U16 U14 - SOKOL GRAND PRIX KLATOVY

27.08.2010 13:15

GRAND PRIX KLATOVY U16

U16 Klatovy : Sokol Vyšehrad 49:97 (10:23;14:27;15:24;10:23)

Komentář: Úvodní zápas turnaje byl pro nás současně první utkání po prázdninách. Ze začátku zápasu se ukázalo, že trénink nikdy nenastolý úplně tréninkové podmínky a tak byla většina hráčů mírně nervózní. V prvních minutách byl k vidění mírně upachtěný basketbal. Až po dostatečné „aklimatizaci“ začali hráči hrát lépe. K velmi dobré atmosféře napomohla zaplněná tribuna místní haly, kde se o bouřlivou kulisu staral náš tým U18. Hráči se osmělili a především v útoku hráli velmi dobře. Bodovou smršť předvedl především Lukáš Tomrle, který z minima času na palubovce vytěžil maximum a dostával fanoušky do varu. Bodově se prosazovali i ostatní opory a kapitán Choutka se trefoval i zpoza trojkového oblouku. Jedinou kaňkou na zápase bylo zranění Dominika Pavoučka, který již do turnaje nezasáhl.

Body: Tomrle 20 (1); Klimpera 19; Choutka 18(4); Bohm 10; Jelínek 8; Mitrovič 7(1); Klasna Duha Chaloupka 4; Fremut 2; Steiger 1

Fauly: 22:12 TH: 14/7 : 27/15 trojky 0:6 Rozhodčí: Kuska - Galajda

U16 Písek : Sokol Vyšehrad 82:56 (20:13;17:17;22:15;23:11)

Komentář:

: Do zápasu se sršni z Písku jsme vstoupili, jako bychom je snad ani nemohli porazit. Nechali jsme si rychle utéct skóre na 8:1. Zbytek poločasu jsme se do hry snažili vrátit a stáhnout náskok. Bojovný výkon s velmi aktivním napadáním a doskokem začal slavit úspěch. Hráči se dostali do tempa a skóre se povedlo stáhnout až na rozdíl 3b. Písek ale trestal sebemenší naše zaváhání a prezentoval se velkou úspěšností střelby. Po poločase jsme začali opět rychle ztrácet. Chyběla nám lehkost a rychlost. Hráči začali být z velmi malé rotace unavení a nenašli již síly na obrat.

„Myslím si, že jsme si dokázali, že s týmy jako je Pisek můžeme hrát vyrovnanou hru. Vše závisí teď na kondici a disciplíně hráčů“ (trenér Ulrych)

Body: Klimpera 14; Tomrle 12; Jelínek 9; Bohm 8; Mitrovič Choutka 6; Duha 5;

Fauly: 20:16 TH: 13/6 : 16/5 trojky 5:0 Rozhodčí: Salvetr R.

U16 Brandýs "B" : Sokol Vyšehrad 67:50 (7:20;14:18;25:4;21:8)

Komentář: Do zápasu jsme opět špatně vstoupili. Po dvou minutách se hráči dostali do pohody a začali předvádět skvělý basketbal. Soupeře především dobře bránili, hlídali si obranný doskok a trestaly z protiútoků. Za 8min hry jsme soupeři dovolili pouze 2b a vybudovali si luxusní náskok. Naše dobrá hra bohužel vydržela pouze do konce prvního poločasu. V druhé půli soupeř přidal na tvrdosti a bojovnosti. Rozhodčí začali spoustu zákroků tolerovat a Brandýští jejich metru bezezbytku využili. Naše naprosto rozhozená hra se rozpadla a s přibívající únavou jsme se k ní nezvládli vrátit.

"Gratuluji soupeři k obratu v zápase. Nám tento duel ukázal, že máme nedostatky v odolnosti v těchto zápasech. Budeme muset zapracovat na tvrdé hře" (trenér Ulrych)

Body: Klimpera 14; Jelínek 9; Bohm 9(1); Choutka 7; Tomrle 3; Klasna 3(1); Mitrovič Korch 2; Duha 1

Fauly: 22:18 TH: 13/6 : 27/18 trojky 5:2 Rozhodčí: Salvetr : Heinrich

Tým skončil ve skupině "B" na třetím místě a další zápasy hrál o 5-8. místo

U16 Sokol Vyšehrad : Brandýs nad Labem "A" 58:46 (13:12;19:13;14:9;12:12)

Komentář:

Zápas byl od začátku do konce velmi nepoutaví. Bylo k vidění spousta chyb. Náš tým měl velké problémy s obraným doskokem a s odstavováním hráčů. Po poločase jsme si vybudovali mírný náskok a ten se až do konce v podstatě neměnil.

