U15 - OSTRAVA CUP 2015 - Žáci obsadili 3. místo

15.09.2015 10:15

Starší žáci pokračovali v další porci přípravných utkání. Tentokrát na turnaji v Ostravě, kde ve 3 dnech odehráli 6 utkání a s bilanci 4 výher a 2 porážek obsadili 3. místo !

Pátek 11.9.

SOKOL VYŠEHRAD vs. BK NH OSTRAVA "A" 76:38 (16:9 33:17 55:29)

13:50 - Základní skupina - Sportcentrum Dubina, Ostrava

V prvním utkání jsme narazili na domácí tým, který se skládal z hráčů ročníků 2002. Ze začátku nám velký problém dělala velmi aktivní osobní obrana po celém hřišti s aktivním zdvojováním. Po úvodních ztrátách a nevynucených chybách jsme se postupně dostali do tempa a utkání zaslouženě vyhráli vysokým rozdílem.

Body Sokol Vyšehrad: Whalen Mikuláš 35(4/3 + 1), Srp Štěpán 11(2/1), Bohovyč Lukáš 10, Váňa Ondřej 4, Imramovský Jakub 4, Nosek Ondřej 4, Netušil Filip 4, Plavka Kryštof 4(1/0), Kuznětsov Daniel 0, Hajlek Jakub 0, Chán Matej 0, Hřebejk Jakub 0

Trojky: 1

Trestné hody: 7/4

Fauly: 16

Hráč utkání: Srp Štěpán

Sobota 12.9.

SOKOL VYŠEHRAD vs. BK KLADNO 75:73 (24:12 37:32 61:46)

11:20 - Základní skupina - Hala Vítek

Utkání jsme měli od prvních minut pod kontrolou, náskok se již pohyboval kolem 20 bodů. Soupeř spoléhal na hřišti pouze na 1-2 hráče ostatní spíš jen byli do počtu a podávali míče. Zlom přišel až v poslední čtvrtině, kdy Kladno dokázalo dát několik lehkých košů k tomu se přidali chyby rozhodčích, kdy byli zcela nerozvážně několikrát odpískány kroky + fauly a následovali technické chyby pro náš tým. Ve vyrovnané koncovce jsme proměnili důležité trestné hody a dokázali dát jednoduchý koš po útočném doskoku.

Body Sokol Vyšehrad: Whalen Mikuláš 30(6/2 + 2) Bohovyč Lukáš16(2/2), Hajlek Jakub 13(3/3), Váňa Ondřej 6, Srp Štěpán 4(2/0),  Nosek Ondřej 4, Plavka Kryštof 2(1/0), Netušil Filip 0, Chán Matěj 0, Imramovský Jakub 0, Hřebejk Jakub 0, Kuznětsov Daniel 0

Trojky: 2

Trestné hody: 14/9

Fauly: 17

Hráč utkání: Hajlek Jakub

BK FLAMES OSTRAVA vs. SOKOL VYŠEHRAD 56:49 (14:11 29:24 43:38)

14:40 - Základní skupina - Hala Vítek

Druhý tým z Ostravy byl složený z hráčů U15 a doplněný o 2 hráče U17. Soupeř měl hlavně fyzickou převahu pod košem. Utkání jsme prohráli již v samotném úvodu, kdy jsme působili dost unaveným dojmem a museli jsme dotahovat náskok domácích. V průběhu jsme 2x dokázali stáhnout 10 bodový náskok Flames, ale nikdy jsme nedokázali jít do vedení. Největším problémem byl doskok hráčů ze slabé strany, kdy po neúspěšné střele dokázali hráči Ostravy doskočit a proměnit příležitost za 2 body z blízkosti koše.

Body Sokol Vyšehrad: Whalen Mikuláš 24(4/2 + 3), Hajlek Jakub 8(1/1 + 1), Bohovyč Lukáš 8, Srp Štěpán 6, Váňa Ondřej 2, Nosek Ondřej 2, Imramovský Jakub 0, Hřebejk Jakub 0, Plavka Kryštof 0, Netušil Filip 0, Chán Matěj 0, Kuznětsov Daniel 0

Trojky: 4

Trestné hody: 6/3

Fauly: 14

Hráč utkání: Whalen Mikuláš

SOKOL VYŠEHRAD vs. BK OPAVA 39:63 (15:19 25:34 35:44)

