U15 - Čeká nás ještě dlouhá cesta

11.02.2015 12:28

Sobotu doma a v neděli venku, takový byl víkendový program pro U15. Soupeřem byl tým Klatov. Výsledky jsou oproti minulým vzájemným utkáním lepší. K tomu aby jsme porazili tým se stejnou kvalitou jakou mají Klatovy bude ještě potřeba hodně práce.

SOKOL VYŠEHRAD vs. BK KLATOVY 38:66 (7:21 19:39 34:54)

Nadregionální soutěž U15: Nadstavba(1.kolo) - Sobota 7.2. 2015 - 13:00 - Výtoň Aréna

V sobotu jsme tragicky začali. Hosté vytáhli velmi aktivní obranu po celém hrišti a do toho jsme vytvořili velkou spoustu ztrát. Za stavu 0:19 jsme se teprve dostali do hry a následující úsek jsme jednoznačně vyhráli. Od té doby se hrálo vyrovnaně s velkým počtem chyb a divácky zápas nebyl příliš atraktivní. Do druhé půle jsme alespoň zlepšili obranu.

Body Sokol Vyšehrad: Whalen Mikuláš 15(4/1), Vilhum Vojtěch 8(2/0), Nosek Ondřej 6, Plavka Kryštof 5(1), Koval Marek 2, Bohovyč Lukáš 1(2/1), Hajlek Jakub 1(2/1), Grulich Vojtěch 0, Netušil Filip 0

Trojky: 1

Trestné hody: 10/3

Fauly: 15

Hráč utkání: Hajlek Jakub

BK KLATOVY vs. SOKOL VYŠEHRAD 61:39 (15:4 33:14 43:33)

Nadregionální soutěž U15: Nadstavba(2.kolo) - Neděle 8.2. 2015 - 13:00 - SH Klatovy

Utkání v Klatovech mělo od prvních větší kvalitu než to sobotní, Klatovy opět vytáhli aktivní obranu. Do té jsme už hráli mnohem lépe než v sobotu, bohužel na útočné polovině jsme neproměňovali otevřené střelecké pozice a tak jsme dali pouhé 4 body za první čtvrtinu. Velmi dobře jsme si již pomáhali v obranně a dokázali jsme získat důležité míče. Střelecké trápení jsme prolomili až ve 3. čtvrtině, kdy jsme dokázali stáhnout rozdíl na 10 bodů a dostat se velmi rychle do utkání. Poslední hrací část nás vrátila opět na stejnou kolej, kdy přišel výpadek na 2 minuty a několikrát jsme domácím hodili míč do ruky. Z toho následovali jednoduché zakončení a rozdíl opět 20 bodů.

Body Sokol Vyšehrad: Vilhum Vojtěch 16(2/0), Whalen Mikuláš 13(4/3), Netušil Filip 4, Bohovyč Lukáš 2, Grulich Vojtěch 2, Nosek Ondřej 2(2/2), Hajlek Jakub 0, Koval Marek 0, Plavka Kryštof 0

Trojky: 0

Trestné hody: 8/5

Fauly: 16

Hráč utkání: týmová obrana ! *

* oproti sobotnímu utkání jsme dokázali lépe vyřešit velkou část věcí, které jsme si říkali

Z víkendu bych vypíchnul 2 věci - bojovali jsme z fyzicky více vyspělým soupeřem , v některých momentech jak v útoku tak i v obraně je to hodně znát. Druhou věcí byl velký počet mentálních a nevynucených chyb, některé jsou opravdu k zamyšlení a v kategorii U15 by se stávat neměli. Pochopil bych to u hráču U11 co hrají svoje první utkání v životě, ale na této úrovni již ne.

I přes 2 prohry je potřeba podívat se do historie vzájemných utkání a nehodnotit jen podle tabule na konci utkání a pocitu jak momentálně zápas vypadal. Hodně práce jsme udělali, ale ještě mnohem víc nás čeká.