U18 - PLAY-OFF - Junioři bojují s Brnem zatím 1:1

04.04.2011 22:14

Play-off začalo o víkendu také Juniorům. Již podle tabulkových předpokladů byla série příslibem pro fanoušky dramatických bitev. Oba zápasy byli vyrovnané po většinu své doby. V sobotu byla však koncovka krutá pro náš výběr. Naopak v neděli jsme předvedli výkon na pokraji možností a do Brna se tak pojede za stavu 1:1.

U18 - SOKOL VYŠEHRAD : JBC BRNO 60:62 (17:19;13:14;10:14;20:15)

Komentář:    Už delší dobu bylo téměř jasné, s kým se ve vyřazovacích bojích střetneme a tak bylo pro obě mužstva dost času na taktickou přípravu. Úkoly do utkání jsme měli jasně zadané a věděli jsme,že pokud je budeme dodržovat,podaří se nám klíčovou výhodu domácího prostředí využít. Teorie ale tentokrát nepřešla v praxi příliš dobře a my jsme vstup do zápasu vůbec nezvládli. Prvních pět minut bylo po taktovkou Brna a my se dostali až k desetibodovému manku. V druhé polovině se nám začalo ,především v útoku, lépe organizovat hru a do konce čtvrtiny jsme dokázali téměř srovnat. Poté už nastala tvrdá a vyrovnaná bitva.To dokládá i stav,který v poločase činil 30:33 ve prospěch hostí. Třetí čtvrtina nás měla opět vrátit do zápasu,ovšem počáteční nápor v druhém poločase nepřišel a dařilo se spíše Brnu. Tomu se povedlo náskok navýšit ještě o další čtyři body a my tak šli do posledního dějství se ztrátou sedmi bodů. Ačkoli jsme úporně dotahovali,nezvládnutá koncovka a tristní exekuce trestných hodů nakonec způsobila naši porážku,velice nepříjemnou v prvním utkání na domácím hřišti,o pouhé dva body – 60:62.

SOKOL VYŠEHRAD:  Bernáth Michal 30, Hampejs Martin 11, Dejmek Martin 6, Úlehla Radek 6, Haltmar Tomáš 4, Srna Jan 3, Lukáš Ladislav 0, Soukup Michael 0
BRNO:

Fauly: 13:? TH: 33/21:?/? trojky 5:? Rozhodčí: Heinrich D.  - Kesler V.

U18 - SOKOL VYŠEHRAD : JBC BRNO 82:69 (16:14;24:20;14:20;28:15)

Komentář:    Na sobotní výsledek jsme museli rychle zapomenout a odvrátit nepříjemnou představu odjezdu na Moravu bez jediné výhry.Zápas jakoby se nesl v úplně jiném duchu.Nástup se nám vyvedl a na rozdíl od předešlého zápasu jsem to byli mi,kdo diktoval styl hry. Solidní obrana a zlepšená produkce v útoku nám v poločase vynesla šestibodové vedení.Vzhledem k síle soupeře to však stále nic neznamenalo. To se ukázalo hned po poločase,kdy hostí během pěti minut srovnali stav a následně šli do jedno bodového vedení. To se nám do konce třetí čtvrtiny povedlo zkorigovat a do závěrečné části hry jsme šli za vyrovnaného stavu. Presingové úseky obrany nám však zajistily několik zisků a my jsme si dokázali rychle vybudovat,i díky dobré trojkové střelbě,náskok okolo deseti bodů. Obranu jsme poté maximálně zacelili,dokázali si náskok udržet,proměňovali šestky a dovedli zápas celkem klidně k vítěznému výsledku 82:69. Věříme,že se nám podaří z moravské metropole přivést minimálně jedno vítězství a buď rozhodnout již na půdě soupeře,nebo přivézt sérii zpět do domácí arény.

SOKOL VYŠEHRAD:  Bernáth Michal 34, Hampejs Martin 15, Srna Jan 11, Dejmek Martin 8, Úlehla Radek 7, Soukup Michael 5, Haltmar Tomáš 2, Lukáš Ladislav 0

Fauly: 16:? TH: 22/15 : ?/? trojky 7:? Rozhodčí: Pilný J. - Buršík M.