U15 - Žáci si mohou k Vánocům nadělit postup do ligy U15

05.12.2013 16:06

V druhé půlce zápasů divize U15 jsou naši starší žáci zatím neporaženým týmem a tak s jednou porážkou z úvodu sezóny drží před posledním zápasem první příčku. O postup do ligové části zatím není rozhodnuto. O dvě postupová místa stále bojují tři týmy. (Vyšehrad; Vysočina; Nová paka). Rozhodující bude tak až poslední zápas tohoto roku v neděli od 10:00 v Nové Pace.

Nyní si pojďme zhodnotit zápasy druhé části bojů v divizi U15

Sobota 26.10. 2013

SOKOL VYŠEHRAD Vs. BASKET PODĚBRADY 84:57 (22:12; 24:16 16:16 22:13)

Komentář:  První zápas víkendové "dvojičky" zvládli žáci na výbornou. Hned v první polovině velmi rychlou hrou rozhodli o vítězství a v druhém poločase se do hry mohli zapojit všichni hráči. Jediným negativem je tak kuriózní úspěšnost trestných hodů, kdy ani jeden z 10 pokusů nepropadl obroučkou.

Body Sokol Vyšehrad: Hampl Jakub 20, Trachta Jiří 16, Akahomen Desmond 14, Jůza Tomáš 8, Táborský Ondřej 8, Soukup Jakub 6, Aliaj Adrian 4, Koštejn Jakub 4, Grulich Vojtěch 2, Svejkovský Ondřej 2, Martišek Norbert 0, Soukup Jan 0

Trestné hody: 10/0

Fauly: 26

Hráč utkání: Hampl Jakub

Neděle 27.10. 2013

BASKET PODĚBRADY Vs. Sokol Vyšehrad 50:52 (12:14;13:12;14:17;11:9)

Komentář:  Nedělní zápas se stejným soupeřem byl jako noc a den. Přestože soupeř nastoupil oslaben o svého sobotního nejlepšího střelce, nebezpečně našemu týmu zatápěl. Sobotní chuť v obraně byla pryč. Takže na místo získaných míčů přibývali našim hráčům pouze osobní chyby a místo jednoduchých košů jsme přidávali jednu zahozenou šanci za druhou. Najednou jsme nebyli schopni ubránit jediný útok. Už do poločasu byla naše sestava chudší o nedisciplinované hráče, kteří měli problémy s fauly. V druhé půli jsme vložili všechny šance týmu na Didiho a Ondru, ale je pravda, že to byli ten den asi jediný duchapřítomní hráči. Až do úplného závěru jsme se strachovali o výhru, která by nám v tabulce velmi znepříjemnila naší pozici. Naštěstí se nám jí nakonec podařilo vybojovat nejtěsnějším rozdílem v této sezóně.

Komentář trenéra (Ulrych Petr):  "Takhle nevyrovnané výkony v rozmezí 24hodin jsou neomluvitelné a hráči se nad sebou musí zamyslet, pokud chceme postoupit a hrát i po novém roce o ty nejvyšší příčky. Musíme chtít být týmem, který jen tak neovlivní ranní vstávání, pár nedaných košů a tak dále. Musíme být silnější"

Body Sokol Vyšehrad: Akahomen Desmond 25, Táborský Ondřej 17, Soukup Jakub 5, Hampl Jakub 3, Jůza Tomáš 2, Aliaj Adrian 0, Koštejn Jakub 0, Svejkovský Ondřej 0, Trachta Jiří 0

Trestné hody: 30/15

Fauly: 24

Hráč utkání: Akahomen Desmond

Sobota 9.11. 2013

BC Vysočina Vs. Sokol Vyšehrad 42:62 (15:14;8:19;5:14;14:15)

Komentář: Velmi důležitá odveta zápasu se soupeřem, který nás zatím jako jediný porazil. Tým se celý týden připravoval pouze na tento zápas a především na nejproduktivnějšího útočníka Vysočiny podkošového Matěje Štumara. Hned v úvodu zápasu nás soupeř zaskočil. První dvě úspěšné trojkové střely v sezóně si soupeř nechal na tento zápas a donutil nás k rychlému oddechovému času. Tým se ovšem se situací rychle vypořádal. Zpřesnili jsme obranu po celém hřišti a neustále se snažili nepustit podkošové hráče soupeře do hry. Ještě do poločasu jsme si vytvořili dvouciferný náskok. Hráči přesně plnili pokyny a bojovali o každý míč a díky velké obraně jsme se nemuseli trápit množstvím nedaných šancí. Hned po poločasové přestávce jsme se pokusili zápas rozhodnout a před poslední čtvrtinou to i tak vypadalo. Ovšem Vysočina se v poslední kvartě pokusila o obrat. Stáhla náš 20b náskok a nám dalo hodně práce, abysme se zklidnili a našli recept jak zápas opět dostat pod kontrolu. Nakonec se nám povedlo náskok získat zpátky a získat opravdu těžké vítězství, za které můžeme děkovat především velmi týmové práci. Každý odvedl především na obranné polovině to nejlepší a poprvé v sezóně jsme přesně plnili to, co jsme chtěli hrát.

Body Sokol Vyšehrad: Akahomen Desmond 17, Táborský Ondřej 14, Hampl Jakub 8, Jůza Tomáš 8, Trachta Jiří 7, Soukup Jan 3, Koštejn Jakub 2, Martišek Norbert 2, Soukup Jakub 1, Aliaj Adrian 0

Trestné hody: 14/4

Fauly: 14

Hráč utkání: Celý tým (+ Ondra Svejkovský za obranu Štumara)

Sobota 23.11. 2013

Sokol Vyšehrad Vs. BK Teplice 171:20 (38:4;34:4;46:6;53:6)

Komentář: Zápas jsme zvládli a především v druhé polovině se basketbalem především bavili a makali v obraně na 100%.

Body Sokol Vyšehrad: Hampl Jakub 46, Soukup Jakub 41, Jůza Tomáš 16, Svejkovský Ondřej 16, Táborský Ondřej 16, Aliaj Adrian 14, Martišek Norbert 11, Vilhum Vojtěch 11, Soukup Jan 0

Trestné hody: 39/15

Fauly: 17

Hráč utkání:  Hampl Jakub

Neděle 24.11. 2013

Sokol Vyšehrad Vs. BK Česká Lípa 165:16 (29:7;51:2;40:5;45:2)

Komentář: Česká Lípa mě mile překvapila, protože v odvetě předvedla velké zlepšení především v individuálních činnostech. O dost lépe si poradila s naší obranou a zvládla často rozehrát. Vím, že to zní jako málo, ale přeji týmu stále trpělivost a nadšení a věřím, že se v České Lipě bude basketbalu dařit.

Body Sokol Vyšehrad: Soukup Jakub 40, Táborský Ondřej 35, Hampl Jakub 29, Martišek Norbert 19, Jůza Tomáš 14, Grulich Vojtěch 8, Svejkovský Ondřej 8, Aliaj Adrian 7, Soukup Jan 5

Trestné hody: 29/13