA - SOKOL VYŠEHRAD 66:52 (4:15;22:6;19:15;19:16)

KOMENTÁŘ: V cestě do finále turnaje se nám postavil tým BC Vysočina. Soupeř měl na hřišti od začátku výškovou převahu, ale správným blokováním hráčů se nám hned v úvodu povedlo přehrát soupeře a jít do vedení. Náskok mohl být ještě vyšší, ale nedařila se nám střelba. Zato pevná obrana překvapila jak soupeře tak možná i nás. Pouhé 4b dávali našemu týmu velké sebevědomí. To se bohužel v druhé čtvrtině rychle rozplynulo. Neskutečně špatná úspěšnost střelby pustila Vysočinu do zápasu. Po poločase se nám začalo trochu více dařit, ale již jsme nezopakovali obranou hru z první čtvrtiny. Střelecká forma se do konce utkání nedostavila, přesto jsme byli celý zápas na dostřel a pořád doufali v otočení zápasu. Potřebné body jsme bohužel nevsítili a závěrečný nápor v koncovce také snížení nepřinesl a Vysočina si tak zaslouženě připsala výhru.

Body:

SOKOL VYŠEHRAD: Lukáš 15; Úlehla 13; Kysilka 10; Jelínek 6; Soukup 3(1); Hampejs 3; Chaloupka 2; Hostinský 0; Choutka 0; Mitrovič 0

Fauly: 18:16 TH: 15/10 : trojky 2:2 Doskoky: 54:35 Ztráty: 36:21 %střelby 2b:  48% : 35%

SOKOL VYŠEHRAD - LOKO PLZEŇ 67:87 (25:14;21:13;23:22;17:19)

KOMENTÁŘ: Zápas proti Plzni začal velmi opatrně ale i nedůsledně z obou stran. Ke konci první kvarty jsme soupeři dovolili první bodovou šňůru a ten šel do vedení. Ani v druhé čtvrtině se nám především v útoku nezačalo dařit. Bodově nás rozstřílel především Ašprunk, který díky naší nepozorné hře mířil snad za jedním ze svých rekordních výkonů. V druhém poločase se nám navíc velmi brzo vyfaulovali oba pivotmani. Přesto jsme začali hrát se soupeřem o dost vyrovnanější úseky a náskok snížili dokonce na 12b. Ke konci zápasu se náskok opět zvýšil, i tak si naši hráči za druhý poločas zaslouží pochvalu.

Body:

SOKOL VYŠEHRAD: Jelínek 16(1); Soukup 10; Úlehla 8; Hostinský 7(1); Kysilka 7; Choutka 6; Lukáš 6; Chaloupka 5; Mitrovič 2

Fauly: 21:23 trojky 6:6