U18 - REPORT - Junioři na VÝTONI poráží soupeře v boji o play-off

21.03.2011 11:27

Velmi důležité zápasy s těžkými soupeři čekali náš tým Juniorů v posledním dvojkole na domácí palubovce. V prvním zápase na Vysočině naši hráči prohráli o 13b a tak se chtěli pokusit o vítěznou odvetu. Z Pardubic jsme si přivezli 40b debakl a tak byl nedělní zápas velmi těžkou výzvou. Naši hráči si nakonec počínali velmi dobře a upevnili si tak čtvrtou příčku v tabulce.

U18 - SOKOL VYŠEHRAD : BC VYSOČINA 106:74 (24:16;19:24;32:24;31:10)

Komentář: V sobotu nás čekalo důležité měření sil s nevyzpytatelným celkem z Vysočiny.Museli jsme bezpodmínečně vyhrát,pokud jsme se chtěli vyhnout osmému či sedmému místu po základní části a tak se vyhnout nepříjemným losům.Chtěli jsme pokračovat v solidní obranně z posledního utkání na USK a zároveň vylepšit katastrofální efektivitu v útočné fázi.Do utkání jsme vstoupili nestandardně dobře a první dějství vyhráli rozdílem osmi bodů.Následoval ovšem výpadek v obraně a my jsme dokonale prohodili průběh čtvrtiny a prohráli ji o pět bodů.Do šaten jsme tak šli pouze s malým náskokem.Věděli jsme ale,jak důležité dnešní utkání je a s tím vědomím jsme vstoupili do druhého poločasu.Drtivých třicet dva a třicet jedna bodů ve třetí (v zápase jsme vsítili 12 úspěšných trojek) a čtvrté čtvrtině nám nakonec zajistilo důležité vítězství a my dokázali zvítězit ve velmi pěkně útočně laděném zápase 106:74.

SOKOL VYŠEHRAD:  Bernáth Michal 28(3), Steinhauser Michal 21(1), Dejmek Martin 15(4), Hampejs Martin 15, Haltmar Tomáš 12(2), Úlehla Radek 9(1), Srna Jan 6(1)
VYSOČINA: Mísař Petr 15(1), Novák Martin 13, Krajcigr Miroslav 12(2), Novotný Petr 9, Pícha Pavel 7(1), Spilka David 5(1), Csöllei Pavel 4(1), Plešingr Martin 4, Černý Radim 2, Krejčí Tomáš 2, Neumann Dominik 1

Fauly: 24:24 TH: 33/24:21/14 trojky 12:6 Rozhodčí: Buršík Martin -  Kučera Stanislav

U18 - SOKOL VYŠEHRAD : BK PARDUBICE 76:63 (26:13;14:16;18:21;18:13)

Komentář: V neděli jsme museli čelit ještě o stupeň vyzrálejšímu a těžšímu soupeři – Pardubicím. Před zápasem se ukázalo,že soupeř přijel v oslabené sestavě,ovšem podcenit tým z nejvyšších pater tabulky by i za daných okolností bylo velmi neuvážené.Opět překvapivě dobře jsme nastoupili do první čtvrtiny,která se nakonec ukázala být jako klíčová a kterou jsme o 13 bodů vyhráli.Tento náskok se ukázal jako rozhodující a ačkoli soupeř postupně náskok snižoval,my dokázali oslabeného rivala v poslední čtvrtině opět o pět bodů přehrát a zaznamenali jsme tak druhé důležité vítězství víkendu 76:63. Výkon ovšem nebyl zdaleka optimální a vzhledem k okleštěné sestavě musíme soupeři z města perníku poblahopřát k velice dobrému výkonu.

SOKOL VYŠEHRAD:  Bernáth Michal 18, Hampejs Martin 17, Steinhauser Michal 14, Úlehla Radek 14, Dejmek Martin 5, Haltmar Tomáš 5, Srna Jan 3, Soukup Michael 0

Fauly: 19 TH: 34/23 trojky 5 Rozhodčí: Buršík Martin - Kučírek Martin