Nedařila se nám střelba a vítězství bylo celkově utrápené. I tak si myslím, že nám tento zápas dal více než dva tréninky.“ (trenér Ulrych)

Body: Bohm 13; Jelínek 10(1); Choutka Tomrle 9; Klimpera 7; Mitrovič 4; Donaire Korch Steiger 2

Fauly: 21 : 21 TH: 30/10 : 22/13 trojky 1:1 Rozhodčí: Salvetr - Bursík

U16 Sokol Vyšehrad : BA Sparta 54:40 (21:5;9:17;15:8;9:10)

Komentář: Poslední zápas nesl známky velké únavy z končícího soustředění. Naši hráči předvedli zlepšený výkon a dobře se prezentovali především v protiútoku. Opět jsme měli velké problémy s odstavováním hráčů a s obranným doskokem. Začali jsme hrát lepší obranu a zlepšili jsme i pohyb balónu v útoku.

Body: Jelínek 14(1); Tomrle 12(2); Choutka 6(1); Bohm 8(1); Mitrovič 5 Duha Donaire 2; Klimpera Klasna 1

• Brandýs "A" : Sokol Pražský 0:20

Tým Brandýs "A" hraje turnaj se staršímy hráči proto jsou jeho výsledky po zápasech kontumovány 20:0

GRAND PRIX KLATOVY U14

U14 Klatovy : Sokol Vyšehrad 42:52 (18:15;3:7;3:20;18:10)

Komentář: Do našeho prvního utkání na tomto turnaji jsme vstoupili velmi zbrkle. Bylo znát, že je to náš první velký test v přípravě na kvalifikaci. Našim hráčům trvalo celou první půli, než se rozkoukali. Kazili jsme mnoho přihrávek a k dobrému výkonu nepřispělo ani příliš velké množství faulů (28 v celém zápase). Fauly pramenily ze špatné obrany a z lenosti našich hráčů pracovat na nohách. Místo obranného pohybu strkali naši hráči všude ruce… Znát byla i absence našeho pivota Kryštofa Chaloupky, který hrál za družstvo kategorie U16. Po velmi vyrovnaném prvním poločase (21:22 v náš prospěch) se nám vydařila třetí čtvrtina, ve které jsme si vytvořili téměř dvaceti bodový náskok, což bylo rozhodující pro výsledek celého zápasu. Ve čtvrté čtvrtině jsme si náš náskok již udrželi a nakonec vyhráli deseti bodovým rozdílem.

Body: Mach 16; Donaire 10; Schmiedt 8; Koula Kočovský 5; Karafiát 3; Ťažký Jech 2; Matušinský 1

Fauly: 23:28 TH: 37/8 : 26/8 trojky 0:0 Rozhodčí: Salvetr R. - Salvetr P.

U14 SBK Zlín : Sokol Vyšehrad 58:103 (16:29;15:24;10:31;17:19)

Komentář: Soupeř ze Zlína se našim hráčům postavil v podstatě hned po příchodu z nádraží. Náš tým se mohl poprvé opřít o Kryštofa Chaloupku. Jeho hra byla ještě trochu kostrbatá a musel si na ostatní hráče chvilku zvykat. I přes spoustu chyb v naší obraně se nám dařilo rychlými útoky náskok navyšovat. Zahráli si všichni hráči a zápas byl pro nás jistě užitečný. Hra v obraně byla ale velmi špatná a proti zkušenějším týmům by se mohla vymstít.

Body: Chaloupka 24; Schmiedt 16; Ťažký 12; Koula Mach 10; Bakule 8; Didi 7(1); Jech 6; Ringsmuth 4; Vítek 2

Fauly: 22:29 TH: 32/14 : 26/4 trojky 0:1 Rozhodčí:Salvetr - Podubecký

U14 SN Mariánské lázně : Sokol Vyšehrad 59:86 (9:29;21:16;12:23;17:18)

Komentář:  Do druhého utkání jsme naběhli s velkou chutí a byla znát i přítomnost našeho pivota Kryštofa. Již v první čtvrtině jsme si vytvořili dvaceti bodový náskok. Oproti minulým utkání se zlepšil i náš herní projev (především v útoku), naneštěstí v obraně se náš projev nezlepšil a i nadále jsme pokračovali ve špatném výkonu. Příčinou bylo také to, že naši hráči ,,lítali“ všude kolem po hřišti, jen nebyli u svých hráčů. V druhé čtvrtině náš náskok soupeř snížil, ale od třetí čtvrtiny jsme ho znovu začali navyšovat a nakonec jsme vyhráli dvaceti sedmi bodovým rozdílem.

