U14 - REPORT - tým žáků poprvé 100%ní

13.12.2010 18:51

Poslední hrací víkend mají za sebou hráči žákovské ligy. V předvánoční čas si kluci nemohli nadělit lepší dárek než dvě výhry nad sousedy v tabulce. Dvě víkendové výhry posunuly tým před vánoční přestávkou na 5. místo v tabulce.

U14 - SOKOL VYŠEHRAD : BK DĚČÍN 81:58 (21:12;28:13;18:17;14:16)

Komentář: K sobotnímu zápasu dorazil tým, který měl před zápasem stejnou bilanci jako naši hráči. Děčínský soubor po odchodu Filipa Kroutila především hledá svou tvář. Hra se točí okolo zkušeného Hammerleho, ostatní hráči však příliš zkušeností z ligy U14 zatím nemají. Vstup do zápasu se nám velmi vydařil. Dařila se nám soustředěnost především na obranou část a dařilo se nám nabírat hráče po celém hřišti. V útoku se velmi dobře prosazoval Chaloupka, ale ostatní hráči nezůstávali pozadu. Během druhé čtvrtiny jsme si vybudovali rozhodující náskok. V druhé polovině došlo polevení a Děčín nás začal trápit zónovým presingem. Než jsme zvládli najít způsob překonání tradiční obranné zbraně soupeře, dostali jsme spoustu laciných košů. Mnoho zblokovaných míčů si navíc mohl připsat aktivní Hammerle. Hráči se začali šetřit a navíc došlo k mírnému prostřídání. I přes vyrovnaný druhý poločas jsme hru kontrolovali a náskok z první poloviny jsme si zaslouženě udrželi.

SOKOL VYŠEHRAD: Chaloupka Kryštof 26, Ťažký Martin 13, Koula Jakub 12, Mach Kryštof 11, Ringsmuth David 6, Schmiedt Jan 5, Akahomen Desmond 4, Jech Martin 2, Kočovský Dominik 2

BK DĚČÍN: Hammerle 20; Knejpl 14; Ondráš 11; Razmiar 11; Liga 2

Fauly: 19:?? TH: 24/7 : ??/?? trojky 1:2 Rozhodčí: Hána Michal - Buršík Martin

Technický zápis

U14 - SOKOL VYŠEHRAD : KONDOŘI LIBEREC 71:46 (18:12;13:14;16:10;24:10)

Komentář: Kondoři mají po dvou letech opět tým, který zaznamenává zajímavé výsledky. Nejlepší zápas je pro Liberecké zatím především porážka Plzně v minulém kole 81:54. Tým si v sobotu připsal porážku s Pískem a tak bylo utkání s našimi hráči přímým soubojem o 5. příčku v tabulce před Vánoci. Vstup do zápasu se nám opět vcelku povedl, ale nepodařilo se soupeři dostatečně odskočit. Opět nám fungovala naše obraná hra a především díky ní jsme si vybudovali 6b náskok. Navíc se nám dařilo znepříjemnění hry především rozehrávačům soupeře. V druhé čtvrtině se pod košem objevil Jan Toth. Hráč s muskulaturou tak 18letého chasníka nebyl hlavní zbraní v útoku, ale v obraně zacpával podkošový prostor a ostatní hráči okolo něj rozestavěli velmi odstoupený zónový val. Velmi brzy jsme ztratili náskok z první čtvrtiny a soupeř se pustil do vedení. Především díky dobré obraně jsme Liberecké drželi na uzdě a velmi bojovným projevem jsme nakonec do poločasu vydřeli 5b náskok. Po poločase byl jediným nebezpečným hráčem soupeře Liberecký Bartel. Tomu velmi dobře znepříjemnil hru náš kapitán Schmiedt. V pravou chvíli se v útoku zadařilo Machovi a postupně se k němu přidal i Ťažký. V poslední čtvrtině jsme unavené Liberecké hráče nadšeným výkonem dorazili a nakonec si vytvořili až 25b náskok. Výborný výkon v první půlce předvedl Jakub Koula, který se v obraně neskutečně vyšťavil a začíná se v této činnosti opravdu zlepšovat.

Ulrych Petr: "Dvě výhry jsou pro nás velkou motivací do další práce. Je ovšem důležitější, že si kluci uvědomují, jak jsme k nim dospěli. Myslím, že každý ví, že jsme je vybojovali především precizní soustředěnou obranou. Pokud udržíme v zápase soupeře na 46b nemůžeme prohrát"

SOKOL VYŠEHRAD:  Chaloupka Kryštof 32, Ťažký Martin 17, Koula Jakub 8, Mach Kryštof 8, Jech Martin 2, Ringsmuth David 2, Schmiedt Jan 2