U14 - Utkání s dramatickou koncovkou dopadlo lépe pro Sršně

19.12.2014 10:53

Na žádost týmu z Písku se předposlední kolo základní části ŽL U14 předehrávalo již ve středu. Hosté z pozice 2. týmu tabulky přijeli v roli favorita. Ovšem už minulý vzájemný zápas naznačoval, který Písek vyhrál o 1 bodů naznačoval, že půjde o vyrovnané utkání. Po průběhu, kdy se týmy střídaly ve vedení, byl opět šťastněnjší tým z Jihu Čech.

SOKOL VYŠEHRAD vs. SRŠNI SOKOL PÍSEK 64:66 (17:6 32:31 43:49)

Úvodní črtvtina patřila nám, velmi dobře jsme dokázali překonávat hráče z perimetru a získávat laciné nájezdy. Jen škoda, že jsme v některých fázích hráli příliš pomalu a některé zakončení doslova zahodili /nebo případné trestné hody/, náskok mohl být ještě vetší. Druhá a třetí čtvrtina patříla Písku, kdy dokázali smazat náš náskok a následně si vytvořit 6-ti bodový náskok. Zásluhu na tom měl Koc, který dokázal využít absenci vysokého hráče a pod košem využíval svojí postavu. V šatně jsme také upozorňovali na dobrou střelbu za 3b. od Macha a hned první pozici jsme mu nechali úplně otevřenou, kterou proměnil a následně přidal další 3 trojky !!!

V poslední čtvrtině se skóre srovnalo a šlo se do vyrovnané koncovky. V poslední minutě jsme se dostali do vedení přesnou trojkou Váni - 64:61. Hosté na to dokázali reagovat a Houser proměnil za 2 body - 64:63. Poté jsme udělali úplně nesmyslnou ztrátu a míč si vzal nejzkušenější hráč Houser a dokázal chybu potrestat košem s následým faulem. Trestný hod proměnil - 64:66. Po time outu jsme měli ještě 2 šance k zakončení, ale ani jednu jsme nezvládli proměnit.

I přes prohru jsme předvedli sympatický výkon. 30 minut jsme stejně jako v Písku sledovali souboj pivotů Whalen vs. Houser, kde převažovala obrana a oba borci zůstali pod svými bodovými průměry. Do střelecké exploze se dostal Váňa. Oba týmy převedli velkou řádku chyb a v koncovce se radoval tým, který udělal méňe chyb a ukázal svojí zkušenost.

Písek považuji kvalitní tým a tento výsledek nás určitě posune na dál...

Body Sokol Vyšehrad: Váňa Ondřej 27(5/1 + 2), Bohovyč Lukáš 10(2/2), Whalen Mikuláš 9(4/3), Hajlek Jakub 6, Chán Matěj 4, Nosek Ondřej 3(10/1), Plavka Kryštof 3(1), Netušil Filip 2, Fiala Adam 0, Hřebejk Jakub 0, Kuna Martin 0, Pospíšil Jan 0