Body: Chaloupka 26; Koula 22; Mach 12; Ťažký 11; Schmiedt 9(1); Ringsmuth 4; Kočovský 2

Fauly: 12:20 TH: 10/6 : 10/5 trojky 0:1 Rozhodčí: Šproch - Salvetr

:

U14 SEMIFINÁLE -  BA SPARTA : Sokol Vyšehrad 38:55 (8:14;15:10;6:16;9:15)

Komentář: Pro náš tým již tradiční soupeř především z bojů Pražského přeboru minižáků. V sezóně se nám se Spartou nepodařilo vyhrát a tak jsme tušily velmi náročný a těžký zápas. Během první čtvrtiny se nám povedlo dát pár lehkých košů a v celku dobře bránit. Postupem zápasu jsme začali mít velké problémy s fauly. Nejdříve si Jakub Koula udělal 4 osobní chyby a po další čtvrtině ho následoval i Kryštof Mach. Bez dvou opor byli naše vyhlídky na výhru velmi slabé. Hodně pomohla třetí čtvrtina kdy se na palubovku vrátil kapitán Honza Schmiedt a velmi bojovným výkonem řídil naší hru a společně s ostatními se mu podařilo vybudovat vyšší náskok. Na konci třetí čtvrtiny bohužel musel náš kapitán ze zápasu pro bolestivé zranění zad odstoupit a v nedělním finále již nemohl nastoupit. V poslední čtvrtině se rozehrávky musel chopit nejvyšší hráč našeho týmu Kryštof Chaloupka. Parodoxně mu to pomohlo k aktivnější hře v útoku. Zápas jsme přes velké problémy se sestavou zvládli dovést do vítězného konce.

"Děkuji hráčům za velmi týmový výkon. Vážím si naší bojovnosti a touhy po vítězství. Zároveň obdivuji Honzu Schmiedta za jeho bojovnost s bolestí zad. Klukům gratuluji k vítězství a myslím, že ho dosáhli stejnou měrou všichni hráči týmu bez vyjímky" (trenér Ulrych)

Nutno dodat, že do zápasu v podstatě nezasáhl nejvyšší hráč BA SPARTA Puršl. Jeho zranění vazů v pravé paži ho velmi limitovalo. Doufáme, že bude pro pondělní odvetu na Pražském turnaji již v pořádku.

Body: Chaloupka 22; Mach 7; Koula 6; Schmiedt Ťažký 6; Polanecký Kočovský Bakule Ringsmuth 2

Fauly: 10:21 TH:  20/7: 7/0 trojky 0:0 Rozhodčí: Šproch - Karásek

U14 FINÁLE -  Sokol Vyšehrad : Jindřichův hradec 54:70 (15:18;20:12;12:13;7:27;)

Komentář: Finále turnaje bylo pro naše hráče velkou odměnou za jejich celkovou práci v přípravě. Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a s chutí. Hráči Jindřichova Hradce působili velmi unaveným dojmem. Do konce 1. čtvrtiny ale stihli přidat na obrátkách a díky našim hloupým chybám se zvládli do zápasu vrátit. V druhé čtvrtině se nám povedlo vybudovat si 5b náskok a do posledního hracího období jsme ho zvládli držet. Díky mohutnému povzbuzování z hlediště od našeho týmu U16, jsme sebrali poslední zbytky sil a zkoušeli zápas dotáhnout do konce. Přišlo bohužel další zranění Didiho a vyfaulování Kryštofa Macha. Hradečtí trestali každou naší špatnou přihrávku a dávali jednoduché koše. Našim hráčům došli síly a do koše se dostávali velmi ztěžka. Unavený soupeř se uchýlil na celou druhou polovinu zápasu k zónové obraně a na tu už naše oslabená a unavená sestava nenašla odpověd.

"Myslím, že turnaj a finále splníl naše očekávání a hráči obou týmů předvedli pěkný basketbal. Gratuluji Hradeckým k výhře a svým hráčům k druhému místu" (trenér Ulrych)

Body: Chaloupka 20; Koule 15(1); Mach 7; Ťažký Polanecký Bakule 4

Fauly: 14:20 TH:  21/9: 13/8 trojky 1:0 Rozhodčí: Salvetr : Podubecký