U14 - Kousek od první výhry

28.10.2014 12:05

Na venkovních palubovkách byli k vidění další 2.kola ŽL U14. Oby dny se bojovalo o první výhru, bohužel se to ani jednou nepovedlo i přes to výkony oba dny ukázali obrosvké zlepšení.

TIGERS BASKETBALL ČESKÉ BUDĚJOVICE vs. SOKOL VYŠEHRAD 66:61 (6:16 28:35 44:50)

V ČB jsme byli lepším týmem, nebo alespoň 38 minut. Od 1. minuty do 38. minuty jsme byli ve vedení, které už bylo i o 14 bodů. Velmi jsme zlepšili obranu a společně s bojovností a rychlým protiútokem jsme měli navrch. Bohužel přišli poslední 2 minuty a jak napsal domácí trenér p. Láznička - "Vyšehrad se nějak lek případné výhry". Můj komentář je takový - "Za krátký časový úsek jsme udělali maximální počet velkých chyb a to nás stálo výhru".

Body Sokol Vyšehrad: Whalen Mikuláš 24(8/6), Srp Štěpán 16(2/0), Bohovyč Lukáš 15(11/3), Nosek Ondřej 2, Plavka Kryštof 2, Váňa Ondřej 2, Hajlek Jakub 0, Hřebejk Jakub 0, Chán Matěj 0, Kuna Martin 0, Netušil Filip 0, Pospíšil Jan 0

Trojky: 0

Trestné hody: 21/9

Fauly: 20

Hráč utkání: Lukáš Bohovyč

SRŠNI SOKOL PÍSEK vs. SOKOL VYŠEHRAD 67:56 (32:22 44:32 56:44)

Již v 8 ráno byl naplánovaný začátek utkání v Písku. Teplota v hale byla velmi nízká a do tempa zápasu jsme se dostávali velmi pomalu. Ze začátku nám dělala problém obrana domácího tahouna Gabriela Ptáka a aktivní zvodjení domácích ihned po vyhození. První čtvrtina skončila 32:22 pro domácí, poté jsme se konečně probudili a hrál se vyrovnaný zápas až do samotného konce. K vidění byl zajímavý podkošový souboj domácího Housera s našim Whalenem. Domácí dokázali v průběhu utkání odskočit již na 18 bodů, na to jsme dokázali regagovat a znovu snížit na 8 bodů. I přes prohru jsme podali velmi dobrý výkon, za který se nemusíme stydět. Tým, co byl loni 6. na MČR jsme velmi potrápili a kdybychom proměnili pár těžkých střel mohli jsme vyhrát.

Body Sokol Vyšehrad: Bohovyč Lukáš 13, Váňa Ondřej 11(4/1), Whalen Mikuláš 9(8/5), Hajlek Jakub 4, Netušil Filip 4, Nosek Ondřej 4, Srp Štěpán 4(2/0), Chán Matěj 3(1), Hřebejk Jakub 2, Pospíšil Jan 2, Kuna Martin 0, Plavka Kryštof 0

Trojky:

Trestné hody: 15/7

Fauly: 21

Hráč utkání: Tým !!!

Víkend nám ukázal, že za posledních 14 dní jsme udělali dobrý kus práce. Sobotní prohra nás musí hodně mrzet, protože jsme byli jednoznačně lepším týmem a zápas jsme si prohráli sami. V neděli byl náš výkon proti těžšímu soupeři jednoznačně ještě lepší, ale  Písek má svojí kvalitu a v klíčových momentech ukázal větší zkušenost. Nezbývá než udržet maximální koncentraci na tréninky a dále se posouvat !

Připravil: Jan Kefurt