U15 - První výhra !

18.11.2014 11:04

Starší žáci odehráli na domácí palubovce odvetné zápasy s týmy Chebu a Sokolova. Oba dny byl vývoj zápasů vyrovnaný. Důležitá první výhra v soutěži přišla v neděli !

SOKOL VYŠEHRAD vs. TJ LOKOMOTIVA CHEB 47:58 (12:18 26:28 34:45)

Na víkend jsme nemohli bohužel počítat s nemocným kapitánem Vojtou Vilhumem i přes to jsme chtěli oba dny bojovat o výhry. Vstup do utkání byl tragický. Velký respekt ze soupeře a mnoho ztrát znamenalo úvodní vedení hostů 10:0.  Poté jsme se oklepali a do poločasu jsme dokázali rozdíl stáhnout. Drůha půle mi trochu připomínala první vzájemný zápas v Chebu, kdy jsme soupeře nechali dát několik jednoduchých košů a poté museli opět pracně stahovat. V celém utkání se nám nepovedlo ubránít klíčového hráče Wastla. V koncovce pak hosty podržel rozehrávač Kočka, kterého jsme 3. čtvrtiny drželi na 2 bodech a za poslední jich přidal dalších 10 !!!

Body Sokol Vyšehrad: Whalen Mikuláš 18, Bohovyč Lukáš 11, Netušil Filip 10, Nosek Ondřej 4, Váňa Ondřej 4, Grulich Vojtěch 0, Hajlek Jakub 0, Hřebejk Jakub 0, Nechvátal Martin 0, Paták Lukáš 0, Plavka Kryštof 0

Trojky: 0

Trestné hody: 8/3

Fauly: 15

Hráč utkání: Filip Netušil

SOKOL VYŠEHRAD vs. BK SOKOLOV 61:50 (15:14 33:26 47:37)

Po sobotním neúspěchu jsme chtěli náš výkon ještě zlepšit a brát první výhru. Od prvních minut jsme hráli koncentrovaně a dařilo se nám podle pokynů bránit klíčové hráče soupeře. Ná útočně polovině jsme kralovali především v podkošovém prostoru, kdy hosté většinu zakončení zachraňovali fauly. V druhé půli začal hrát soupeř jednostranou akci, kdy hostující tahoun Štefka dostával clonu na míč a hrál jednoduše do koše a skóroval. To jsme řešili velmi kostrbatě a dostali jsme z čitelné akce až příliš bodů. Velmi dobře jsme to nahradili v útoku, kdy jsme dokázali dát několik velmi těžkých střel a držet si dostatečný náskok. Na konci jsme již nedovoli žádný zvrat a zasloužená výhra zůstává na Výtoni !!!

Body Sokol Vyšehrad: Whalen Mikuláš 27, Váňa Ondřej 19, Netušil Filip 6, Nosek Ondřej 5, Bohovyč Lukáš 4, Grulich Vojtěch 0, Hajlek Jakub 0, Hřebejk Jakub 0, Koval Marek 0, Nechvátal Martin 0

Trojky: 0

Trestné hody: 20/11

Fauly: 16

Hráč utkání: Mikuláš Whalen

O víkendu jsme se posunuli o další důležitý krok a ukázali posun ve výkonosti. Hráči, kteří nastoupili měli velkou minutáž a teď je potřeba kvalitně si odpočitnout. Ty co mají své hlavní povinnosti v kategorii U14 by měli zopakot výkon hned v dalším hrací víkendu. Důležitá pochvala je také pro hráče z lavičky, kteří nedostali tolik herního prostoru, protože jejich podpora nám také pomohla k první výhře.

Připravil: Jan Kefurt