U18 - REPORT - Víkendové boje ovládnutí Prahy nepřinesly

15.11.2010 10:53

Na Výtoň dorazili dva tradiční soupeři a k vidění byly dvě překrásná utkání juniorské extraligy. Oba boje měli pro naše hráče bohužel smutný konec. Přesto se našemu týmu nedá upřít bojovnost a nasazení především v nedělním utkání.

U18 - SOKOL VYŠEHRAD : USK PRAHA 73:82 (16:23;16:24;22:19;19:16)

Komentář: Zápas s týmem USK se pro nás od začátku nevyvíjel nejlépe. Soupeř se prezentoval velmi atletickými výkony a v obraně jsme je nedokázali zastavit. V útoku jsme se na každý koš velmi nadřely. V první polovině se nevyvedla především obrana hostujícího rozehrávače Lukáše Feštra, který svůj tým držel během prvního poločasu 19b. Poločasové skóre 32:47, nebyla vůbec optimistická a nedávala nám moc naděje soupeře přestřílet. Přesto jsme po důrazné poločasové domluvě svůj výkon vylepšili. Soupeř se již neprosazoval v útoku tak lehce a hra se začala vyrovnávat. Po skvělém výkonu se týmu 2min před koncem zápasu podařilo dotáhnout na 4b a navíc měl balón. K většímu snížení bohužel již nepovedlo a slabší první poločas stál tentokrát náš tým výhru.

SOKOL VYŠEHRAD:Bernáth Michal 25(4), Hampejs Martin 13, Úlehla Radek 13, Steinhauser Michal 9, Haltmar Tomáš 6, Dejmek Martin 5(1), Soukup Michael 2

USK PRAHA: Feštr Lukáš 25(3), Kyzlink Tomáš 18, Truhlář Daniel 17, Fait Dalibor 12, Petrák Vít 6, Jiránek Pavel 4

Fauly: 19:15 TH: 15/12 : 15/13 trojky 5:3 Rozhodčí: Jeřáb Jan - Perlík Michal

U18 - SOKOL VYŠEHRAD : SOKOL PRAŽSKÝ 64:67 (21:18;20:21;8:18;15:10)

Komentář: Velmi vyrovnané utkání a nádherný extraligový basketbal přineslo nedělní sokolské derby. V prvním poločase si žádný tým nevybudoval větší náskok. Mírné vedení domácího celku vyplynulo především z dobré obrany a neschopnosti v zakončení, společně s chybami v rozehrávce hostů. Trhlina v sestavě soupeře vznikla 3. osobní chybou Jakuba Smrže. Paradoxně byla sestava bez něj silnější, K výbornému výkonu se rozehrál Adam Pecháček, který v druhé čtvrtině držel svůj tým 13b (včetně 3 přesných trojkových pokusů). Po přestávce soupeř zlepšil obranu a našim hráčům se 6min nepovedlo vsítit. Útočný půst znamenalo vedení pro hráče ze Žitné ulice o 6b. Tento úsek se naši hráči až do konce utkání snažili stáhnout a především díky výborné obraně Bernáta a ostatních se šlo do koncovky s mankem pouze 3b. Bodově se v tuto chvíli prosazoval především Hampejs. Jeho koš s faulem, ale nebyl uznán a trojkové střeli Úlehly a Srny nepropadli obroučkou a tak byli šťastnější hosté.

SOKOL VYŠEHRAD: Hampejs Martin 16(1), Bernáth Michal 11(1), Dejmek Martin 10(2), Steinhauser Michal 10, Úlehla Radek 8, Haltmar Tomáš 7(1), Srna Jan 2

SOKOL PRAŽSK: Pecháček Adam 22(4), Reimer Tomáš 17(1), Kuneš Jan 9, Zelenka Tomáš 7, Smrž Jakub 6, Daněk Alois 4, Dvořák Radim 2

Fauly: 18:17 TH: 20/15 : 11/4 trojky 5:5 Rozhodčí: Jeřáb Jan - Perlík Michal