U15/U14 - SPRING CUP 2015

16.03.2015 12:02

Do velmi nabitého zápasového programu, se nám celkem "zázračným" způsobem povedlo nacpat další 3 přípravné utkání. V rámci návštěvy týmu ze Srbska se odehrál v neděli 15.3. 2015 ve SportCentru v Bradýse nad Labem SPRING CUP 2015.

Účastníky byly týmy: KK Bogatič, KK Radivoj Korač Bělehrad, Student Valjevo, BK Brandýs nad Labem a Sokol Vyšehrad.

SOKOL VYŠEHRAD vs. KK BOGATIČ 64:28 (22:7 29:12 46:21)

O výsledku prvního utkání jsme rozhodli již v první čtvrtině. Dokázali jsme hrát velmi aktivně a využívali jsme rychlý přechod do útoku. Především v druhé půli jsme si zkoušeli postupný útok, některé akce vyšli na jedničku, některé zatím vypadají příliš kostrbatě a je potřeba na nich stále pracovat.  Nové prvky jsme si vyzkoušeli i na v obraně a podařilo se nám získat několik míčů a potrestali chyby soupeře. Velký herní prostor dostali všichni hráči.

Body Sokol Vyšehrad: Vilhum Vojtěch 19(6/3), Váňa Ondřej 9(1), Hajlek Jakub 7(3/1), Whalen Mikuláš 6(6/4), Chán Matěj 5(1), Bohovyč Lukáš 4, Nosek Ondřej 4, Plavka Kryštof 3(1), Koval Marek 2, Soudek Štěpán 2, Srp Štěpán 2, Netušil Filip 1(2/1), Grulich Vojtěch 0

Trojky: 3

Trestné hody: 17/9

Fauly: 8

Hráč utkání: Vilhum Vojtěch

STUDENT VALJEVO vs. SOKOL VYŠEHRAD 62:38 (22:3 43:10 51:24)

Již od pohledu velmi vyspělý tým, jak technicky tak svými fyzickými vlastnostmi. Začátek utkání byl tragický soupeř potrestal každé naše zaváhání k tomu přidal 3 úspěšné trojky. I po prostřídání všech hráčů se na hřišti se situace příliš nezměnila a poločasový stav 43:10 pro Valjevo neznamenal nic dobrého. Až po poločasové přestávce jsme se dokázali oklepat a začít hrát sport, kvůli kterému jsme do Brandýsa přijeli a to je basketbal ! Třetí i čtvrtou čtvrtinu jsme vyhráli !!! (první půle 43:10 pro Valjevo, druhá půle 28:19 pro nás). Koncentrace na úvod byla velmi malá a to nemohlo stačit, pokud by jsme hráli celý zápas jako druhou půli výsledek mohl být zajímavější. Pro mě byl tým Student Valjevo velkým překvapením a tuto sezónu bych mu dal nejlepší hodnocení ze všech týmů U14 co sem zatím viděl i v porovnání s českými týmy.

Body Sokol Vyšehrad:Vilhum Vojtěch 8(4/2), Whalen Mikuláš 8(2/0), Srp Štěpán 7(3/1), Nosek Ondřej 5(2/1), Váňa Ondřej 4, Bohovyč Lukáš 4, Hajlek Jakub 2, Soudek Štěpán 0(2/0), Netušil Filip 0, Chán Matěj 0, Plavka Kryštof 0, Grulich Vojtěch 0, Koval Marekj 0

Trojky: 0

Trestné hody: 13/4

Fauly: 14

Hráč utkání: Srp Štěpán

SOKOL VYŠEHRAD vs. KK KORAČ RADIVOJ BĚLEHRAD 34:54 (9:8 19:19 32:42)

Poslední zápas znamenal přímý souboj o umístění. I přes to, že Korač porazil Valjevo a byl v roli favorita, tak jsme v úvodu určovali tempo hry. Za hlasité podpory ostatních týmů se hrálo vyrovnané utkání a drželo se velmi nízké skóre. Hosté se dokázali mírně utrhnou až v 7. minutě 3. hrací části a vytvořit si náskok 10 bodů. To se v konečném účtování ukázalo jako rozhodující. V poslední čtvrtině se stále bojovalo o výhru a rozdíl byl dlouhou dobu stejný, ale bohužel jsme za 4. čtvrtinu přidali pouhé 2 body a tak se rozdíl vyšplhal až na 20 bodů.

Body Sokol Vyšehrad: Whalen Mikuláš 19(1), Srp Štěpán 4(4/0), Bohovyč Lukáš 4, Váňa Ondřej 3, Netušil Filip 2, Hajlek Jakub 1(2/1), Nosek Ondřej 1(2/1), Koval Marek 0, Grulich Vojtěch 0 , Chán Matěj 0, Plavka Kryštof 0, Soudek Štěpán 0

5. BK Brandýs nad Labem
*utkání mezi Sokol Vyšehrad a BK Brandýs nad Labem nebylo odehráno, to tabulky se počítal poslední vzájemný výsledek ze soutěže 78:28 pro Sokol Vyšehrad

Připravil: Jan Kefurt