U17 - PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY KADETŮ

19.09.2011 11:27

První říjnový víkend bude patřit startu extraligy KADETŮ U17. Posledních 14dní tréninků si náš tým zpříjemní čtyřmi přípravnými utkáními, dvakrát s BA Spartou a s USK Praha. S USK se střetneme v neděli 18.9. od 19:00 v hale na Výtoni, odveta se zatím domlouvá ale odehraje se zhruba o týden později. Celek Sparty nás čeká ve středu 21.9. od 19:30 v jejich hale na Stodůlkách a odveta by se měla odehrát o týden později na Výtoni. Postupně si v tomto aktualizujícím se článku budete moci dočíst výsledky našeho družstva.

U17 - SOKOL VYŠEHRAD : USK PRAHA 72:59 (27:7;15:13;15:23;15:16)

KOMENTÁŘ: Celek USK dorazil v nedělní podvečer v takřka kompletní sestavě (chyběl pouze Mareš a Jánošík), naopak měl spoustu nových hráčů (například Dolanský z týmu U15). Náš celek nastoupil se základní sestavou Choutka, Jelínek, Tomrle, Mitrovič, Chaloupka. Při pohledu na rozcvičování týmů USK byla vidět soupeřova fyzická a výšková převaha. Při zápasu se ovšem ukázalo odhodlání našich hráčů tradičnímu soupeři nic nedarovat. Po dvou minutách ještě hráči USK vedli, ale pak přišla 10b série našich hráčů a po koši Hanzlíka další série 14b z naší strany. V druhé čtvrtině se přeci jenom hra vyrovnala a kluci se snažili především o udržení náskoku. Vždy když se protihráči přiblížili, opět zafungovala naše trojková střelba, nebo jednoduchá kombinace. Do poločasu se soupeř neprobudil a ke stáhnutí zavelel až v polovině 3kvarty. V druhém poločase se již neobjevil pro zranění Mitrovič a tak ho společně museli nahradit Wilmots a Jech. Díky bodové sérii Hanzlíka a trojkám kapitána Hájka stáhli manko na 10b. Po důrazném timeoutu jsme se však opět zklidnili a poslední desetiminutovku odehráli vyrovnaně a odnesli si cenný skalp konkurenta z USK.

Body:

SOKOL VYŠEHRAD: Choutka 23(4); Chaloupka 11; Tomrle 9(2); Wilmots 9; Jelínek 7; Klasna 4; Mitrovič 4; Jech 4; Frémut 1; Staiger 0

Fauly: 23:28 TH: 37/16 : 25/11 trojky 6:2

ROZHOVOR Jan Choutka

Zápas s USK Vám především v úvodu velmi dobře vyšel. Jakto, že jste se nezalekli fyzické převahy soupeře a první čtvrtinu jste dokázali soupeře přehrát?
Ze začátku bych řekl, že tam určitý respekt vůči soupeři byl, ale vše opadlo po pár minutách, kdy jsme zjistili, že to s tou fyzickou převahou není zase tak hrozné a že je dokážeme přehrát chytrou a rychlou hrou

Tři hráči z kádru byli s Juniory na turnaji v Písku. Další čtyři hráči hráli připravný turnaj s "B" týmem kadetů. Necítili jste v zápase únavu?
Tak nemůžu mluvit za ostatní, ale já osobně jsem byl příjemně naladěn a motivován rivalitou mezi námi a USK, že šla všechna únava stranou.

Tobě osobně zápas vyšel na výbornou, dá se hovořit, že cíle týmu budou v této sezóně i přes oslabení týmu o Johnyho Bohma vyšší než v minulém ročníku?
Určitě ztráta Honzy tým oslabila, ale myslím si, že dobrou prací na tréninku a kolektivní hrou by určitě mohl být reálný cíl dostat se do play-off.