U18 - REPORT - Folimanka zůstala nepokořena

03.03.2011 16:34

Nedělní dohrávka tradičně vyhroceného derby mezi našimi juniory a první týmem extraligové tabulky USK bylo k vidění v hale pod Nuselským mostem na Folimance. Překvapivě málo ofenzivní utkání bylo až do posledních minut vyrovnané a plné nepřesností. Nakonec si domácí výhru pohlídali a překvapivé vítězství našich borců nedopustili.

U18 - USK PRAHA : SOKOL VYŠEHRAD 66:58 (21:15;16:15;9:12;20:16)

Komentář:  Michal Bernáth,kapitán týmu: „V sobotu jsme měli volno a mohli se tak plně soustředit jen na nedělní utkání na půdě favorizovaného městského rivala USK Praha. Taktické i elementární přípravě jsme věnovali hodně času a tak jsme si,podpořeni důležitými výhrami z předchozích kol,na soupeře věřili. První čtvrtina na Folimance se však stala pravým opakem toho,jak jsme do zápasu chtěli vstoupit. Nejen,že jsme netrefovali volné pozice,ale nedařilo se nám družstvo USK zastavit především v obraně. I tak se nám v závěru čtvrtiny povedlo trefit pár těžkých střel a první čtvrtinu ukončit s ještě přijatelným mankem šesti bodů.Po krátké přestávce jsme zpřesnili obranu a domácí byli s to nastřílet jen 16 bodů.Naše tragická ofenzíva ovšem pokračovala a tak jsme odcházeli do šaten prohrávajíc o sedm bodů,37:30. Věděli jsme,že třetí čtvrtina bude klíčová a my musíme nápor odrazit a sami začít postupně náskok soupeře ukrajovat.To se nám povedlo a domácí jsme během třetí čtvrtiny udrželi na devíti bodech.Nedokázali jsme toho ale využít v útoku a tak se jsme manko smazali jen na čtyři body.Skóre bylo tedy relativně vyrovnané a my se mohli jít do čtvrté čtvrtiny poprat o vítězství.První polovina čtvrtiny se nám velmi vyvedla a pět minut do konce jsme vedli o bod 51:50. V tuto chvíli jsme však polevili mentálně i fyzicky a během minuty byl stav opět v prospěch domácích 55:51. Ani poté se nám ale střelecké trápení prolomit nepodařilo a tak jsme domácím podlehli 66:58. Herně se prosadil pouze skvěle hrající Hampejs,na pivotu mu sekundoval Steinhauser.Naší schopnost dobře bránit tentokrát zastínila neschopnost dát koš. Vzhledem k mému výkonu a pozici kapitána beru tuto prohru plně na sebe a zároveň ji chápu jako velký závazek do dalšího dvojkola,kdy přivítáme klíčové soupeře z Jihlavy a Pardubic.

SOKOL VYŠEHRAD:  Hampejs Martin 22, Bernáth Michal 9, Steinhauser Michal 8, Úlehla Radek 8(1), Dejmek Martin 6(2), Srna Jan 3(1), Haltmar Tomáš 2
USK:  Truhlář Daniel 19, Kříž Martin 14, Kyzlink Tomáš 14(2), Fait Dalibor 7(1), Petrák Vít 6(2), Jiránek Pavel 4, Feštr Lukáš 2

Fauly: 15:17 TH: 17/15:10/8 trojky 5:4 Rozhodčí: Milata Rostislav - Slanina Vladimír