U17 - Brno a Opava nad naše síly

21.02.2017 11:41

Kadeti U17 vyrazili na další utkání do Brna, kde se hrálo už v pátek a následně se přesunuli do Opavy. V hodně nekompletní sestavě, která čítala pouhých 8 hráčů se výhru nepodařilo získat.

SAM BŠM BRNO vs. SOKOL VYŠEHRAD 106:49 (26:20 49:30 78:41)

Pátek 17.3. 2017 - Liga U17: Fáze Top 6 (6.kolo) - 18:45 - Gymnázium Matyáše Lercha, Brno

Domácí byli jednoznačným favoritem tohoto boje. Vždyť letos ještě neprohráli soutěžní utkání a bodový rozdíl byl vždy jednoznačný. Nás tým navíc odjížděl v dosti okleštěné sestavě. I přes to bylo hlavní motivací odehrát dobré utkání a vzít si z něj maximum. Myslím, že to se nám hlavně ze začátku dařilo. V první minutách jsme se chytili hlavně v útoku a to se přeneslo to první čtvrtiny, která skončila 26:20. V druhé čtvrtině už Brno začalo využívat svůj fyzický potenciál, kdy jsme na hrišti působili vzhledově až příliš dětsky. I přes to jsme dokázali změnou obrany na zónu snížit nápor domácích a do šaten se šlo za "sympatického" stavu 49:30. V druhé půli jsme již zbytečně začali propadat v hlavách, začali se kupit ztráty a hloupé chyby v obraně a Brno to samozřejmě využilo. Velká škoda, že jsme neudrželi energii z prvních 20 minut, skóre mohl být  příjemnější a pro náš tým přínosnější.

Body Sokol Vyšehrad: Hajlek Jakub 13(1/1 + 4), Srp Štěpán 11(3/1), Kodytek Otakar 8(4/4), Plavka Kryštof 6(4/1 + 1), Nosek Ondřej 4, Stejskal Šimon 3(1/1), Bohovyč Lukáš 2, Marxgut Aleš 2(2/0)

Trojky: 3

Trestné hody: 17/8

Fauly: 14

Hráč utkání: Srp Štěpán

BK OPAVA vs. SOKOL VYŠEHRAD 68:50 (19:10 42:24 55:35)

Sobota 18.3. 2017 - Liga U17: Fáze Top 6 (5.kolo) - 17:00 - Víceúčelová hala, Opava

Kdybych měl zhodnotit sobotu ve zkratce, napsal bych: nádherná hala - hrozný basket. Moc dobře jsme veděli, že Opava bude hrát zónovou obranu 2-3 a taky se tak stalo celých 40 minut. Od prvních minut jsme byli velmi naivní a vytovřili jsme takových ztrát, že to snad ani nejde slušně komentovat. I přes to jsme se do hry dokázali pomocí střel z delší vzdálenosti vrátit. Měli jsme i několik možností skóre dorovnat, ale když nedáte několik jednoduchých košů, které byli k dispozici a přidáte trestné hody 4/0 tak to moc nejde. Ani druhá půle nebyla příliš povedená, zkoušeli jsme měnit osobní obranu za zónovou a tím domácí potrápili. Povedlo se do konce snížit na rozdíl 11 bodů a utkání jsme mohli zvrátit, ovšem potom zase proběhlo spoustu chyb a prohra o 18 bodů byla na světě. Nutno dodat, že první půle skončila -18 bodů a druhá půle 26:26 ! Utkání se dalo vyhrát, ale naší hrou jsme si to prostě nezasloužili.

Body Sokol Vyšehrad: Hajlek Jakub 13(3), Plavka Kryštof 13(3), Marxgut Aleš 9(2/1 + 2), Srp Štěpán 6(2/0), Nosek Ondřej 3(4/1), Bohovyč Lukáš 2(4/2), Kodytek Otakar 2, Stejskal Šimon 2

Trojky: 8

Trestné hody: 12/4

Fauly: 15

Hráč utkání: Hajlek Jakub

TABULKA

V druhé části sezóny jsme zatím bez výhry a příčína je velmi jednoduchá. V tréninkovém procesu fungují, tak jak mají pouze jednotlivci a jejich počet se snáze dá spočítat na jedné ruce. Zbytek týmu má spoustu problémů a výmluv, které jsou za hranicí normálnosti a vzhledem k tomu, že náš výkon byl postaven na týmovosti, tak se momenálně velmi trápíme a pokud se u některých něco nezmění je dost možné, že tým už nedokáže v posledních 5 utkáních ani jednou vyhrát.

Připravil: Jan Kefurt