U15 - KVALIFIKACE O LIGU U15 - Postupujeme z 1.místa !

25.05.2015 20:37

Hráči ročníku 2001 úspěšně zvládli Kvalifikaci o Ligu U15. Ve dvou dnech dokázali postupně porazit týmy Kroměříže, Mostu a Plzně. Všechna utkání se odehrála v Plzni a tým postupuje z 1.místa mezi 24 nejlepších celků v ČR !

Sobota 23.5.

SLAVIA KROMĚŘÍŽ vs. SOKOL VYŠEHRAD 42:69 (6:17 21:30 37:46)

Kvalifikace o Ligu U15: Skupina A (1.utkání) - 11:30 - Sportovní hala 2, Plzeň

Do prvního utkání jsme vstupovali s tím, že soupeře jako jediného ze skupiny neznáme. Podle papírových statistik se jednalo o slabšího soupeře, ale opak byl pravdou. Od prvních minut celek Kroměříže praktikoval velmi agresivní obranu po celém hrišti a tím velmi dobře kompenzoval horší individuální činnosti. Rozhodční velmi dobře pískali veškeré fauly a za první půli jsme stříleli hned 28 trestných hodů, bohužel jsme proměnili jen 10. I v druhé půli pokračovala agresivita Kroměříže a žádný koš nebyl zadarmo. Opět jsme spíše stříleli trestné hody, než hráli basketbal. Utrhnout se nám podařilo až na začátku 2. minuty, kdy se již vyfaulovali 4 hráči soupeře a úsekem 19:0 jsme odskočili na pohodlný rozdíl a utkání dotáhli do vítězného konce.

Č. JMÉNO MIN. 2B. 3B. TH DC AS M+ M- F+ F- VAL. B.
Tým 40:00 62/22 10/1 47/22 47 6 13 20 34 7 66 69

BK BANÍK MOST vs. SOKOL VYŠEHRAD 50:84 (7:27 20:42 35:62)

Kvalifikace o Ligu U15: Skupina A (2.utkání) - 16:00 - Sportovní hala 2, Plzeň

První čtvrtinu jsme vyhráli velkým rozdílem. Hráči Mostu nekladli příliš velký odpor. Poté se již utkání pouze dohrávalo a mohli jsme si zkusit další taktické věci na nedělní utkání. Na palubovku se dostali všichni hráči.

Neděle 24.5.

SOKOL VYŠEHRAD vs. BK LOKOMOTIVA PLZEŇ 42:39 (10:8 28:18 33:26)

Kvalifikace o Ligu U15: Skupina A (3.zápas) - 11:15 - Sportovní hala 2, Plzeň

Poslední utkání se proměnilo ve velké drama. Do utkání jsme nastupovali v roli favorita, naopak Plzeň zaváhala v sobotním utkání s Kroměříží a v případě prohry by spadla až na 3. místo. Od prvních minut byla vidět u obou týmů velká nervozita, ale zároveň velká chuť vyhrát. První koš dala Plzeň a od té doby jsme se již chytli, ale žádný velký trhák to nebyl. Soupeř byl dobře připraven na naši největší zbraň hru pivotů ve spodním postavení  a šel do aktivní výpomoci. Po vyhození na volného hráče jsme nebyli schopni chybu využít a tak byl stav neustále vyrovnaný. Výraznější bodový přísun se nám podařil až v poslední 2.minutách první půlle když jsme odskočili na 10 bodů. Druhou půli jsme opět nastartovali a natáhli rozdíl na 14 bodů. To bylo bohužel vše a pak jsme zbylých 7 minut nedali koš ze hry - 3. čtvrtina skočila 5:8 ! V poslední hrací části vyvrcholilo drama, soupeř velmi zatáhnul obranu a my se jen těžko dostávali do zakončení. Po aktivní obraně jsme se dostali do několika jednoducých šoupáků, ale ty jsme neproměnili. Poté co jsme 38 minut vedli, tak  se 2 minuty do konce dostala do vedení Lokomotiva. Za stavu 39:37 pro Plzeň neproměnil domácí Buňka 2 trestné hody. Následnoval faul na Lukáše Bohovyče, který proměnil pouze jeden trestný hody (39:38). Následovala úspěšná obrana a v následujícím utoku 3 s do sirény 24s proměnil střelu ze střední vzdálenosti Štěpán Srp. Poté již trenér soupeře neměl time out a zhrhuba v 20 s dlouhém úseku se nám znova podařilo ubránit a po zisku byl faulovaný Onřej Váňa který 2 úspěšnými trestnýhmi hody potvrdil výsledek utkání. Celý obrázek utkání narušilo nevhodné chování jak ze strany diváků, tak hráčů, které bylo nad rámec přirozených emocí.

Konečná tabulka - Skupina A

Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům za odvedenou práci v této sezoně, kdy jsme předvedli obrovský kus práce a tyto závěrečné zápasy jsou toho důkazem ! Dále pak všem rodičům za podporu při utkáních, odvozech auty a dalších aktivitách, které jsou pro nás důležité.

Budu se těšit na následující sezonu ve stejném složení, kdy budeme chtít naše cíle opět trochu posunout !!!

Statistiky: Vojtěch Vilhum

Připravil: Jan Kefurt