U15 - Velikonoční turnaj 2016 /Grigny, Francie/

31.03.2016 11:27

Starší žáci U15 vyrazili v období Velikonoc na mezinárodní turnaj ve francouzském městečku Grigny, které se nachází nedaleko Lyonu. Velká část hráčů zde byla již v roce 2015 a pro Sokol Vyšehrad je to 2 účast na tomto turnaji. Článek o účasti v roce 2015, naleznete - zde.

S naším týmem společně odcestovala také vyšehradská kategorie U13 a  slečny U15 z USK Praha.

V naší věkové kategorie se zapojilo do bojů 8 týmů (5x Francie, 1x Švýcarsko, 1x Bosna a Hercegovina, 1x ČR).

Kromě utkání kategorie U15 byli na místě k vidění souboje kategorií U13, U17 a U20.

Pátek 25.3.

SOKOL VYŠEHRAD vs. GRIGNY BC 25:13

Základní skupina "A" - 18:20

V prvním utkání jsme byli jasnými favority. Až na úvodní nástup kdy jsme si vybudovali náskok několika bodů se žádný basketbalový zázrak nezrodil. Utkání jsme vyhráli rozdílem 12 bodů a s výkonem spokojení být rozhodně nemůžeme.

Body Sokol Vyšehrad: Plavka Kryštof 7, Vilhum Vojtěch 5, Bohovyč Lukáš 5, Netušil Filip 3, Hajlek Jakub 2, Voves Vojtěch 2, Kuznětsov Daniel 1, Chán Matěj 0, Hřebejk Jakub 0, Buriánek Jakub 0, Mácha Vít 0

Základní skupina "A" - 10:20

Troufnul bych si trvrdit, že nejlepší utkání na turnaji. Proti výběru místní oblasti jsme si v minulém roce vůbec nevěděli rady. Od soupeře byla k vidění zase netradiční hra, se kterou se v ČR příliš nesetkáme v této věkové kategorii. Zónový press kombinovaný se zónovou obranou 3-2 nebo 1-3-1. První poločas patříl nám, kdy jsme dobře řešili přechodou fázi a během prvních 8 minut jsme dali 4 trojky. V druhé půli jsme začali již zbytečně zmatkovat a dělat chyby do zónového pressu a kupit zbytečné ztráty. Rozhodující bylo ovšem, že jsme nedokázali ubránit nejlepšího hráče soupeře, který doručil celkem 5 trojek do našeho koše.

Body Sokol Vyšehrad: zatím nejsou k dispozici

Trojky: 4

Trestné hody: není k dispozici

Fauly: zatím není k dipozici

OULLINS SFB vs.SOKOL VYŠEHRAD 43:15

Základní skupina "A" - 14:20

Nulová bojovnost, nulové nasazení. Výkon, který nestojí za zmíňku !

Body Sokol Vyšehrad: zatím není k dispozici

Trojky: zatím není k dispozici

Fauly: není k dipozici

Hráč utkání: nikdo

SOKOL VYŠEHRAD vs. FRANCHVILLE BASKET 29:15

Nadstavba - 19:30

V utkání jsme se dokázali zaměřovat na základní věci a jednoduchostí jsme postupem času jsme dokázali získat náskok. Do hry se zapojili všichni hráči a dokázali přispět k výhře.

Utkání o 5.- 6. místo - 13:20

V utkání s "netradičním" soupeřem ze Švýcarska se nám nepodařilo splnit 2 základní body, které nás trápili celé turnaj - chytit míč do 2 rukou a dá dvojtakt 1 na 0. Bez splnění těchto základních věcí, bohužel vyhrát nemůžeme.

V první půli jsme se soupeřem drželi krok, v druhé půli jsme díky změně na zónovou obranu začali soupeře převyšovat a pak přišli ty nedané dvojtakty. Škody

Body Sokol Vyšehrad: Chán Matěj 5(1), Plavka Kryštof 4, Vilhum Vojtěch 4, Hajlek Jakub 2, Netušil Filip 2, Bohovyč Lukáš 2, Hřebejk Jakub 0, Mácha Vít 0, Voves Vojtěch 0, Kuznětsov Daniel 0, Buriánek Jakub 0

Závěrem...
Bohužel jsme na turnaj nedokázali odjet v kompletní sestavě a to nás hodně limituje v basketbalových výkonech. Jen snaha samozřejmě nenahradí herní zkušenosti některých hráčů. I přes tyto absence si myslím, že jsme měli na lepší výkony, bohužel výsledky jednotlivých utkání jsou jako na houpačce a nedržíme herní standart.

S organizací turnaje, ubytováním, cestováním nebyli žádné problémy. Velikonoce za hranicemi se stávají pro ročník 2001 příjemnou tradicí a doufejme, že těchto akcí bude více.

Připravil: Jan Kefurt