U14 - REPORT - První výhra po výborné první čtvrtině

17.10.2011 23:07

První domácí zápas si mladší žáci odbyli v sobotu proti celku Děčína. Kluci měli od rozcvičení chuť dosáhnout v domácím prostředí na první vítězství v soutěži. Toto odhodlání se promítlo do první čtvrtiny utkání, kde jsem překvapeného soupeře doslova smetli. Zbytek zápasu byl již vyrovnanější, přesto se Děčínu stáhnout náš náskok z úvodu utkání nepovedlo a tým si tak připisuje první výhru v soutěži.

U14 - SOKOL VYŠEHRAD : BK DĚČÍN 83:50 (44:10;19:12;7:21;13:7)

KOMENTÁŘ:  Zápas jsme rozhodli především v první čtvrtině. Kluci pochopili, že cesta k vítězství vede přes celoplošnou obranu a že nám tato obrana umožní vsítit spoustu lehkých košů. Mírně rozespalý Děčín, bez svého klíčového hráče, měl velké problémy se přes naší obranu v první čtvrtině prosadit. Naši kluci hráli velmi jednoduše a po každém zisku balónu se řítili do útoku. Děčín nezvládal bránit naše nájezdy a většinou se jenom stavil pod koš. Všichni hráči makali prvních 10min naplno a především běhali. Výsledkem bylo vedení o 33b a velké sebevědomí našich hráčů zápas zvládnout. V druhé čtvrtině jsme museli kvůli pravidlům prostřídat a zápas se vyrovnal, také především kvůli problému s fauly u Martina Ťažkého. Po poločase začal Děčín pookřávat a dokonce stáhl 14b z našeho náskoku. V závěrečné desetiminutovce se spíše pouze dohrávalo a tak naši hráči mohli slavit vítězství, které jistě nebude poslední.

Body:

SOKOL VYŠEHRAD: Ťažký Martin 36(3x3 th 7/7), Akahomen Desmond 12, Martišek Norbert 12, Soukup Jan 10, Grulich Matouš 8, Dapič Fabijan 2, Soukup Jakub 2, Doležal Daniel 1, Jůza Tomáš 0, Smola Petr 0, Svejkovský Ondřej 0, Vozka Tadeáš 0

střelba 3b.: 3 TH: 24/12 chyby: 26