U17 - REPORT - Bitva na moravských palubovkách neúspěšná

12.01.2012 15:05

REPORT

O víkendu odehráli kadeti klíčová utkání extraligy. V sobotu bohužel v prodloužení nestačili na poslední celek z Nového Jičína. V neděli pak na tým z horní poloviny tabulky Prostějov. Momentální dělená 11. příčka je velice nepříznivá.

BC NOVÝ JÍČÍN vs. SOKOL VYŠEHRAD 85:83 v prodl. (13:17 33:45 62:63 76:76)

Zápas v Novém Jičíně jsme začali velmi dobře během pěti minut jsme si vytvořili vedení 11:4. Poté se ale do hry dostal domácí Krutílek a sérií 7b v řadě dostal svůj tým zpět do zápasu. Přesto i v druhé čtvrtině pokračovali naši hráči převahou v obraně i v útoku a drželi si 10b vedení. Našemu týmu se dařilo a tak mohli domácí být rádi že přišla poločasová pauza, kdy prohrávali "pouze" o 12b. Do druhého poločasu jsme vstoupili naprosto bez koncentrace především v obraně a soupeře nedorazili. Domácí se dostali do laufu během pěti minut dali 20b (včetně tří trojek) a srovnali stav. Následoval úporný boj o každý bod plný kontaktů a tvrdé hry, která byla ze strany rozhodčí připuštěna. V úvodu posledního hracího období se nám přeci jenom povedlo znovu uskočit na rozdíl 8b a to jsme si 3minuty drželi. V nejnevhodnější dobu přišlo ovšem vyfaulování našeho kapitána Choutky a následně opět stáhnutí náskoky ze strany domácích. K vyrovnání došlo až v poslední minutě. Vítězství nejprve odmítl z trestných hodů Tomrle a poté také domácí Gerla. A tak se šlo do velmi nervózního prodloužení. V prodloužení vedli od začátku v euforii hrajcí domácí a našim hráčům výrazně začal docházet dech. Snahu o zvrat předvedl především Klimpera a v koncovce také po zaváhání domácích v šestkách Chaloupka, ale důležitá výhra byla již ztracená.

Body Sokol Vyšehrad: Klimpera Tomáš 25, Jelínek František 18 (3), Chaloupka Kryštof 17, Choutka Jan 12, Wilmots Tom 6, Tomrle Lukáš 2

Body BC Nový Jíčín: Krutílek Jan 31 (4), Číšecký David 13 (1), Jakubů Zdeněk 10, Kudry Lukáš 9, Panák Daniel 8, Stodůlka Jakub 6, Hromádka Michal 4, Gerla David 2, Kostelník Adam 2, Hubáček Jakub 0, Kretschmann Jaroslav 0, Rýdel Daniel 0

BK BCM Prostějov - BK Synthesia Pardubice 65:93

BK BCM PROSTĚJOV vs. SOKOL VYŠEHRAD 71:57 (22:22 36:31 61:43)

I v zápase s Prostějovem jsme si vedení hned v úvodu urvali pro sebe a těsného náskoku jsme se nechtěli vzdát. Bohužel se nám tentokrát nedařilo tolik v obraně a stejně lehké koše jako jsme dávali mi, dával i soupeř. Šňůřu soupeře v závěru kvarty jsme ještě smazali a první čtvrtina byla vyrovnaná. I v druhé desetiminutovce jsme si drželi mírný náskok. Velmi dobře útočili a sem tam ubránili něco navíc. V závěru poločasu však šli trojkou s velkým přešlapem, což rozhodčí nepostřehli, domácí do vedení. Až po přestávce přišla čtvrtina, kdy jsme se soupeřem ztratili krok. Opět nám nevyšel úvod a ztratili jsme ho šňůrou soupeře 12:2. Naši hráči si pomalu přestávali věřit a dalo hodně síl, aby pokračovali v boji o vítězství. Bohužel Prostějov se již rozjel a začal dávat i velmi těžké střeli. Dvě slepené trojky Pekárka nás nejspíš nadobro připravili o šance v zápase. Hosté poprvé získali 20b náskok a nám po náročném včerejším zápase nezbyli síly na obrat. Známka bojovnosti v posledních minutách zápasu přinesla naší šňůru 0:8, která bohužel již pouze upravila výsledek

Body Sokol Vyšehrad: Jelínek František 17 (2), Choutka Jan 15 (1), Chaloupka Kryštof 12, Wilmots Tom 6, Mitrović Marko 3, Klasna Jan 2, Tomrle Lukáš 2, Klimpera Tomáš 0