18:00 - Základní skupina - Hala Vítek

Již s velkou únavou jsme nastupovali do 3 sobotního utkání, něktěří hráči měli v nohách velkou porci minut. Díky rozpisu utkání jsme museli také provizorně vyřešit oběd a to nebylo vůbec ideální. Opava se prezentovala velmi chytrou hrou s velkou chutí zakončovat s bezprostřední blízkosti koše. Celý zápas jsme se drželi "na dostřel", ale chyběla jiskra která by utkání pomohla zvrátit. V druhé půli na víc přešel soupeř do zónové obrany, ale naše úspěšnost střelby byla velmi nízká. Idkyž to naše bývá silná zbraň tentokrát jsme neproměnili ani jednu trojku! Ke konci utkání dostali příležitost hráči z lavičky a rozdíl se vyšplhal až na 24 bodů. Škoda.

Body Sokol Vyšehrad: Bohovyč Lukáš 10, Srp Štěpán 9(2/1), Whalen Mikuláš 8(7/6), Nosek Ondřej 7(3/1), Váňa Ondřej 3(1/1), Plavka Kryštof 2, Hajlek Jakub 0, Netušil Filip 0, Chán Matěj 0, Hřebejk Jakub 0, Imramovský Jakub 0, Kuznětsov Daniel 0

Trojky: 0

Trestné hody: 15/9

Fauly: 12

Hráč utkání: Nosek Ondřej

Neděle 13.9.

BK NH OSTRAVA "A" vs. SOKOL VYŠEHRAD 64:86 (24:26 34:41 49:58)

11:20 - Skupina o 3.místo - Hala Vítek

Z naší strany velmi nevyrovnaný výkon, celý zápas jsme byli ve vedení, ale rozhodující náskok přišel až ke konci. V první půli jsme se velmi nechali unést opět nevyrovnanými výroky rozhodčích a zapnout jsme dokázali až v poslední čtvrtině. Tým "mladíků" z Ostravy předváděl po celý turnaj velmi kvalitní výkony a dokázal všechny potrápit a každým zápasem se zlepšovat, to bylo velmi sympatické.

Body Sokol Vyšehrad: Whalen Mikuláš 25(4/3 + 2), Bohovyč Lukáš 21(6/5), Srp Štěpán 14(5/0), Nosek Ondřej 7(1/1), Plavka Kryštof 5(2/2), Hajlek Jakub 4, Imramovský Jakub 4, Váňa Ondřej 3(2/1), Netušil Filip 3(2/1), Kuznětsov Daniel 0, Hřebejk Jakub 0, Chán Matěj 0

Trojky: 2

Trestné hody: 24/13

Fauly: 23

Hráč utkání: Bohovyč Lukáš

SOKOL VYŠEHRAD vs. BK KLADNO 62:39 (14:11 29:17 45:29)

14:40 - Skupina o 3.místo - Hala Vítek

Špatný vstup do utkání, dostali jsme nekolik lehkých košů. Téměř celé utkání jsme hráli do zónové obrany, se kterou jsme si parádně poradili v druhé půli a o vítězi jasno.

Body Sokol Vyšehrad: Bohovyč Lukáš 18(4/4), Váňa Ondřej 9(1), Hajlek Jakub 9(3), Whalen Mikuláš 8, Srp Štěpán 6(2/2), Nosek Ondřej 5(5/3),  Chán Matěj 4(2/2), Imramovský Jakub 2, Plavka Kryštof 1(2/1),Kuznětsov Daneil 0, Netušil Filip 0, Hřebejk Jakub 0

Závěrem...
Na turnaji jsme potkali týmy se kterými se v soutěžní sezóně nejspíš vůbec nepotkáme. Utkání nám ukázali, kde máme největší mezery a na čem je potřeba hodně zapracovat. Organizace turnaje nebyla špatná, všechna utkání začínala ve stanovený čas a ubytovaní, stravování a haly byli v dojezdové vzdálenosti MHD. Z mého pohledu největším problémem byl nevyvážený rozpis kdy jsme v sobotu při třech utkáních, vůbec neměli šanci stihnout oběd a vytíženost rozhodčích, ktetří odpískali neskutečné množství utkání ve 3 dnech bez možnosti odpočinku a na jejich výkonech se to hodně podepsalo.

Pro nás to byla poslední herní prověrka, ŽL U15 začínáme 19. - 20.9. na palubovce Ústí nad Labem a v Liberci.

Připravil: Jan Kefurt