U14 - REPORT - Domácí hala se stává ŽÁKOVSKOU pevností + postupový klíč

07.03.2011 12:17

Poslední domácí zápasy v základní části této sezóny čekali také tým žáků U14. V domácí hale, kde tuto sezónu prohráli pouze s lídrem tabulky ze Sokola Pražského, přivítali Jihočeské soupeře. Výprava na Jih se moc nepodarařila. V Jindřicháči jsme prohráli o 13b a velmi blízko k porážce jsme měli také v Budějovicích, kde jsme prohrávali již o 20b a do vedení šli až 5min před koncem zápasu. A tak byla velká motivace k vítězství, především proti aktuálně druhému Jindřichovu Hradci.

U14 - SOKOL VYŠEHRAD : ČESKÉ BUDĚJOVICE 88:47 (28:7,18:10,29:11,19:14)

Komentář: Soupeř přijel z jižní metropole ve velmi oslabené sestavě. Pouze osm statečných žáků se postavilo našemu souboru. Hned v úvodní čtvrtině jsme hráli velmi rychlý a aktivní basketbal především směrem do útoku. V obraně jsme nedovolili soupeři se příliš prosadit a s velkou chutí jsme se hnali do protiútoku. V druhé čtvrtině se Budějovičáci snažili vyrovnat hru a částečně se jim to i dařilo i tak se náskok do poločasu vyšplhal blízko ke 30b manku. po poločasu jsme ještě jednou předvedli velmi ofenzivní čtvrtinu a hostům jsme ještě odskočili. Poslední čtvrtina se již spíše dohrávala a náskok se zastavil na 50b pro náš klub.

Ulrych Petr: "V zápase se velmi aktivně a s velkou chutí prezentoval především Martin Jech. Velmi špatnou úspěšnost šestek naopak předvedl Kryštof Chaloupka. Ostatní hráči si zápas užili a každému z týmu se povedlo vsítit koš. Myslím si, že se nám povedlo zvednout si sebevědomí před těžkým zápasem s Jindřichovým Hradcem."

SOKOL VYŠEHRAD: Chaloupka Kryštof 30 (TH 16/6), Jech Martin 15, Schmiedt Jan 12, Koula Jakub 10, Ťažký Martin 9, Mach Kryštof 6, Ringsmuth David 6, Akahomen Desmond 4, Pekergin Kamil 2
ČESKÉ BUDĚJOVICE: Hejda 16, Švejda 7 (2/1), Hněvsa 5 (4/1), Janda a Vítek po 4, Král, Kubát (3/0) a Šlachta po 2

Fauly: 14 TH: 35/12 : 9/2 trojky 0:0 Rozhodčí:  Kučera Stanislav - Buršík Martin

Technický zápis

U14 - SOKOL VYŠEHRAD : LIONS Jin. Hradec 73:59 (31:13;11:11;17:20;14:15)

Komentář: Zápas proti druhému týmu tabulky byl pro nás velkou výzvou. A naše chuť byla vidět především v první čtvrtině, kdy jsme soupeře ofenzivně přejeli. Především Chaloupka zařadil vyšší rychlost a vzal ofenzívu našeho týmu na svá ramena. I ostatní hráči se přidali a v útoku se postarali o několik útočných doskoků a skvělých přihrávek. Dobrý výkon byl viděn především v obraně kde Schmiedt s Koulou vymazali Dlugoše. V druhé čtvrtině nás ale čekala o dost těžší práce. Především ve velké formě hrající Derynk nám velmi zatápěl. I tak ho slušně bránil Mach. V útoku jsme se již tak dobře neprosazovali a začali jsme dělat větší množství ztrát. Přesto se nám povedlo náskok udržet. Po přestávce si mohl Hradec dovolit nasazení svých nejlepších hráčů a tak se čekalo, že se pokusí zápas otočit ve svůj prospěch. Především naše dobrá obrana nás ale držela ve hře. V poslední čtvrtině nám již začali docházet síly a především Derynka se nám nedařilo ubránit. Začali jsme ztrácet spoustu míčů a v útoku se dokázal prosadit již pouze Chaloupka, hrající ve velké formě. I tak se nám nakonec povedlo v poslední vteřině zápasu zajistit i lepší vzájemné skóre a zápas vyhrát o 14b.

SOKOL VYŠEHRAD:  Chaloupka Kryštof 39(1), Mach Kryštof 10, Koula Jakub 7, Ringsmuth David 4, Ťažký Martin 4(1), Akahomen Desmond 3, Jech Martin 2, Pekergin Kamil 2, Schmiedt Jan 2
JIN. HRADEC: Derynk 30(3), Dlugoš 11, Novák 8, Boukal 5, Satrapa 2, Matys 2, Picka 1

Fauly: 19:20 TH: 26/11 : 14/8 trojky 2:3 Rozhodčí: Buršík Martin - Kučírek Martin

Ulrych Petr: "Za tento víkend bych chtěl hráčům poděkovat. Myslím si, že si čím dál tím víc uvědomujeme jak důležitá je pro náš tým čistá a efektivní obrana. Pořád je na čem pracovat, ale fakt, že jsme zatím jediný tým, který zvládl udržet ofenzivní mašinu jakou je Jindřichův Hradec pod 60b na zápas, je určitě dobré znamení."

"I když se v obou zápasech bodově prosadili všichni hráči, je trošku zarážející, že přes polovinu bodů v nedělním utkání dal jeden hráč. Je to současně ale také motivace do práce ostatním hráčům, kteří se musí snažit v útočné práci a technice co nejvíc zlepšit."

TABULKA LIGY-U14 SKUPINA "A"

Z V P B
1. Sokol pražský Barest 20 20 0 40
2. Lions Jindřichův Hradec 20 16 4 36
3. Sokol Vyšehrad 20 14 6 34 (lepší vzájemné skóre nad Spartou +10b)

POSTUPOVÁ MATEMATIKA

Nejprve si řekněme něco o pokračování žákovské ligy U14. První týmy z obou skupin "A" i "B" sehrají dvojzápas doma-venku, kde se sčítá skóre a vítězný tým bude pořádat mistrovství republiky U14 FINAL-6. V našem případě již jistě Pardubice proti SP-Barest.

Týmy na 2-4. místě v tabulce sehrají play-off křížem se skupinou "B". 2-5 a 3-4. Play-off se hraje na tři vítězné zápasy. Začíná se 2.-3.4.2011 víkendovým dvojzápasem na palubovce v tabulce lépe postaveného týmu (takže na palubovce týmů umístěných na 2. a 3. místě). Po 14 dnech 16.-17.4.2011 se pokračuje víkendovým dvojzápasem na palubovce soupeře. V případě stavu 2:2 na zápasy přichází rozhodující zápas ve středu 27.4.2011 na palubovce v tabulce lépe postaveného týmu. Mistrovství republiky se uskuteční 5.-8.5.2011 (čtvrtek - neděle)