U14/13 - Přebor ČOS 2013

11.09.2013 23:55

O víkendu se odehrál v Praze na Sokole Pražském velmi kvalitní přípravný turnaj - Přebor České obce sokolské 2013.  I přes absenci 2 původních účastníků se v Praze střetlo hned 6 týmů, které si to rozdali nejprve v základních skupinách a dále pak v neděli se bojovalo o umístění.

Sobota 7.9. 2013

SOKOL PRAŽSKÝ vs. SOKOL VYŠEHRAD 91:36 (16:3 29:7 62:19)

Hned v prvním zápase jsme změřili s pražským rivalem. Od prvních minut bylo znát, že hrajem první zápas v této sezoně a bylo vidět spousta chyb. Největší problém nám dělala útočná fáze. Domácí tým vyvíjel velký tlak na míč a prakticky za celý zápas jsme se nedostali do stanovených pozic jak jsme chtěli. Poločasový výsledek 29:7 ještě neznamenal nic hrozného ovšem v druhé půli se soupeře rozjel a utrpěli jsme vysokou prohru.

Body Sokol Vyšehrad: Váňa Ondřej 8(5/4), Netušil Filip 6(4/2), Huleš Jiří 4, Rossler Jakub 4(2/0), Bohovyč Lukáš 4(2/0), Plavka Kryštof 3(2/1), Nosek Ondřej 2, Pospíšil Jan 2, Whalen Mikuláš 2(2/0), Vilhum Vojtěch 1(4/1), Grulich Vojtěch 0, Chán Matěj 0, Hajlek Jakub 0, Paták Lukáš 0

Trestné hody: 20/8

Fauly: 31

Rozhodčí: Milata R. - Buršík M.

Hráč utkání: Váňa Ondřej

SOKOL VYŠEHRAD vs. BK LOKO PLZEŇ 35:55 (6:8 10:29 24:42)

O výsledku druhého sobotního duelu rozhodla 2. čtvrtina, kdy hráči vypadali ,jako kdyby pokračovali v polední pauze. Zbytek zápasu se hrál vyrovnaný basketbal.

Body Sokol Vyšehrad: Whalen Mikuláš 6(2/0), Vilhum Vojtěch 6(2/0), Váňa Ondřej 6(5/0), Huleš Jiří 6(2/0), Bohovyč Lukáš 5(2/1), Nosek Ondřej 2(2/0), Grulich Vojtěch 2, Plavka Kryštof 2, Pospíšil Jan 0, Netušil Filip 0, Chán Matěj 0, Hajlek Jakub 0, Paták Lukáš 0, Rosller Jakub 0

Trestné hody: 15/1

Fauly: 24

Rozhodčí: Šmůla P. - Vošahlík M.

Hráč utkání: Whalen Mikuláš

Neděle 8.9. 2013

SRŠNI SOKOL PÍSEK vs. SOKOL VYŠEHRAD 40:44 (6:18 17:24  28:34)

Poslední zápas znamenal bitvu o 5. místo. Před začátkem jsme si dali jasné a nenáročné pokyny. Poprvé se nám podařilo docílit základního postavení, které jsme trénovali, což se hned projevilo na bodech. Soupeře jsme překonávali ve hře 1 na 1 a přínosný byl také velký počet doskoků. Za soupeře se především prosazoval hráč č. 7. Důležité bylo, že jsme protihráče nenechali jít bodově před nás a celou dobu jsme si udrželi náskok. Závěrečný boj dopadl lépe pro nás a připsali jsme si tak cennou, těžkou výhru. Zápas ukázal, že pokud budeme hrát vše, co potřebujeme, a budeme plnit základní pokyny, můžeme být úspěšní ve vyrovnaných zápasech i ve hře proti náročnějším soupeřům.

Body Sokol Vyšehrad: Vilhum Vojtěch 12(7/2), Váňa Ondřej 8(4/0), Netušil Filip 6(5/4), Plavka Kryštof 3(4/1), Nosek Ondřej 3(4/1),Bohovyč Lukáš 2(2/0), Huleš Jiří 2, Whalen Mikuláš 2, Rosller Jakub 2(2/2), Chán Matěj 1(2/1), Hajlek Jakub 0(4/0), Grulich Vojtěch 0, Pospíšil Jan 0, Paták Lukáš 0,

6. Sršni Sokol Písek

Talent turnaje: VILHUM Vojtěch (Sokol Vyšehrad)

MVP: GRULICH František (BK Kondoři Liberec)

All stars turnaje: CERHA Matěj (Plzeň), SIEBENSTICH Sebastián (Sokol Pražský), MANAS Tadeáš(Jížní Supi), SYROVÁTKA František (Jížní Supi), HOŠEK Frantíšek (Liberec)

Závěrem bych chtěl pochváli organizátory za velmi povedený turnaj, který měl opravdu velkou kvalitu jak sportovní tak organizační.

Připravil: Jan Kefurt