U17 - Bez práce nejsou koláče

24.01.2017 12:57

Kadeti U17 vstoupili do další fáze sezóny. Ve finálové skupině odehráli 1 utkání ve kterém nebyli úspoěšní. Za 14 dní na domácí palubovce přivítáme USK Praha "B" a Basketbalovou akademii Roudnice nad Labem.

KRÁLOVŠTÍ SOKOLI vs. SOKOL VYŠEHRAD 82:59 (24:13 47:23 61:41)

Sobota 21.1. 2017 - Liga U17: Fáze TOP 6 (1.kolo) - 19:00 - Hala Sokol HK, Hradec Králové

Do utkání jsme vstoupil s pocitem, že soupeř se porazí sám. Naopak domácí měli velkou chuť oplatit nám předchozí 2 porážky v základní části. Na obranné polovině, jsme byli všude pozdě. Nejdřívě jsme nechali domácí střílet lehké pozice z delší vzádlenosti, poté následovali oborvské chyby v rotacích a vznikli úplně volné podkošové situace pro pivoty Hradec Králové. V útoku jsme nejdřív byli velmi málo agresivní, poté se někteří hráči vzpamatovali, bohužel jich bylo pouze pár a nikoli všech 5 na hřišti a tím trpěl týmový výkon. Poločasové skóre 47:23 bylo dost ostudné.

V druhé půli jsme se naštěstí trochu probrali a díky celoplošné obraně dokázali ukusovat z náskoku domácích. 3 minuty do konce utkání jsme stáhli již na "pouhých" 15 bodů rozdílu, to však bylo všechno. Ukázalo se tak, že utkání nemuselo mít takový výsledek, kdyby jsme hráli celých 40 minut na plno a ne pouze druhou polovinu.

Bohužel příčín prohry může být mnohem víc. Před ukončením základní části, jsme byli schopni kvalitně trénovat a s velkým počtem hráčů se připravit na klíčové utkání proti Ústí nad Labem a Litoměřícím, kdy nám tyto 2 výhry přinesli postup mezi 6 nejlepších. Za posledních 14 dní místo maximálního úsilí do tréninku a snaze se zlepšit a porvat se o co nejlepší výsledek, řešíme spousta jiných věcí než basketbal. Už nyní je opět velký počet omluvenek na týden následující a to nevěstí do dalších utkání nic dobrého. Každý hráč by se měl zamyslet !

Body Sokol Vyšehrad: Plavka Kryštof 18(1/1 + 1), Whalen Mikuláš 14(4/3 + 3), Hajlek Jakub 8(8/6), Srp Štěpán 6, Vilhum Vojtěch 5(1), Bohovyč Lukáš 4, Marxgut Aleš 4(4/2), Kodytek Otakar 0, Soudek Štěpán 0, Stejskal Šimon 0