U14 - Mladší žáci vybojovali 2 výhry na domácí palubovce !

25.11.2014 11:05

Mladší žáci U14 zažili úspěšný víkend. Po velmi dobrých výkonech v Č. Budějovicích a Písku, dokázali navázat výhrami na domácí palubovce.

SOKOL VYŠEHRAD vs. BK LOKOMOTIVA PLZEŇ 72:50 (21:3 31:12 54:27)

Již od prvních minut jsme na hřišti byli lepším týmem. Důležitá byla obrana, soupeři jsme dovolili dát první body z TH až v 7. minutě. První koš ze hry dala Plzeň až v 16. minutě ! To už byl rozdíl více než 20 bodů. Na útočné polovině jsme využívali především výškovou převahu. V druhém poločase dostali více prostoru hráči z lavičky. Hosté začali přidávat více bodů, ale to na výsledku utkání nemohlo nic změnit.

Body Sokol Vyšehrad: Whalen Mikuláš 24(16/6), Váňa Ondřej 12(4/2), Nosek Ondřej 10(3/2), Bohovyč Lukáš 8(4/2), Srp Štěpán 8(6/4), Hajlek Jakub 6(7/2), Chán Matěj 3(1), Netušil Filip 1(4/1), Fiala Adam 0, Hřebejk Jakub 0, Kuna Martin 0, Pospíšil Jan 0

Trojky: 1

Trestné hody: 44/19

Fauly: 21

Hráč utkání: Ondřej Nosek

SOKOL VYŠEHRAD vs. BK KLATOVY 55:45 (17:7 24:12 37:26)

Nedělní zápas začínal již v 8:30. Podle toho taky vypadal výkon na hřišti. Hrál se spíše chodecký basketbal. Opět jsme se prezentovali kvalitní obranou a dovolili dát soupeři pouze 12 bodů za půli. Druhý poločas znamenal probuzení, oba týmy začali hrát rychleji a bojovat o výhru, Hosté hráli jednoduchou clonu na míč pro rozehrávače Šurého. Jeho nájezd jsme byli schopni pokrýt, bohužel se chytil z venku a dokázal dát 5 trojek !!! V útoku jsme se naštěstí dokázali vrátit k týmové hře a pomocí nájezdů do vymezeného území držet vybudovaný náskok. Na hřišti jsme se dokázali zdravě naštvat a neuvěřitelnou práci odvedla lavička, která povzbuzovala a takto by to mělo ve vyrovnaných utkání vypadat !

Body Sokol Vyšehrad: Váňa Ondřej 17(11/4), Whalen Mikuláš 15(10/7), Netušil Filip 7(2/1), Nosek Ondřej 7(2/1), Bohovyč Lukáš 5(2/1), Srp Štěpán 4(1/0), Fiala Adam 0, Hajlek Jakub 0, Hřebejk Jakub 0, Chán Matěj 0, Kuna Martin 0, Pospíšil Jan 0

Trojky: 1

Trestné hody: 28/14

Fauly: 15

Hráč utkání: Ondřej Váňa

Jsem rád, že jsme obě utkání zvládli a dokázali vyhrát. Konečně pořádná odměna za práci na trénincích. Musíme neustále pokračovat ať můžeme brát výhry dalším týmům. Teď na nás čeká dohrávky dvojičky se Sokole Pražským. Souboj s loňským mistrem bude velmi těžký, ale očekávám maximální nasazení a boj všech hráčů celých 40 minut.

Připravil: Jan Kefurt