U15 - Další vyrovnané bitvy

08.02.2016 11:22

Na palubovce Ústí nad Labem a Mělníka odehráli starší žácí další utkání. Opět se potvrdila velká vyrovannost celé soutěže a velkm pozitivem byl také divácký zájem oba dny.

BK SLUNETA ÚSTÍ NAD LABEM vs. SOKOL VYŠEHRAD 65:70 (15:17 35:32 43:50)

Sobota 6.2. 2016 - Liga U15 (Sk. A: 6.kolo) - 16:00 - Hala UJEP, Ústí nad Labem

Velmi slušný úvod utkání, dlouho jsme se drželi ve vedení. První zásadní moment přišel nakonci 1. čtvrtiny, kdy jsem udělali velmi hloupý faul s klaksonem a následně dostali technickou chybu za debatu s diváky. Myslím, že z pohledu žákovského basketu by takové chování od hráčů, ale ani diváků nemělo probíhat. To vše se přeneslo do 2. hrací části, kdy jsme polevili v koncentraci, dostali 3 lehké koše a na útočně polovině jsme se dostali jen k trestným hodů které jsme měli v tomto úseku 10/2 ! Naštěstí i domácí vytvořili spousty chyb a tak se šlo do šaten za přijatelného stavu 35:32 pro Slunetu. Ve 3. čtvrtině jsme velmi zlepšili obranou činnost, konečně jsme dobře řešili clony a dokázali získat lacinné míče při tlaku na rozehrávače. Postupně jsme v průběhu 4. čtvrtiny dokázali získat až 14 bodů náskok. Domácí však nesložili zbraně a 3. minuty do konce 2 špatně vyřešené clony potřestal Urbančík 2 úspěšnými trojkami a následně pak přidal další Fichtner a rozdíl byl pouze 5 bodů.Poté se již stříleli jen trestné hody a i s naší neuspokojivou úspěšností jsme utkání dotlačili do vítězného konce.

Body Sokol Vyšehrad: Srp Štěpán 24(11/6), Bohovyč Lukáš 12(2/2), Nosek Ondřej 12(6/2), Plavka Kryštof 11(8/4 + 1), Hajlek Jakub 6(6/2), Netušil Filip 5(4/2 + 1), Buriánek Jakub 0, Hřebejk Jakub 0, Imramovský Jakub 0, Kuznetsov Baniil 0, Macha Vit 0

Trojky: 2

Trestné hody: 37/18

Fauly: 23

Hráč utkání: Srp Štěpán

BK RJ EBC MĚLNÍK vs. SOKOL VYŠEHRAD 65:55 (16:13 32:23 48:38)

Neděle 7.2. 2016 - Liga U15 (Sk.A: 7.kolo) - 15:30 - Tělocvična Účeliště, Mělník

Prohraný úvodní rozskok a situace stejná jako v minulém vzájemném utkání na palubovce Mělníka. Hráč domácích úplně sám zakončuje a prohráváme 0:4. V průběhu celého prvního poločasu úplná bezmoc na útočné polovině, stále jsme hráli do plných a do zatažené obrany domácíh jsme pouze stříleli s mizernou úspěšností. Náboj přinesla až poslední čtvrtina, kdy jsme začali mixovat kombinaci zonové a osobní obrany. Ze stavu 48:38 pro domácí jsme běhém 2 minut srovnali na 48:48. Za vyrovnaného stavu se dlouho bojovalo o výsledek, poté jsme opět vytvořili schodné chyby, které nás provázeli v úvodu a s tím se vyhrát nedá.

Body Sokol Vyšehrad: Nosek Ondřej 17(8/5), Bohovyč Lukáš 15(2/2 + 1), Plavka Kryštof 14(2), Srp Štěpán 6(4/2), Hajlek Jakub 2(2/2), Netušil Filip 1(2/1), Buriánek Jakub 0, Hřebejk Jakub 0, Imramovský Jakub 0, Kuznetsov Baniil 0, Macha Vit 0

Trojky: 3

Trestné hody: 18/12

Fauly: 18

Hráč utkání: Nosek Ondřej

Tento víkend opět ukázal vyrovnanost celé soutěže a nám nezbývá než se v následujících 14 dnech připravit na skvěle hracící Kolín a pokusit se získat další výhru.

Připravil: Jan Kefurt