U14 - První soutěžní utkání

29.09.2014 12:04

Mladší žáci zahájili svojí sezónu v žákovské lize U14. I přes vyrovnaný průběh utkání se nepodařilo ani jednou vyhrát.

BK KLATOVY vs. SOKOL VYŠEHRAD 63:46 (19:5 28:29 49:31)

V Klatovech jsme zaspali začátek utkání, soupeř praktikoval velmi zataženou agresivní obranu a většinu faulů rozhodčí neodpískali. Do utkání jsme se vrátili v 2. čtvrtině kdy jsme hru zrychlili a pomocí rychlého protiútoku získali poločasové vedení.  Rozhodující moment přišel v půlce 3. hrací části kdy jsme dostali několik rychlých košů a naše hra se rozložila. I přes k návrat k naší hře ve 4. čtvrtině, kterou jsme opět dokázali vyhrát se výsledek nepodařilo zvrátit.

Do druhého vzájemného utkání je potřeba ubránit 2 klíčové hráče soupeře a soustředit se na utkání 40 minut, poté můžeme vyhrát.

Body Sokol Vyšehrad: Whalen Mikuláš 18(10/4), Chán Matěj 11(1), Bohovyč Lukáš 8(4/2), Váňa Ondřej 7(1), Hajlek Jakub 2(1/0), Hřebejk Jakub 0, Netušil Filip 0, Kuna Martin 0, Plavka Kryštof 0, Nosek Ondřej 0, Svoboda Oliver 0

Trojky: 2

Trestné hody: 15/6

Fauly: 20

Hráč utkání: Matěj Chán

STATISTIKY

BK LOKOMOTIVA PLZEŇ vs. SOKOL VYŠEHRAD 64:38 (14:16 34:25 42:30)

Po sobotní prohře, jsme o první výhru chtěli bojovat v Plzni. Vstup utkání byl výborný, ihned jsme se ujali vedení 6:0. Poté nastal okamžik kdy jsme nedali 2-3 jasné koše a udělali hloupé fauly a soupeř vyrovnal. Vedení o 2 body po první čtvrtce netrvalo dlouho, domácí byli aktivní na útočném doskoku a dokázali proměnit několik těžkých střel včetně trojky a šli do mírného vedení. Po poločasové poradě, kdy jsme si řekli hlavní důvody záporného výsledku, jsme zkvalitnili obranu a  dovolili dát Plzni pouze 3 koše ze hry, bohužel i na naší straně jsme neproměnili jasné dvojtakty a stříleli jsme jen trestné hody z kterých jsme moc bodů nepřidali. Klíčovný moment nastal ve 4. čtvrtině, kdy jsme za stavu 40:32 pro domácí. Naše ztráty soupeř potrestal několika rychlými protiútoky a bylo po zápase.

Body Sokol Vyšehrad: Whalen Mikuláš 14(6/4), Váňa Ondřej 10(2/2), Nosek Ondřej 6(8/2), Bohovyč Lukáš 5(4/1), Svoboda Oliver 2, Chán Matěj 1(2/1), Hajlek Jakub 0, Kuna Martin 0, Netušil Filip 0, Plavka Kryštof 0

Trojky: 0

Trestné hody: 22/10

Fauly: 33

Hráč utkání: Lukáš Bohovyč

STATISTIKY

Obě utkání ukázali jak se ŽL U14 bude hrát, oproti minulému roku vidím velký rozdíl v obraně. V loňském ročníku většina týmů praktikovala celeplošnou obranu, tentokrát byli spíše soupeři hodně zatažený v trojkovém území. Obě utkání pro nás znamenala možnost výhry, bohužel jsme vždy zaváhali na moment a soupeř to dokázal potrestat. Je potřeba pracovat na činnostech, které se nám nedařili a snažit se je zlepšovat, všechny utkání budou velmi těžká.

Připravil: Jan Kefurt