U14 - I přes prohru, jsme předvedli výkon co zaslouží pochvalu

11.12.2014 13:02

Úterý 9.12. patřilo dohrávce 1.kola ŽL U14 a zároveň odvetě z minulého týdne. Po sobotním výpadku jsme se dokázali opět dostat do naší hry a výrazně potrápit loňského mistra ČR.

SOKOL VYŠEHRAD vs. SOKOL PRAŽKÝ 46:70 (13:13 27:30 29:51)

Po sobotním neúspěchu jsme se chtěli opět vrátit k našim standartním výkonům a zároveň vylepšit výsledek z minulého vzájemného utkání se Sokolem Pražským (95:48). I přes mírně ospalý začátek jsme se dokázali vyrovnat s velkým tlakem na hráče s míčem. Důležitou roli hrála obrana, kdy jsme dokázali hosty dostával do těžký pozic k zakončení a měli následný obranný doskok. V útoku jsme především v první půli dokázali hrát velmi týmově. První zásadní zlom přišel v půlce 3. čtvrtiny, kdy hosté začali po vyhození zdvojovat a my jsme 3x hodili zpětnou přihrávku pod koš /první věc na kterou jsme na tréninlku zmínili, že nesmíme udělat/ a padli z toho  koše a rozdíl se vyšplhal na 10 bodů. Poslední čtvrtina byla ve znamení neproměněných šančí a již zbytečných ztrát z naší strany. Prvních body jsme dokázali dát v 6. minutě a to byl rozdíl již 25 bodů, v koncovce dostali větší šanci hráči z lavičky. 30 minut jsme předvedli vyrovnaný výkon s jedním z TOP týmů v ČR,  i přes výpadky považuvu výsledek za velmi dobrý a rozhodně nejlepší v dosavadních vzájemných utkáních. Nezbývá nic jiného než dál poctivě pracovat na trénincích a výkony potvrdit v dalších domácích utkáních s Pískem a Českými Budějovicemi.

Body Sokol Vyšehrad: Whalen Mikuláš 16(5/2), Bohovyč Lukáš 8(2/2), Váňa Ondřej 8(2/2), Srp Štěpán 4(2/0), Hajlek Jakub 3(2/1), Chán Matěj 3, Netušil Filip 2, Nosek Ondřej 2(2/0), Fiala Adam 0, Kuna Martin 0, Plavka Kryštof 0, Pospíšil Jan 0