U14 - MČR - První den překvapení nepřinesl

05.05.2011 23:25

Mistrovství republiky si tým žáků přijel hlavně užít. Každý tým ale má chuť ukázat svou sílu i proti nejsilnějším týmům z celé republiky. Velmi náročný program pro naše hráče připravil hned dvě derby v jednom dni. Oba zápasy měly v podstatě stejný průběh. Oba zápasy naši hráči odjezdili naplno. Přesto nestačili na soupeře. S USK i s Barestem padli se ctí.

U14 - USK PRAHA : SOKOL VYŠEHRAD 86:60 (25:17;24:10;23:13;14:20)

Komentář: Zápas proti třetímu nasazenému týmu turnaje začal pro nás velmi dobře. USK jsme se vyrovnali v nasazení a do 7 minuty si udržovali i dvou bodové vedení. Hosty udržel ve hře pivotman Jelínek a díky 9b šňůře šel soupeř do vedení. V druhé čtvrtině nás jasně přehrál Dolanský a 11b a dvěma šňůrami bodů, většinou po našich chybách a zbrklostech, soupeř navýšil náskok. Po přestávce se nám opět dlouho dařilo držet se soupeřem krok a hra byla vyrovnaná. Poslední tři minuty opět soupeř přitlačil a sérií bodů navýšil náskok na 30b. Stále jsme pracovali na stažení náskok a aspoň kosmeticky upravit výsledek. To se nám podařilo v posledním hracím období. O vístězství rozhodlo především poměr ztrát 16:29. I přesto děkuji hráčům, že se silným soupeřem bojovali až do konce.

SOKOL VYŠEHRAD: Chaloupka Kryštof 19, Koula Jakub 18, Pekergin Kamil 6, Ťažký Martin 6, Mach Kryštof 5, Jech Martin 2, Kočovský Dominik 2, Matušinský Zdeněk 2, Akahomen Desmond 0, Ringsmuth David 0, Schmiedt Jan 0
USK PRAHA: Sehnal Ondřej 23, Jelínek David 15, Dolanský Vladimír 12, Končický Filip 12, Olashyn Denys 10, Hubáček Jakub 8, Chaloupka David 4, Lukš Marek 2, Farský Radek 0, Janoušek Jan 0, Kvasnička Matěj 0, Nosek Filip 0, Shalibashvili Zaza 0, Zídek Jan 0

Fauly: 9:16 TH: 19/7:11/6 trojky 1:0

U14 - SOKOL BAREST : SOKOL VYŠEHRAD 81:56 (18:8;29:10;24:19;10:19)

Komentář: Druhý zápas během pěti hodin byl pro náš tým velkou zkouškou. Chtěli jsme zkusit soupeře překvapit a vstoupit do zápasu obranou po celém hřišti, těžké nohy nás do něj ale nepustili. V první čtvrtině byl k vidění velmi nepřesný basketbal. Naše zbrklost v útoku nám nedovolilo jít do vedení a přesto že hrál Barest velmi nepřesně pustil se do vedení. V druhé čtvrtině se již hra soupeře začala rozjíždět a od páté minuty nás nepustili takřka k ničemu. Naše rychlost při uvolňování nám nedovolila správně rozehrát a mnohokrát jsme se nedostali ani přes půlky. Sebevědomí našich hráčů šlo rychle dolů a soupeř nám připravil sérii 22:0. Po poločase jsme opět bojovali pouze o stáhnutí náskoku. Třetí kvartu jsme začali velmi dobře a minimálně jsme hru vyrovnali. Po nešťastném střetu se zranil kapitán Schmiedt a kvůli otřesení ze zápasu raději odstoupil. Rozehrávky se ujal Chaloupka, ale stáhnutí náskoku se nám nepodařilo. Zlepšený dojem ze hry přišel až v poslední čtvrtině proti střídajícím hráčům soupeře. I poraženým hráčům je potřeba vzdát čest za dva velmi těžké zápasy v jednom dni.

SOKOL VYŠEHRAD:  Chaloupka Kryštof 25, Mach Kryštof 13, Jech Martin 12, Koula Jakub 6, Kočovský Dominik 0, Matušinský Zdeněk 0, Pekergin Kamil 0, Ringsmuth David 0, Schmiedt Jan 0
BAREST:  Bělohradský Tomáš 17, Hartig Michael 17, Čeněk Filip 12, Zelinka Jakub 8, Antoš David 7, Brumla Martin 5, Hrdina Štěpán 5, Kulík Filip 5, Růžička Lukáš 3, Čižinský Vojtěch 2, Nigrin Daniel 0, Polák Jan 0, Seko Tomáš 0

Fauly: 19:23 TH: 30/17 : 13/8 trojky 0:0

DALŠÍ ZÁPASY

• BK PARDUBICE  -  SLAVIA KROMĚŘÍŽ  82:31 (Kudrna 23; Formánek 15; Dašek 13 - Nábělek 11; Skácel 9)
  • JBC BRNO  -  SLAVIA KROMĚŘÍŽ  67:55  (Zurab 23; Šmerda 11; Bláha 9; Drábek 9 - Petrák 10; Hlobil 9 Nábělek 9)