U17 - První hrací víkend byl úspěšný z poloviny

04.10.2016 12:51

Po dlouhé přípravě proběhly první utkání Ligy U17. Průběh utkání v sobotu a neděli byl odlišný, koncovka však stejně vyrovnaná. Nakonec se z venkovních hřišť podařilo přivést 1 výhru.

KRÁLOVŠTÍ SOKOLI vs. SOKOL VYŠEHRAD 66:70 (15:24 30:41 53:54)

Sobota 1.10. 2016 - Liga U17 (2.kolo) - 19:30 - SH Třebeš, Hradec Králové

Lepší vstup do utkání jsme si nemohli přát. Všechny činnosti jsme prováděli s maximální koncetrací, tradičně nás držela střelba z dálky a dohrávání akcí v postupném utoku, které byli úspěšné. Nebýt pár zaváhání při řešení clon mohli jsme si vybudovat ještě náskok o něco větší. Do šaten v půli se odcházelo za stavu 41:30 pro SV. To by ale nesměla přijít naše klasicky tragická 3. čtvrtina. Dlouhou dobu jsme nebyli schopni skórovat a v obraně jsme propadali v jednoduchých řešení útočných kombinací domácích. V podstatě celý náskok stáhnul pouze 1 hráč. Domácí Lukáš Bano si dělal co chtěl do té doby než musel odsoupit kvůli křečím z utkání. V poslední čtvrtině jsme se značně zvedli a skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Koncovku jsme zvládli opět stejnou koncentrací jakou jsme viděli na začátku utkání. Myslím, že pro diváky to bylo pěkné utkání s velkou kvalitou, chtěl bych celý tým pochváli za první poločas a zvládnutou koncovku. Za zmíňku stojí také trestné hody 27/22 (81%), to je  velmi dobré.

Body Sokol Vyšehrad: Whalen Mikuláš 21(13/12 + 1), Plavka Kryštof 15(3), Nosek Ondřej 10(5/4), Vilhum Vojtěch 9(4/3), Srp Štěpán 6(2/2), Bohovyč Lukáš 4, Hajlek Jakub 3(3/1), Netušil Filip 2, Imramovský Jakub 0, Kuznetsov Baniil 0

Trojky: 4

Trestné hody: 27/22

Fauly: 16

Hráč utkání: Tým !!!

BK LOKO TRUTNOV vs. SOKOL VYŠEHRAD 66:65 (14:15 35:34 52:51)

Neděle 2.10. 2016 - Liga U17 (3.kolo) - 10:00 - 3. ZŠ, Trutnov

První minuty se od těch sobotních vzdalovali hodně. Energie vstupu do utkání se přibližovla bodu 0. Velmi rychle jsme prohrávali 0:6 a první body jsme dali až ve 4.minutě utkání. Poté se hra srovnala a hrálo se vyrovnaně prakticky až do koncovky utkání. Velký problém jsme měli pod košem, kdy jsme se doslova nechali zmálit. Obrovské číslo se objevilo také v kolonce ztráty. I přes nelichotivý výkon se utkání dostalo do vyrovnané koncovky, kde jsme bohužel nebyli v řešení jednotlivých situací tak důslední jako v sobotu. Velká škoda !

Body Sokol Vyšehrad: Whalen Mikuláš 23(7/6 + 1), Vilhum Vojtěch 11(2/2 + 1), Plavka Kryštof 9(2/2 + 1), Srp Štěpán 8, Hajlek Jakub 4(5/2), Nosek Ondřej 4, Netušil Filip 3(1), Bohovyč Lukáš 2(2/2), Imramovský Jakub 1(2/1), Kuznetsov Baniil 0