U15 - REPORT - Souhrn a komentáře posledních utkání

01.03.2012 22:00

REPORT

S menším zpožděním, ale přeci! Přinášíme komentáře a statistiky k posledním 3 utkáním U15. Naši žáci jsou momentálně na 4. místě.

USK PRAHA vs. SOKOL VYŠEHRAD 52:49 (19:14 25:24 35:36)

Petr Ulrych (trenér SV)

Zápas se po domluvě mezi týmy dohrával ve všední den navíc v městské hale v Radotíně. Úvod zápasu patřil celku USK, který využil naší ospalé obrany k trháku 8:0. Po důrazném oddechovém času jsme se vrátili do hry a po 12b. Chaloupky jsme náskok dotáhli. Od druhé čtvrtiny jsme si začali v obraně výrazněji vypomáhat a přibrzdili ofenzivní choutky soupeře. O přestávce jsme šli do šaten za takřka vyrovnaného stavu. I v druhé polovině se oba týmy prezentovali především úpornou obranou a velmi malou úspěšností střelby. Velmi ošklivý basketbal nahradila bojovnost a bitva o každý koš . Za vyrovnaného stavu začínala i poslední desetiminutovka. Pět minut před koncem ovšem hráči USK zaveleli k útoku. Deseti bodovou šňůrou se pustili do trháku a nás tak čekala tvrdá práce v dotahování. V posledních dvou minutách jsme dostali šanci 10 tresnými hody náskok vymazat. Bohužel 50% úspěšnost stačila k pouhému skorigování výsledku a těsné výtězství si odnášeli hráči USK.

Body Sokol Vyšehrad: Chaloupka Kryštof 23, Ťažký Martin 11, Jech Martin 9, Mach Kryštof 4, Schmiedt Jan 2, Dapič Fabijan 0, Koula Jakub 0, Ringsmuth David 0

Body USK Praha: Sehnal Ondřej 27(1), Končický Filip 13, Hubáček Jakub 6(2), Dolanský Vladimír 4, Nosek Filip 2, Chaloupka David 0, Janoušek Jan 0, Olashyn Denys 0

Trojky: 3 : 0

TH: 24/11 : 22/9

Fauly: 24 :12

Rozhodčí: Kučírek Martin, Hrnčíř Martin

Soutěž: Žákovská liga 15 - Extraliga (6.kolo)

Datum: Úterý 21.2. 2012

Hala: Sporotvní hala Radotín, Praha 5

SOKOL VYŠEHRAD vs. SRŠNI SOKOL PÍSEK 74:73 (27:18 44:37 56:61)

Po měsíci se konečně mohli žáci představit v domáci hale na Výtoni. Soupeřem jim byl tým Sršňů posílen o jindřichohradeckou dvojici střelců Petra Derynka a Theodora Dlugoše. Tento "výběr Jižních Čech" vzbuzoval respekt a především jeho útočná síla byla pro naše hráče výzvou. Úvod zápasu se nám povedlo zachytit velmi dobře a soupeře se nám povedlo přestřílet. Naše obranná snaha ovšem byla na velmi nízké úrovni a tak se nám nepodařilo výrazněji odskočit. Navíc se nám nepovedlo znepříjemnit hru především Dlugošovi, který za poločas vsítil 19b a moc pozadu nebyl ani Derynk. Hráčům byla v šatně vytknuta především nulová bojovnost v obraně a taky velké množství chyb. Trenér měl především strach aby se písecká mašina po přestávce nerozjela. Přesně to se bohužel stalo. Hosté po návratu z kabiny zaznamenali šestnácti bodovou šňůru během pěti minut a zvesela se pustili do vedení. Trenér domácích musel použít dva oddechové časy a několikrát zvednout na své svěřence hlas aby je probudil. Potřebná byla hlavně bojovnost a zlomení neúspěšné šňůry. Tým se naštěstí včas zmobilizoval a začal náskok Sršňů stahovat. Na začátku poslední čtvrtiny jsme se po velkém boji dostali zpátky do vedení a dokonce jme si do koncovky nesli šesti bodový náskok. Kolabs našeho týmu v poslední dvou minutovce nás ovšem málem stál vítězství. Několik ztracených balónů a naprostý kolabs soustředěnosti dal Písku šanci a pouze konec zápasu nás zachránil od dalšího otočení skóre. Písek i přesto zaslouží obdiv nad velkou bojovností, která se u našich hráčů objevila pouze v jistých úsecích hry.

