U11 - Sezónu začali naši nejmenší

10.11.2011 14:33

Máme za sebou první hrací víkend v kategorii U11 (nejmladší minižáci), kdy jsme v sobotu sehráli dvě utkání na palubovce BA Sparta a v neděli jsme změřili síly s USK Praha "C" a se Sokolem Pražský "A".

"Hrací víkend hodnotím víc než pozitivně! Děkuji všem hráčům za velké nasazení, bojovnost a týmovou spolupráci. Rovněž děkuji všem rodičům, že věnovali velkou část svého volného času o víkendu účasti na turnaji a povzbuzovali naše družstvo. Upřímně říkám, že si toho velmi vážíme!"

Sestava:

č.4 Vítek, č.5 Marek, č.6 Fábera, č.7 Chán, č.9 Netušil D., č.10 Kuna, č.11 Strnad,

č.12 Staniszewski, č.13 Huleš, č.14 Stibůrek, č.15 Fiala, č.16 Nosek, č.17 Váňa,

č.18 Franěk, č.19 Zlámaný

V sobotu jsme na Spartě sehráli dvě rozdílná utkání. V prvním utkání proti družstvu BA Sparta "A" jsme nastoupili proti o něco zkušenějšímu celku, který se díky svým nacvičeným návykům dostával do naší obrany a v každé čtvrtině navyšoval vedení o přibližně 10 bodů. V konečném součtu tedy rozdíl 48 bodů

Staniszewski 2, Stibůrek 2

Po krátké pauze nás čekal "B" tým Sparty. Říkám si zda na Spartě dělají dobře, že sestaví jedno kvalitní družstvo a jejich "B" tým tvoří hráči, kteří jsou téměř začátečníci. Každopádně v tomto utkání to bylo jen otázkou skóre. Před utkáním jsem hráčům řekl, že budu rád, když vstřelí 20 bodů v každé čtvrtině. Chlapci moje přání překonali o 39 bodů, což je fantastický.

Strnad 2, Marek 1

V neděli jsme zavítali do tělocvičny ZŠ Bratří Venclíků u Rajské zahrady. Popravdě jsem se obával, aby všichni našli místní "sportovní areál", ale nakonec jsem šel špatným příkladem já sám, když jsem díky bloudění v uličkách dorazil se zpožděním, za což se omlouvám!

Jako první nás čekalo USK Praha"C", což je basketbalová základna USK Praha v okolí v Černého Mostu. Před utkáním jsem já i hráči věřili v jasnou výhru, ale soupeř vystrčil v úvodu růžky a ve 3.min jsme bylo skóre 2:7 a nebylo nám nejlépe. Po vyrovnané první čtvrtině však chlapci zabrali na nejvyšší výkon a soupeř přestal klást odpor. Výhra o 56 bodů je solidní.

USK Praha "C"

vs.

18:74 (12:12, 2:25, 4:19, 0:18)

Střelci:

Váňa 16, Netušil D. 14, Staniszewski 14, Nosek 11,

Strnad 8, Huleš 7, Chán 4

Na závěr to nejtěžší. Porce 4 utkání během 27hod byla pro naše mladé chlapce velmi náročná, navíc proti nám v posledním utkání stálo družstvo Sokola pražského, které má stejně jako Sokol Vyšehrad dlouholetou velmi dobrou práci s mládežnickým basketbalem.

Co se dělo v první čtvrtině bylo úžasné. Byl jsem na kluky hrdý! Jezdili, makali, dřeli. Bylo vidět, že už jsou z víkendu unavení, podali však vynikající výkon! V druhé čtvrtině se ukázalo, že Sokol pražský má vyrovnanější kádr a do poločasu si vypracovali 33 bodový náskok. V druhém poločase už opadlo tempo na obou stranách, avšak je velmi pozitivní, že jsme takovému družstvu dokázali vstřelit 44 bodů.

Sokol pražský "A"

vs.

103:44 (19:15, 36:7, 27:6, 21:16)

Střelci:

Váňa 15, Nosek 11, Netušil D. 6, Staniszewski 4,

Fiala 2, Chán 2, Zlámaný 2 (chybí mi tu 2 body, nerozluštil jsem ze zápisu)

Jak již jsem napsal, mám z tohoto víkendu velmi dobrý pocit. Hráči zaslouží velmi velkou pochvalu! Bohužel jsme si připsali dvě vyšší porážky, ale věřím, že na konci sezóny budeme se Spartou "A" i se Sokolem Pražským "A" hrát vyrovnaně. Musíme pracovat na proměňovaní vyložených šancí a omezit ztráty míčů špatnými přihrávkami atd. Pokud bychom dali o 10 střel z pod koše více (+20 bodů) a také ztratili o 10 přihrávek méně, ze kterých nám soupeř pak v rychlém protiútoku dá 10 košů (20 bodů), tak by byl průběh utkání zcela jiný.

Jsme nyní na začátku a všechno přijde. Velmi dobré je, že kluky sport baví a snaží se podat nejlepší výkony!

Ještě jednou všem hráčům, rodičům, sourozencům a ostatním fanouškům velmi děkuji!