U14 - REPORT - První 100%ní víkend na hřištích soupeřů + postup do play-off ze 3.místa

21.03.2011 22:41

Poslední hrací víkend základní části zavedl naše hráče na sever Čech do Liberce a Děčína. Především v Liberci ztratilo body spousta favoritů a v Děčíně tým U14 nevyhrál již tři roky. Oba výkony nebyli přiliš suveréni, ale oba zápasy jsme nakonec zvládli otočit a především díky kvalitní obraně jsme udrželi 3.místo v tabulce po základní části.

U14 - BC LIBEREC : SOKOL VYŠEHRAD 44:47 (13:10;8:8;12:15;11:14)

Komentář: Zápas v Liberci se rozjížděl velmi pozvolna. Oba týmy začali nervózním výkonem, přesto se domácí osmělili dříve. Koše v hale Kort si v tento den umanuli nedat hráčům nic zadarmo a tak se nedala čekat příliš ofenzivní podívaná. Spíš než kvalita obran mohla za nízké skóre nemohoucnost v zakončení. Do poločasu se nepodařilo ani jednomu týmu bodově odskočit. Do druhého poločasu jsme vstoupili s touhou utkání zlomit v náš prospěch. Na naší sérii 7b v řadě však kondoři odpověděli svou sérií 6b a zbytek čtvrtiny měl průběh koš za koš. Do poslední čtvrtiny se vstupovalo za vyrovnaného stavu 33:33 a i první půlka poslední kvarty byla vyrovnaná. Po trojce Bartela se však Liberecký útok zasekl a do vedení se dostali 3minuty před koncem naši hráči a po zisku a sólu přes celé hřiště Kryštofa Macha jsme šli do vedení o 4b. Domácí ještě košem snížili, ale čas se krátil. Poslední útok Liberce musel vsítit trojkový pokus, aby vyrovnal skóre. Po sérií timeoutů se Liberec dostal ke střele za tři body a následně ještě k jedné po útočném doskoku, ale ani Bartel ani Prskavec své pokusy neproměnili a tak cenné, ale utrápené vítězství zůstalo se štěstím na naší straně.

trenér Ulrych: "Zápas s velmi nízkým skórem nebyl nic pro naše fanoušky. I tak jsem za utrápené vítězství rád, protože někdy se musí vyhrát i ošklivé zápasy. Klíčový byl pro nás tentokrát výkon kapitána Schmiedta, který výborně ubránil klíčového hráče soupeře Bartela a navíc držel náš tým i v útoku."

SOKOL VYŠEHRAD: Chaloupka Kryštof 13, Schmiedt Jan 11, Ťažký Martin 8(1), Jech Martin 6, Mach Kryštof 5, Kočovský Dominik 2, Koula Jakub 2, Akahomen Desmond 0, Pekergin Kamil 0

LIBEREC: Bartel Lukáš 11(1), Petříček Richard 10, Kulhánek Ondřej 6, Prskavec Adam 6, Marijczuk Jan 4, Pešík Radek 4, Tůma Jakub 3, Čejp Patrik 0, Kostelac Matěj 0, Lakomý Kryštof 0

Fauly: 17:11 TH: 8/3:16/6 trojky 1:1 Rozhodčí: Baudyš Petr - Lukeš Petr

Technický zápis

U14 - BK DĚČÍN : SOKOL VYŠEHRAD 57:69 (12:14;20:14;14:28;11:13)

Komentář: Do nedělního zápasu v Děčíně mohl tým již vstupovat ve větším klidu s jistotou třetího místa v tabulce. Klid a uvolnění na našich hráčích příliš vidět nebyl a především velký počet ztrát a pomalý přechod do útoku a následné dobíjení obranného valu soupeře dal Děčínu šanci na vedení. Především nepřesnosti v zakončení domácích nás ochránili od porážky v první čtvrtině. V druhé kvartě jsme začali ještě hůře a pustili domácí do 8b vedení. Těsně před poločasem jsme se díky opravdu šťastným košům dostali nakonec soupeři na dostřel. V kabině jsme si řekli, že i když se nám nedaří, opět se pokusíme zápas obrátit a především naší hru zrychlit a zjednodušit směrem dopředu. Ve třetí kvartě jsme konečně zabrali a sérií 10b v řadě se ujali vedení. Tento náskok jsme vydrželi udržet a náš zlepšený výkon kazilo pouze vyfaulování Jakuba Kouly a problémy s fauly u ostatních hráčů. Vstup do poslední čtvrtiny znamenal tlak ze strany domácích, který vedl především Jezbera, který ovšem zahodil 4šestky. Domácí jsme již do vedení nepustili a díky zlepšení po přestávce si zajistili výhru v zápase.

trenér Ulrych: "Zajištění třetího místa před zápasem nám moc na klidu nepřidalo. Kluci se nemohli v prvním poločase chytit a držela nás pouze naše obrana. Po přestávce jsme konečně zjednodušili a zrychlili naší hru a začali si více věřit"

SOKOL VYŠEHRAD: Chaloupka Kryštof 29(TH 14/9), Ťažký Martin 8, Mach Kryštof 7, Akahomen Desmond 6, Schmiedt Jan 6, Jech Martin 5, Koula Jakub 4, Kočovský Dominik 2, Pekergin Kamil 2

12. TJ Klatovy 22 3 19 26

Tým žáků se v letošní sezóně umístil ve skupině "A" na třetím místě s bilancí 16výher a 6porážek. Především domácí hala byla pro náš tým téměř nedobytnou pevností. Na Výtoni jsme letos ztratili pouze jediné utkání proti suverénovi skupiny ze Sokola Pražského o 10b. V tuto chvíli čeká náš tým boj v play-off o postup na mistrovství republiky.

Naším soupeřem v play-off bude čtvrtý tým skupiny "B" Josefov (celá tabulka zde). Série je hraná na tři vítězné a začíná dvěma zápasy na naší palubovce již o víkendu 2.-3.4. Následně se série přesouvá do Jaroměře kde budou sehrána další dvě klání 16.-17.4. Případný rozhodující duel se uskuteční ve středu 27.4. na Výtoni.

PLAY-OFF LIGA U14

2.4.SOBOTA

17:30

3.4.NEDĚLE

11:30

(VÝTOŇ-aréna)

Zveme Vás na zápasy play-off o postup na mistrovství České Republiky kategorie U14. Série je hraná na 3 vítězná utkání. Zápasy začínají o víkendu 2.-3.dubna na palubovce VÝTOŇ-arény. Doražte podpořit tým U14 a pomoci nám k postupu.