U15 - Jako na houpačce

30.11.2015 10:16

Starší žáci U15 měli na programu předposlední 2 zápasy základní části. Tentokrát na palubovkách v Litoměřicích a Mělníku. V sobotu i přes prohru předvedl tým velmi dobrý výkon a potrápil kvalitního soupeře. Neděle byla protrápená, za to s výhrou na konci.

SLAVOJ BK LITOMĚŘICE vs. SOKOL VYŠEHRAD 80:63 (29:23 44:32 64:45)

Sobota 28.11. 2015 - Žákovská liga U15 (Sk. A: 11.kolo) - 15:00 - Hala 6. ZŠ, Litoměřice

Domácí tým vstupoval do utkání v roli velkého favorita a to se projevilo v úvodu utkání, kdy jsme prohrávali 7:0. Poté jsme se však dostali do tempa a srovnali s domácími krok. Dařilo se nám hlavně v útočné fázi, kdy jsme individuálně dokázali přehrávat soupeře a dostávat se do ideálních šancí. Velmi dobře, jsme také četli postupný útok domácích. Poločasových -12  byl pro nás přijatelný výsledek a mohl být mnohem lepší kdyby jsme opět nezahodili několik šoupáků a hned 8 tresných hodů. V druhém půli jsme pokračovali opět v dobrém výkonu, bohužel v některých momentech se projevila širší rotace domácích a větší fyzická vyspělost. Rozdíl vzrostl až na 24 bodů. O to lepší byla poslední pěti minutovka, kdy jsme dokázali zkoncetrovat se a nepodlehnout tlaku. Místo zbytečného narůstů rozdílu jsme stáhli na konečných 80:63. Celý tým odvedl koncentrovaný a dobrý výkon, který i přes prohru zasloluží velkou pochvalu!

Body Sokol Vyšehrad: Srp Štěpán 19(7/3), Whalen Mikuláš 14(2/1 + 1), Plavka Kryštof 9(2/1 + 2), Bohovyč Lukáš 6(8/4), Nosek Ondřej 6(2/2), Hajlek Jakub 5(2/2 + 1), Netušil Filip 4, Chán Matěj 0, Imramovský Jakub 0(2/0), Kuznetsov Baniil 0

Trojky: 4

Trestné hody: 25/13

Fauly: 18

Hráč utkání: Štěpán Srp

BK RJ EBC MĚLNÍK vs. SOKOL VYŠEHRAD 78:81 po prodloužení (16:21 32:35 45:56 69:69)

Neděle 29.10. 2015 - Žákovská liga U15 (Sk. A: 12.kolo) - 9:00 - Tělocvična Účeliště, Mělník

Jednoznačně špatný příštup utkání od vchodu do tělocvičny. Při rozcvičení se nikdo nerozběhnul, několikrát míč vůbec netrefil zařízení. Myšlenka, že poslední Mělník se porazí sám se kterou jsme vstoupili do prvních minut se ukázala jako falešná. Po 4 minutách jsme prohrávali 12:4. Až po time outu jsme se konečně rozběhnuli, začali jsme agresivně bránit a vytvořili jsme šňůru 14:2. V druhé čtvtině jsme se vrátli opět k pomalé hře s množstvím střel a skore bylo opět vyrovanné. Po půli přišel další výpadek, kdy jsme hráli velmi pomalu a nedokázali ubránit domácího Formánka. Ve 4. čtvrtině jsme už prohrávali o 13 bodů, zpět jsmě se dokázali vrátit obranou na hranici faulu. 1. minutu dokonce prorhráváme ještě o 7 bodů a dokážeme snížit na 69:66 pro domácí, kteří mají poslední útok, po ztrátě 3s do konce Whalen střílí z půlky a je faulován, následné 3 trestné hody proměňuje a jde se do prodloužení. Ve velmi vypjaté atmosféře jsme ukázali větší zkušenost a prakticky jednou útočnou akcí,ve které jsme dokázali úspěšně zahrát 3 její varianty, jsme zaslouženě tuto část vyhráli.

Body Sokol Vyšehrad: Whalen Mikuláš 33(8/7 + 4), Srp Štěpán 18(14/10), Nosek Ondřej 13(3/1), Bohovyč Lukáš 9(1), Plavka Kryštof 8, Hajlek Jakub 0(2/0), Chán Matěj 0, Imramovský Jakub 0, Kuznetsov Baniil 0, Netušil Filip 0

Trojky: 5

Trestné hody: 27/18

Fauly: 19

Hráč utkání: Mikuláš Whalen

Za 14 dní zakončíme základní část na domácí palubovce proti týmu Jížní Supi a Sokol Pražský.

Připravil: Jan Kefurt