U14 - Dvě vyrovnané bitvy

18.02.2015 13:55

Po delší odmlce se ke slovu přihlásila Liga U14. Po úvodních dvou výhrách byla velká chuť v trendu pokračovat. Po sobotní těžko vydřené výhře se i nedělní "souboj o první flek" dostal do koncovky, kde nakonec byli šťastnější hosté.

SOKOL VYŠEHRAD vs. BK BRANDÝS NAD LABEM 58:54 (13:18 22:29 34:41)

ŽL U14: Liga Sk. A (3.kolo) - Sobota 14.2. 2015 - 13:00 - Výtoň Aréna

Začátek utkání připomínal utkání v Mostu, naprostá nekoncetrace. Hosté se chytli, proměnili několik těžkých střel  a na tabuli svítilo skóre 1:11. Na útočné polovině jsme nic nenabídli a celá hra z naší strany připomínala hru kategorie U12. Zvrat přišel až v druhé půli kdy jsme konečně začali aktivně bránit a získávat lacinné míče a trestat chyby soupeře. Poslední čtvrtinu jsme ovládli 24:13. Pokračovali jsme v dobré obranné činnosti a přidali i konečně kvalitní zakončení v útoku a to rozhodlo o naší těžko vybojované výhře.

Body Sokol Vyšehrad: Whalen Mikuláš 20(13/8), Srp Štěpán 13(6/1), Bohovyč Lukáš 11(1/1), Nosek Ondřej 6, Chán Matěj 3(1), Netušil Filip 3(2/1), Váňa Ondřej 2, Hajlek Jakub 0, Plavka Kryštof 0, Pospíšil Jan 0, Stejskal Šimon 0

Trojky: 1

Trestné hody: 22/11

Fauly: 16

Hráč utkání: Srp Štěpán

SOKOL VYŠEHRAD vs. BK KONDOŘI LIBEREC 52:53 (18:12 24:20 43:36)

ŽL U14: Liga Sk. A (4.kolo) - Neděle 15.2. 2015 - 16:00 - Výtoň Aréna

Po sobotním nepřesvědčivém výkonu jsme utkání s první týmem tabulky začali o hodně lépe. Hráli jsme aktivně v obraně a na útočné polovině více trpěnlivě. Po dlouhé pauze začala také pracovat lavička a hráči se dokázali vzájemně více podpořit. První půli jsme jednoznačně uřčovali tempo zápase. Po poločasové pauze se Liberec dokázal vrátit do hry a srovant skóre. Na to jsme dokázali reagovat a znovu si vytvořit náskok 7 bodů. V poslední dějství jsme vytvořili zbytečné chyby a místo navýšení nebo držení náskoku, jsme Kondory nechali znovu nadechnout a ty dokázali se dostat do důležitého vedení. V napínavé koncovce byli hosté šťastnější a odvážejí si výhru.

Body Sokol Vyšehrad: Whalen Mikuláš 18(8/2), Bohovyč Lukáš 8(4/2), Nosek Ondřej 8(4/4), Váňa Ondřej 7(4/3), Srp Štěpán 6, Plavka Kryštof 4, Netušil Filip 1(2/1), Hajlek Jakub 0, Chán Matěj 0, Pospíšil Jan 0, Stejskal Šimon 0