U14 - KVALIFIKACE o ligu U14 - PŘÍBOR

11.09.2010 14:40

Druhý víkend v září byl zvolen jako termín konání kvalifikace o žákovskou ligu U14. Pro naše hráče je tento turnaj rozhodující pro celou sezónu.

"Účast našeho týmu v lize je důležitá především pro růst našich hráčů, jenom těžká utkání nás mohou posunout kupředu" (trenér Ulrych Petr)

Více o systému kvalifikace zde.

Kluci vyrazili na kvalifikaci již v pátek odpoledne. Po dlouhé cestě do Slezských krajů nás čekalo luxusní ubytování v místním penzionu. Na druhý den se všichni dobře vyspali a vyrazili na první důležité utkání s Žabovřesky.

U14 Sokol Vyšehrad : SKB ŽABOVŘESKY 109:45 (32:6;23:13;21:18;33:11)

Komentář: První zápas proti mladému týmu Žabovřesk byl především o našem soustředění. Do zápasu jsme vstoupili dobře a koncentrovaným výkonem jsme soupeře přehrávali. Pujčili jsme si balón a především na útočném doskoku jsme dominovali. Druhá a třetí čtvrtina zápasu se nám hrubě nepovedla, začali jsme být pasivní a nehráli svou hru. Až v posledním hracím období se naše hra zvedla. Nejspíš chuť dát 100b dodala naší hře chuť a bojovnost.

"Za dobrý vstup hráčů gratuluji, ale čekají nás těžší zápasy a budeme potřebovat více soustředění a odhodlání" (trenér Ulrych Petr)

Body: Chaloupka 30; Ťažký  21; Schmiedt 20; Koula 16; Ringsmuth 7; Matušinský 6; Jech 4; Didi 3; Kočovský 2

Fauly: 18:20 TH: 22/7 : 21/5 trojky 1:0 Rozhodčí: Dvorský - Rektorík

U14 SOKOL VYŠEHRAD : BCM OLOMOUC  51:63 (10:21;20:8;11:16;10:18)

Komentář: Do zápasu s Olomoucí jsme vstoupili velmi dobře. Dvacetjedna bodů v první čtvrtině poukazuje na náší útočnou chuť. Spoustu bodů jsme dávali po našem útočném doskoku nebo po chybách soupeře. V druhé čtvrtině jsme začali dělat spoustu chyb a soupeř nás trestal z rychlého protiútoku. Naše hrá byla málo aktivní a nebojovali jsme. Po poločase jsme se zvládli do zápasu vrátit a skóre bylo dlouho vyrovnané. V posledním hracím obdobý jsme opět přidali a vytvořili si dostatečný náskok a zápas dovedli do výtězného konce.

"Velmi těžký a náročný zápas z našeho pohledu nám pomohli vyhrát především fanoušci a týmovější výkon" (trenér Ulrych Petr)

Body: Chaloupka 28; Schmiedt 14; Koula 7; Ťažký 6; Kočovský 4; Jech 2; Didi Ringsmuth 1

Fauly: 24:24 TH: 25/9 : 40/13 trojky 0:0 Rozhodčí: Dvorský - Rektorík

U14 SNAKES OSTRAVA : SOKOL VYŠEHRAD 86:60 (15:15;22:16;29:10;20:19)

Komentář: Rozhodující zápas o postup do žákovské ligy jsme sehráli s týmem domácích. Do zápasu jsme opět dobře vstoupily a myslím, že jsme soupeře zaskočily. Hráče jsme nabádali aby bojovali o každý balón a byli velmi agresivní především v obraně. Začátek zápasu se nám nepovedlo udělat si větší náskok a domácí se postupem času dostali do pohody. Nedařilo se nám především dostatečně napadat jejich rozehrávku a zastavit protiútok. Každý odražený balon měl soupeř a při narůstajícím náskoku se uklidnil a jen v klidu přidával další bodíky. Velkou zbran jsme soupeři dali také našimy 34 neproměněnýmy trestnými hody.

"Náš poslední zápas je pro nás velké panaučení. První těžký zápas jsme bohužel nezvládli, ale věřím, že příště už budeme vědět jak se chovat, bojovat a najdeme cestu k vítězství" (trenér Ulrych Petr)

Kondoři Liberec : BSK České budějovice 62:39 BK Opava : Sokol H. Králové 34:84
BSK Č. Budějovice : Slavoj Litoměřice 44:64 Sokol H. Králové : BC Vyšočina 86:68

Snakes Ostrava : Sokol Vyšehrad 68:60

MODŘE znázorněné týmy postupují přímo do žákovské ligy U14.

Tým BK Žabovřesky z kvalifikace vypadli.

Ostatní týmy sehrají o víkendu 18 a 19. září dvojzápasovou baráž. Nejdříve na palubovce hůře umístěného týmu ve skupině a v neděli na palubove lépe postaveného týmu. Body z obou zápasů se sčítají a do žákovské ligy postupuje pouze vítěz.

DVOJICE BARÁŽE 18 a 9. ZÁŘÍ

BK Sluneta Ústí nad labem : BSK České Budějovic Slavoj BK Litoměřice : ČEZ Basketbal Nymburk
BC Vysočina : BCM Olomouc Sokol Vyšehrad : Proton Zlín
BK Kolín : BK Opava