U15 - Liga zahájena s bilancí 1:1

11.01.2016 21:15

Starší žáci U15 zahájili druhou část sezóny v "ligové skupině A". V sobotním utkání jednoznačně vyhráli na palubovce oslabeného brandýského týmu. V neděli pak byl k vidění vyrovaný souboj v Libereci, který skočil lépe pro domácí tým.

BK BRANDÝS NAD LABEM vs. SOKOL VYŠEHRAD 42:94 (13:26 31:45 40:68)

Sobota 9.1. 2016 - Liga U15 (Sk.A: 2.kolo) - 10:00 - ZŠ Na Výsluní, Brandýs nad Labem

Velmi ospalý úvod utkání. Nebyli jsme dostatečně důrazní v obraně a neproměnili hned několik jasných šancí k zakončení. V první půli nás držela především střelba. V druhé polovině jsme začali šlapat přesně podle představ a herní minutáž byla rozložena mezi všechny hráče.

Body Sokol Vyšehrad: Plavka Kryštof 21(5), Hajlek Jakub 15(4/2 + 1), Bohovyč Lukáš 13(4/3), Nosek Ondřej 12(2/1 + 1), Srp Štěpán 12, Imramovský Jakub 9(2/1), Chán Matěj 5(1), Netušil Filip 4, Macha Vit 2, Buriánek Jakub 1(2/1), Hřebejk Jakub 0

Trojky: 8

Trestné hody: 14/8

Fauly: 13

Hráč utkání: Plavka Kryštof

BK KONDOŘI LIBEREC vs. SOKOL VYŠEHRAD 70:61 (11:15 29:32 53:48)

Neděle 10.1. 2016 - Liga U15 (Sk.A: 3.kolo) - 10:00 - SH Kort, Liberec

Hned od porady jsme kladli velký důraz na úvod utkání, kdy většinou máme problémy s koncetrací a necháme soupeři vše zadarmo. To se nám povedlo a v první půli jsme byli lepším týmem. V obraně jsme dobře reagovali ve změnách obran a v útoku jsme byli aktivní ve hře 1 na 1 a dokázali získávat fauly. Rozhodující moment přišel ve 3. hrací části, kdy jsme vůbec nebyli ochotni bránit a nechali domácím otevřené pozice. Nechuť  hrát aktivně se přenesla i na útočnou polovinu, kdy jsme nedali vůbec nic. V poslední čtvrtině jsme bojovali o výhru ještě obranou po celém hřišti, bohužel v klíčových akcích nepřišla úspěšná střela z delší vzdálenosti a takových volných pozic bylo hned několik a některé ani netrefili zařízení. Opět platí známá poučka, pokud nedáme všechno do výkponu na obráně polovině, promítne se to i v útoku.

Body Sokol Vyšehrad: Srp Štěpán 19(4/3), Bohovyč Lukáš 12(7/6), Hajlek Jakub 12(2/1), Plavka Kryštof 7(1), Nosek Ondřej 6(4/2), Imramovský Jakub 3(2/1), Netušil Filip 2, Hřebejk Jakub 0, Chán Matěj 0, Macha Vit 0