U16 - REPORTÁŽ - první výjezd na Moravu nepřinesl vítězství

09.10.2010 19:03

Po skoro dvou měsíční přípravě začíná konečně sezóna kadetů. Náš tým vyrazil k prvním dvou zápasům na nejdelší víkendový výjezd v sezóně do Zlína a Prostějova. PREVIEW k zápasům si můžete přečíst zde. Naši hráči vyráží bojovat. Držte jim palce i v dalších zápasech.

U16 - PROTON ZLÍN : SOKOL VYŠEHRAD 69:53 (25:13;17:8;14:12;13:20)

Komentář: V prvním zápase extraligy jsme narazili na velmi těžkého soupeře ze Zlína. Tým tipovaný před sezónou na přední příčky tabulky a navíc velmi náročná cesta byla pro náše hráče velkým soustem. Vstup do zápasu se nám velmi nepovedl a nebyli jsme připraveni na tempo hry, které soupeř předváděl. Nedařilo se nám především v podkošových soubojích. Naštěstí se nám v prvních minutách podařilo vstřelit pár jednoduchých košů. Po zbytek prvního poločasu jsme ovšem se soupeřem nestíhali běhat a zápas se jevil velmi jednoznačně. Do šaten jsme tak odcházeli s 20b mankem, ale vzhledem k předváděné hře a množství ztrát mohlo být podstatně hůře. V druhém poločasu jsme se překvapivě o dost víc uvolnili a začali jsme se srovnávat s hrou soupeře. Zlepšila se především naše obrana a doskok, především Bohm a Klimpera. Osmělili jsme se také v útoku a především Jelínek s Pavoučkem si počínali velmi aktivně. Zlín spíše kontroloval skóre. V druhé půlce jsme vyrovnali hru a byli Zlínu vyrovnaným soupeřem. Zlín je velmi dobrý tým a gratulujeme mu k vítězství.

BODY:

SOKOL VYŠEHRAD: Jelínek 15(1); Pavouček 13(1); Klimpera 13; Tomrle 5(1); Bohm 5; Choutka 2
PROTON ZLÍN: Hainzl 12, Pumprla Rubeš  10, Hegmon 8, Bruno 7, Zumer Gašperik 6, Smrža Churý 4

Fauly: 24:12 TH: 11/4 : 22/14 trojky 2:3 Rozhodčí: Fanta J. - Junek K.

U16 - BK PROSTĚJOV : SOKOL VYŠEHRAD 63:56 (16:17;16:17;14:6;17:16)

Komentář: Do zápasu s Prostějovem jsme vstoupili velmi nesoustředěně. Netrefili jsme pár jasných pozic a navíc v obraně dělali spoustu chyb. Za stavu 9:2 jsme po oddechovém čase přešli do zónové obrany a začali náskok soupeře stahovat. Zbytek poločasu byl velmi vyrovnaný, ale také plný nepřesností na obou stranách. Nehrál se nijak pohledný basketbal a na obou stranách byla vidět nervozita. Přesto jsme po poločase drželi 2b náskok a v šatně jsme se připravovali na fyzicky náročnou druhou půli. Začátek 3.čtvrtiny jsme opět zaspali a hráči byli velmi zakřiknutí. Po šňůře 8:0 se Prostějovští dostali do vedení a na nás padla únava. Hráči se těžko zvedali a nedařilo se nám náskok stáhnout. Až tři po sobě jdoucí koše Bohma začali otáčet zápas opět na naši stranu a 4min do konce zápasu jsme vedli. Bohužel soupeř trefil dvě tříbodové střeli a my dvakrát zaspali na obranném doskoku a tak výhra zůstává zaslouženě na straně Prostějova.

BODY:

SOKOL VYŠEHRAD: Bohm 20; Jelínek 15; Chaloupka 10; Klimpera 6; Choutka 3; Pavouček 2