Body Sokol Vyšehrad: Chaloupka Kryštof 36, Mach Kryštof 16, Jech Martin 8, Koula Jakub 8, Ťažký Martin 4, Schmiedt Jan 2, Dapič Fabijan 0, Ringsmuth David 0

Body Sršni Sokol Písek: Dlugoš Theodor 28(1), Derynk Petr 22(2), Pták Radim 15, Kratochvíle Michal 8, Krejčí Vít 0, Mikolášek Luboš 0, Šmidmajer David 0, Urban David 0

Trojky: 0 : 3

TH: 13/6 : 17/10

Fauly: 18 . 16

Rozhodčí: Král Jakub, Pilný Jiří

Soutěž: Žákovská liga 15 - Extraliga (7.kolo)

Datum: Sobota 25.2. 2012

Hala: Výtoň Aréna

SOKOL VYŠEHRAD vs. BK LOKOMOTIVA PLZEŇ 78:74 (12:21 34:32 57:51)

Třetí těžký zápas v jednom týdnu se nesl ve znamení souboje s dalším aspirantem na postup na mistrovství republiky. Velmi se zlepšující, a výborně vybavený tým Plzně přijel na Výtoň skvěle připraven. Hned od začátku zápasu hosté využili našeho ospalého výkonu v obraně a šli do 9b. vedení. Bojovnost v našich řadách tentokrát dorazila již v druhé čtvrtině, kterou jsme skoro stejným rozdílem ovládli my. Vstup nám vyšel také na začátku druhého poločasu, kde jsme si vytvořili pro výsledek zápasu rozhodující rozdíl. Na palubovce ovšem probíhala velmi divoká bitva o každý metr palubovky podpořená velmi bouřlivou atmosférou v hledišti. Náš tým si udržoval 6b odstup, ale soupeř se vytrvale snažil o obrat. Heroický výkon předvedl především Chaloupka, který se i přes nemoc a nakupenou únavu z náročného programu rozehrál k nezastavitelnému představení (a tentokrát dával i trestné hody). Skvělou práci pak předvedl celý tým v obraně kdy nenechal soupeřovi klíčové hráče vsítit jednoduchý koš. Svůj mini part předvedl i náš kapitán, který v rozhodující chvíli dvěma nájezdy udržel náš náskok. Skvěle v obraně tentokrát vystupovaly Koula a především neunavitelný Mach, který po zápase jenom seděl a popadal dech. Plzeň měla ještě v poslední minutě šanci na obrat, ala náš tým tentokrát nezaváhal v trestných hodech a urval pro Vyšehrad další těsné vítězství.

Body Sokol Vyšehrad: Chaloupka Kryštof 43, Mach Kryštof 16, Koula Jakub 7, Schmiedt Jan 6, Dapič Fabijan 2, Ťažký Martin 2, Jech Martin 0, Kočovský Dominik 0, Matušinský Zdeněk 0

Body BK Lokomotiva Plzeň: Partyngl Štěpán 22(1), David Martin 13, Haniš Martin 8, Pátek Marek 8, Fleischhans Ondřej 7, März Ondřej 7, Kozák Michal 6, Špulák Kryštof 3, Císař Matyáš 0

Trojky: 0 : 1

TH: 30/20 : 36/21

Fauly: 23 : 23

Soutěž: Žákovská liga 15 - Extraliga (8.kolo)

Datum: Neděle 26.2. 2012