U17 - Domácí výhry nás posunuly blíže postupovým příčkám

29.11.2016 11:55

Kadeti U17 odehráli na domácí palubovce odvety proti Trutnovu a Hradci Králové. Podařilo se vyhrát obě utkání a to znamená výrazné posunutí k postupovm příčkám. Po základní části postupují do TOP 6 pouze týmy na 1. a 2. místě !

SOKOL VYŠEHRAD vs. KARA TRUTNOV 70:68 (16:15 29:31 47:53)

Sobota 26.11. 2016 - Liga U17 (9.kolo) - 12:00 - Výtoň Aréna

Průběh utkání přesně splnil to co se od něj očekávalo. Dlouho se hrála vyrovnaná partie s množstvím fyzických soubojů pod košem a velkým tempem hry. Utkání se začalo lámat až v poslední hrací části. My jsme měli možnost točit větší počet hráčů a to se ukázalo v závěru jako jeden z důležitých faktorů. Nejdříve šli do trháku hosté, když už vedli 65:55 ! Poté přišla naše trojková smšť (3 trojky v řadě, pořadí: Vilhum, Marxgut, Hajlek) a následný jednoduchý koš za 2 body a vedli jsme 66:65. Zbývali 2 minuty do konce a soupeři jsme dovolili pouze střílet trestné hody, když 3 ze 4 proměnili byl stav 68:66 pro Trutnov. Následoval time out po kterém jsme dokázali skórovat a vyrovnat na 68:68, poté následovala úspěšná obrana a bylo 14 s do konce. K míči se dostal nejlepší střelec utkání Whalen a postaral se o úspěšnou střelu, která propadla košem 1,3s do konce a na to už hostě bez time outu nedokázali reagovat.

Body Sokol Vyšehrad: Whalen Mikuláš 25(5/3), Vilhum Vojtěch 12(6/4 + 2), Srp Štěpán 11(4/3), Marxgut Aleš 10(4/3 + 1), Hajlek Jakub 5, Netušil Filip 3(1), Bohovyč Lukáš 2, Kodytek Otakar 2, Chán Matěj 0, Nosek Ondřej 0, Soudek Štěpán 0

Trojky: 5

Trestné hody: 19/13

Fauly: 16

Hráč utkání: Whalen Mikuláš

SOKOL VYŠEHRAD vs. KRÁLOVŠTÍ SOKOLI 81:63 (18:19 38:33 62:44)

Neděle 27.11. 2016 - Liga U17 (10.kolo) - 11:00 - Výtoň Aréna

V neděli jsme chtěli navázat na sobotní "úspěch". Opět první půle ukázala, že se bude jednat o vyrovnané utkání. Hostům chyběl hlavní rozehrávač, který naše konto v minulém utkání zatížil velkým množstvým bodů. Naopak měl k dispozici 2 pivoty, kteří nám dělali velké problémy pod košem. Tentokrát se nám povedla 3. čtvrtina, kdy nás podržela střelba z delší vzdálenosti a k vidění bylo až neskutečné procento úspěšnosti od všech hráčů. Rozdíl se postupně vyšplhal až na 20 bodů a od té doby jsme hráli s velkým klidně a dohráli s velkou rotací všech 11 hráčů.

Body Sokol Vyšehrad: Marxgut Aleš 15(13/5), Srp Štěpán 15(1/1), Whalen Mikuláš 13(6/5), Vilhum Vojtěch 9(2/0 + 1), Hajlek Jakub 8(2), Kodytek Otakar 7, Netušil Filip 7(1), Nosek Ondřej 4(2/2), Bohovyč Lukáš 2, Soudek Štěpán 1(2/1), Chán Matěj 0