U15 - Začátek soutěže přinesl vyrovnané utkání

07.10.2014 23:57

Tým starších žáků U15 má za sebou první utkání v nadregionální soutěži. Tým složený převážně z mladších hráčů bojoval až do posledních minut o výhru. Bohužel výhru vždy urvali domácí.

BK SOKOLOV vs. SOKOL VYŠEHRAD 63:59 (13:11 29:32 41:47)

Do utkání lépe vstoupili domácí.  Na naší straně bylo spousta nepřesností včetně neproměněných jasných šoupáků, naopak domácí zakončovali s velkou přesností a to znamenalo vedení 9:0 pro Sokolov. Poté jsme velmi zlepšili obranu a především obranný doskok a začali vytvářet rychlý protiútok, kterým jsme trestali soupeře a v poločase jsme šli do šaten s vedením o 3 body. I po půli jsme drželi vedení a dokonce ho navýšili na 8 bodů. Zlom, kdy domácí začli smázávat náš náskok byl ve 3. minutě 4. čtvrtiny kdy se naše hra zpomalila a Sokolov přečetl náš útočný herní systém. Od hráčů se vytratila myšlenka vlastní hry a příliš jednotvárné a viditelné přihrávky soupeř dokázal vypíchout a snadno skórovat. Od 5. minuty se hrálo vyrovnaně a koncovka byla v režii trenérských šachů. Minutu do konce utkání jsme snížili na 61:59, poté jsme neproměnili důležité trestné hody a rozhodující koš dal v posledních chvíli nejlepší hráč Matěj Štefka, který držel Sokolov v nejdůležitějších momentech.

Body Sokol Vyšehrad: Vilhum Vojtěch 20(3/2), Whalen Mikuláš 16(8/4), Váňa Ondřej 10(7/4), Nosek Ondřej 8, Netušil Filip 2, Soudek Štěpán 2, Hajlek Jakub 1, Bohovyč Lukáš 0, Grulich Vojtěch 0, Nechvátal Martin 0

Trojky: 0

Trestné hody: 20/11

Fauly: 15

Hráč utkání: Mikuláš Whalen

BK LOKOMOTIVA CHEB vs. SOKOL VYŠEHRAD 67:61 (18:19 34:31 52:43)

Po sobotním neúspěchu jsme chtěli v neděli opět zabojovat o výhru. I přes velkou zimu, která byla v hale jsme začali oproti sobotě velmi dobře.  V útočné fázi nás domácí zastavovali pouze za cenu faulu. Zlepšila se osobní obrana v postupném útoku, velký problém nám dělal rychlý návrat do obrany a všechny koše jsme dostali pouze z jednoduchých nájezdů po dlouhé přihrávce. Cheb se dostal do vedení již na začátku 2. čtvrtiny a od té doby jsme vždy pouze dotahovali. Skóre se pohybovalo vždy od 2 do 8 bodů rozdílu pro domácí. Na začátku 4. čtvrtiny již domácí odskočili na 12 bodů a vypadalo to, že bude o vítězi rozhodnuto. Poté jsme neskutečno bojovností v obraně dovolili soupeři dát za 6 minut pouze 1 koš ze hry a stáhli na rozdíl pouhých 3 bodů. Domácí v koncovce opět podržel nejlepší hráč Wastl, který dokázal proměni velmi těžké střely včetně trestných hodů 4/4 v rozhodující moment.

Body Sokol Vyšehrad: Vilhum Vojtěch 29(8/5), Whalen Mikuláš 20(4/1), Váňa Ondřej 4, Grulich Vojtěch 2, Hajlek Jakub 2(2/0), Netušil Filip 2, Nosek Ondřej 2(2/0), Bohovyč Lukáš 0, Nechvátal Martin 0, Soudek Štěpán 0

Trojky: 0

Trestné hody: 17/7

Fauly:  21

Hráč utkání: Vojtěch Vilhum

Obě prohry nás musí velmi mrzet, hlavně v sobotu jsme po většinu utkání byli lepším týmem. Tentokrát chybělo velmi málo a mohli jsme porazit 2 fyzicky a herně vyspělejší soupeře. V koncovkách nám chyběla zkušenost a to je vcelku pochopitelné, protože jsme jich zatím moc nezažili. Pochvala týmu patří za zvládnutí útočného sytému v postupném útoku, který jsme dokázali využít, teď je potřeba navazovat na další jeho varianty. Ovšem je potřeba nevypouštět rychlý protiútok, to nám chybělo především v neděli. Velký problém nám neustále dělá rotace všech 5 hráčů v obraně.

Víkend nám ukázal, že postupujeme správným směrem a je potřeba dál intenzivně pracovat a všem hráčům přinesl cenné zkušenosti. Jen škoda, že jsme se nemohli radovat z první výhry....velká škoda....

Připravil: Jan Kefurt