U17 - Postupujeme do Play off !

28.02.2016 21:42

Kadeti vyrazili na poslední 2 utkání základní části ve značně okleštěné sestavě. Po sobotním neúspěchu se v neděli podařilo získat důležitou výhru a tak "ulovit" 6. místo a to znamená postup do vyřazovacích bojů, kde narazíme na BC Slaný, tým který hraje pod hlavičkou Sokola Žižkov.

TIGERS BASKETBALL ČESKÉ BUDĚJOVICE vs. SOKOL VYŠEHRAD 60:58 (10:17 25:32 38:44)

Sobota 27.2. 2016 - Liga U17 (Sk. A: 9.kolo) - 20:00 - Sportovní hala ZŠ Kubatova, České Budějovice

Utkání ve kterém jsme si chtěli zajistit výhru a tak postup do vysněného play off. Od rozskoku jsme určovali tempo hry a drželi mírný náskok. Dobrá aktivita byla především na obranné polovině. V druhé půli nám v omezené sestavě začal docházet dech a dlouho jsme měli problém se zakončením a začali jsme chybovat v přechodu vytaženého zónobého pressu domácích. Vše vyvrcholilo v poslední čtvrtině kdy jsme nedali pár jednoduchých šoupáků, obrželi technickou chybu a udělali velké chyby v obraně.

Body Sokol Vyšehrad: Táborský Ondřej 18(2/1 + 1), Hampl Jakub 10(4/2), Akahomen Desmond 8, Whalen Mikuláš 8(2), Vilhum Vojtěch 6, Vítek Daniel 6, Panáček Jan 2, Jůza Tomáš 0, Plavka Kryštof 0, Skalička Jakub 0

Trojky: 3

Trestné hody: 6/3

Fauly: 19

Hráč utkání: Vilhum Vojtěch

BC BENEŠOV vs. SOKOL VYŠEHRAD 47:73 (13:19 27:36 39:51)

Neděle 28.2. 2016 - Liga U17 (Sk.A: 20.kolo) - 13:00 - ZŠ Dukelská, Benešov

Sobotní zaváhání jsme v neděli chtěli napravit a dokonale se nám to povedlo. Výkon v první půli byl srovnatelný s tím sobotním. V druhé půli jsme pokračovali koncentrovaně a dokázali postupně náskok navyšovat. Benešov nepraktikoval zdaleka tak propracovanou obranu jako ČB a to nám vyhovovalo. Velmi dobře se nám také dařilo na čáře trestného hodu - 28/23. Dalším pozitivním bodem bylo zapojení dalších hráčů U15, kteří své porce minut využili tak jak se má a řekli si o nominaci do dalších zápasů. Zasloužené výhra !

Body Sokol Vyšehrad: Akahomen Desmond 22(9/7 + 1), Táborský Ondřej 11(4/3), Whalen Mikuláš 11(3/3), Hampl Jakub 10(2/2), Vítek Daniel 7(6/5), Plavka Kryštof 6(2), Bohovyč Lukáš 3(4/3), Vilhum Vojtěch 3(1)