U15 - Vynikající výsledky

08.03.2015 10:48

Po 14 dnech opět přijeli týmy ze Sokolova a Mariánských Lázních. Po 2 prohrách z minule, jsme náš výkon opět posunuli tam kam chceme a 2x krát jsme zaslouženě výhráli.

SOKOL VYŠEHRAD vs. BK SOKOLOV 71:50 (19:14 26:28 39:37)

Nadregionální soutěž U15: Nadstavba (10.kolo) - Pátek 6.3. 2015 - 18:15 - Výtoň Aréna

Vynikající vstup, rychlá hra a poctivá obrana znamenala stav 9:0. Poté se sokolovští oklepali a nám z hry vypadli činnosti o kterých jsme si říkali, že jsou klíčový pro náš výkon - poctivá obrana s obranným doskokem. V druhé čtvrtině jsme se střelecky trápili a dali pouhých 7 bodů ! Rozhodující moment přišel až v závěrečné hrací části, kdy jsme se vrátili ke hře ze začátku utkání po dobré obranné práci a doskoku, jsme začali velmi rychle vybíhat do rychlého protiútoku a úspěšně trestat chyby soupeře. Navíc jsme přidali hned několik zisků na útočné polovině a čtvrtinu jsme vyhráli 32:13 !

Body Sokol Vyšehrad: Whalen Mikuláš 31(5/4 + 1), Vilhum Vojtěch 18(4/2), Váňa Ondřej 11(3), Hajlek Jakub 5(4/3), Netušil Filip 4, Bohovyč Lukáš 2, Chán Matěj 0, Nosek Ondřej 0, Plavka Kryštof 0

Trojky: 4

Trestné hody: 13/9

Fauly: 12

Hráč utkání: Whalen Mikuláš

SOKOL VYŠEHRAD vs. BK MARIÁNSKÉ LÁZNĚ 72:43 (17:15 39:25 56:34)

Nadregionální soutěž U15: Nadstavba (9.kolo) - Sobota 7.3. 2015 - 14:00 - Výtoň Aréna

Prvních 5 minut utkání nepřipomínalo rychlostí basketbal, ale spíš procházku po nedaleké náplavce. Poté jsme začali bránit po celém hřišti a utkání začlo mít trochu větší náboj. Již v průběhu 2 čtvrtky jsme dokázali výrazněji odskočit a náskok jsme postupně navyšovali. K vidění již bylo několik dobře řešených systémových věcí, které jsme v předchozích utkání nebyli schopni udělat.

Body Sokol Vyšehrad: Vilhum Vojtěch 29(2/1), Whalen Mikuláš 24(4/3 + 1), Bohovyč Lukáš 8, Nosek Ondřej 5(2/1), Váňa Ondřej 4(4/4), Netušil Filip 2, Hajlek Jakub 0, Chán Matěj 0, Plavka Kryštof 0

Trojky: 1

Trestné hody: 12/9

Fauly: 17

Hráč utkání: Vilhum Vojtěch

Vůbec poprvé jsme dokázali proměňovat trestné hody s procentuální úspěšností jaká by měla v této kategorii být - celkem 25/18 !!! I přes 2 výhry je vidět spousta nepřesností a zbytečných chyb na tyto výkony je potřeba navázat i za 14 dní, kdy odehrajeme 2 utkání s neporaženým týmem Klatov.

Přirpavil: Jan Kefurt