U19 - Juniorská extraliga zachována i pro další sezónu

25.05.2014 21:24

Junioři zvládli těžký úkol a vyhráli obě utkání v kvalifikaci o Extraligu U19. V pátečním utkání proti domácí Kroměříži se rozhodlo v druhé půli, kdy si tým vedený Miroslavem Markem dokázal vytvořit 20 bodový náskok a zaslouženě vyhrál. V sobotním utkání v kterém bylo plno emocí, byl dlouho ve vedení tým z Nového Jíčín, utkání dospělo až do infarktové koncovky, kde se podařilo vyhrát a tak udržet extraligovou příslušnost na další rok !

Pátek 23.5. 2014

SLAVIA MBA KROMĚŘÍŽ vs. SOKOL VYŠEHRAD 50:69 (7:14 27:28 38:48)

Body Sokol Vyšehrad: Jelínek František 22, Schinko Jakub 16, Šelder Adam 7, Hradečný Šimon 7, Ťažký Martin 6, Samoura Samba 6, Mach Kryštof 5, Koula Jakub 0, Ringsmuth David 0, Schmiedt Jan 0, Dapič Fabian 0

Sobota 24.4. 2014

SOKOL VYŠEHRAD vs. BC NOVÝ JÍČÍN 67:65 (19:14 35:41 50:58)

Body Sokol Vyšehrad: Ťažký Martin 20, Schinko Jakub 19, Jelínek František 15, Samoura Samba 7, Mach Kryštof 5, Hradečný Šimon 1, Koula Jakub 0, Dapič Fabian 0, Šelder Adam 0, Ringsmuth David 0, Schmiedt Jan 0

František Jelínek /kapitán týmu/

Věděli jsme, že na nás v Kroměříži čekají dva těžcí soupeři. První zápas proti Kroměříži jsme začali hodně nervózně, soupeře jsme neznali a nevěděli, co čekat. Do poločasu jsme vedli pouze o 2 body, v druhé půlce jsme se zvedli a nabrali náskok na 10 bodů, který jsme na konci navýšili na konečných 19 bodů. V druhém zápasu na nás čekal Nový Jičín, který pro nás byl těžším soupeřem. Nástup do zápasu byl dobrý, ale Jičín dokázal trojkami dotáhnout a jít přes nás. V poločase jsme prohrávali o 6 bodů a museli začít stahovat, to se nám také povedlo, ale soupeři dokázali opět odskočit na 10 bodů. Zápas se nám v závěru podařilo otočit a dotáhnout ho do vítězného konce.

Závěrem bych chtěl za Sokol Vyšehrad zmínit nedostatečnou pořadatelskou službu, kdy organizátoři a stolek přišli do haly velmi pozdě. Při utkání v zápise došlo hned k několika zásadním chybám.

Druhou věcí jsou rozhodčí, kdy na takto důležitý zápas proti Novému Jíčínu, přišli necelých 10 minut před zápasem a po odpískáném utkání kvalifikace U15, které začínalo v 17:00.

Myslím, že v takto důležitých utkáních by měla být celková organizace na mnohem větší úrovni.

Připravil: Jan Kefurt