U15 - Poslední "boje"

13.04.2015 10:30

Starší žáci U15 odehráli poslední utkání ve své soutěži. Pro hráče ročníku 2000 to byly poslední minuty v žákovské kategorii a nyní už směřují do kategorie kadetů. Prohra v sobotním vyrovnáném utkání. bohužel připravil tým o 2. pozici v tabulce.

BK SOKOLOV vs. SOKOL VYŠEHRAD 59:52 (10:14 28:18 38:31)

Nadregionální soutěž U15: Nadstavba (11.kolo) - Sobota 11.4. 2015 - 16:00 - Sportovní hala ISŠTE, Sokolov

Utkání se Sokolovem slibovalo vyrovnaný průlběh stejně jako předešlá vzájemná utkání. Zároveň šlo i přímý souboj o 2. příčku v tabulce. První minuty byli v naší režii, udávali jsme tempo hry a podařilo se nám zapojit do útočné aktivity nové akce. Poté však přišel úplný výpadek. V druhé čtvrtině jsme téměř nebránili, z útoku se vytratila lehkost a rychlost a když už byla nějaký lehká situace ke skorování tak jsme ji nebyli schopni využít. Ani po poločase to nevypadalo na výraznou změnu, domácí již měli náskok 14 bodů. Až poté jsme se probudili a začali vybíhat rychlé protiútoky.  K tomu jsme přidali ve 4. čtvrtině 3 úspěsné trojky a tak jsme byli 3 minuty do konce ve vedení +1. Poté jsme však několikrát zaváhali v obraně a zbyečně nám domácí znovu odskočili.

Body Sokol Vyšehrad: Whalen Mikuláš 24(12/6 + 2), Vilhum Vojtěch 19(9/6 + 1), Bohovyč Lukáš 5(2/1), Netušil Filip 2, Nosek Ondřej 2, Grulich Vojtěch 0, Hajlek Jakub 0, Hřebejk Jakub 0, Soudek Štěpán 0

Trojky: 3

Trestné hody: 23/13

Fauly: 14

Hráč utkání: Vilhum Vojtěch

BK MARIÁNSKÉ LÁZNĚ vs. SOKOL VYŠEHRAD 41:65 (14:14 28:32 38:51)

Nadregionální soutěž U15: Nadstavba (12.kolo) - Neděle 12.4. 2015 - 10:00 - Gymnázium, Mariánské Lázně

Začátek 9:2 pro nás, pak opět herní výpadek. Pomalý přechod do útoku, poté jsme již zbytečně hráli do "plných" a dělali velké mentální chyby. V obraně jsme sice hráli taktiticky správně, ale soupeře dokázal využít fyzický rozdíl a překonávat nás. Až tesně před půli jsme se dokázali opět vrátit k tempu hry ze začátku, kdy jsme v krátkém úseku dali 10 bodů v řadě. V druhé půli jsme již nepolevili a dokázali neustále zbyšovat náskok. Zasloužená výhra.

Body Sokol Vyšehrad: Whalen Mikuláš 33(4/3 + 2), Vilhum Vojtěch 14(10/4), Netušil Filip 6(7/4), Nosek Ondřej 6(4/2), Bohovyč Lukáš 3(2/1), Soudek Štěpán 2, Grulich Vojtěch 1(1/1), Hajlek Jakub 0, Hřebejk Jakub 0