U11 - REPORT - Nejmladší minižáci předvedli zatím své nejlepší výkony

29.01.2013 13:04

V pořadí čtvrtý turnaj našich nejmladších minižáků se odehrál v pořadatelství SC Praha 4 a USK Praha. Odehrány byli 4 utkání a v celkovém součtu předvedl tým našich nejmenších borců nejlepší týmové výkony v této sezóně (u většiny první).

Sobota 26.1. 2013

SC PRAHA 4 vs. SOKOL VYŠEHRAD 33:51 (2:26 13:28 14:38)

Před utkáním byl jasný cíl a to vyhrát. Vstup do zápasu tomu jednoznačně naznačoval. První čtvrtinu jsme vyhráli rozdílem 24 bodů dařila se nám kvalitní obrana a v útoku jsme proměňovali jednoznačné šance. Druhá čtvrtina již byla horší proti lepší pětce soupeře jsme se začali trápit hlavně v útoku. Trápení se přeneslo i do druhého poločasu. Utkání jsme jednoznačně vyhráli, bohužel se nepodařilo vydržet celý zápas v tempu ve kterém by jsme chtěli.

Body Sokol Vyšehrad: Staniszewski Filip 21(4/3), Kejval Adam 8(4/0), Fábera Dominik 6, Fiala Adam 5(2/1), Marek Jan 5(2/1), Matoničkin Marko 2, Strnad David 2, Tulpa Michael 2, Grigoryan Alen 0, Kolár Ondřej 0, Svoboda Oliver 0, Štolba Josef 0, Zlámaný Šimon 0

Trestné hody: 12/5

Fauly: 20

Hráč utkání: Kejval Adam

SOKOL PRAŽSKÝ vs. SOKOL VYŠEHRAD 63:26 (22:6 9:3 14:17 18:0)

Dalším soupeřem byl Sokol Pražský. Veděli jsme, že nás nečeká nic lehkého. V prvních minutách se odrazilo naše rozcvičení ve kterém chybělo soutředění a to se také projevilo na hřišti. Všude jsme byli o krok později a dělalo nám problémy vysoké tempo soupeře. Druhá pětka nastoupila již lépe soustředěna a i přes problémy v útočné fazi předváděla kvalitní obranou činnost, která náš tým nastartovala. Důležitý moment nastal v 3. čtvrtině kdy jsme dokázali soupeře porazit 14:17 ! Poslední čtvrtina bohužel nic nezmělnila a soupeř si odnesl výhrul.

Zápas jasně ukázal, že dokážeme hrát i se silnými soupeři.  Bohužel zatím jen krátké úseky a to by mělo být motivací do dalších vzájemných utkání.

Body Sokol Vyšehrad: Staniszewski Filip 17(3/1), Matoničkin Marko 4, Kolár Ondřej 2, Štolba Josef 2, Fiala Adam 1(2/1), Fábera Dominik 0, Grigoryan Alen 0, Kejval Adam 0, Marek Jan 0, Strnad David 0, Svoboda Oliver 0, Tulpa Michael 0, Zlámaný Šimon 0

Trestné hody: 5/2

Fauly: 18

Hráč utkání: Staniszewski Filip

Neděle 27.1. 2013

SOKOL VYŠEHRAD vs. USK PRAHA "A" 56:50 (21:7 9:11 20:10 6:18)

Nedělní ranní zápas s USK "A" měl 2 strany mince. Dobrý vstup do utkání a aktivní hra celého týmu. Náskok dosahoval již 25 bodů ve 3. čtvrtině. Bohužel v celém utkání jsme udělali spoustu zbytečných faulů a ve 4. čtvrtině se nám postupně vyfaulovali 2 hráči a tak jsme museli 6 minut dohrávat ve 4  hráčích na hřišti.

S obrovskou bojovností se hráči snažili udržet zelený výsledek. Naštěstí sem nám několikrát podařilo přejít půlku a navíc i ohrozit koš proti přečíslení soupeře a to bylo velmi důležité v celkovém zúčtování.

Body Sokol Vyšehrad: Staniszewski Filip 24(11/4), Kejval Adam 11(2/1), Fiala Adam 9(8/1), Strnad David 4, Fábera Dominik 2, Marek Jan 2(4/2), Matoničkin Marko 2, Zlámaný Šimon 2, Grigoryan Alen 0, Štolba Josef 0, Tulpa Michael 0

Trestné hody: 25/8

Fauly: 26

Hráč utkání: Fiala Adam

SOKOL VYŠEHRAD vs. SOKOL PRAŽSKÝ 31:72 (15:16 3:24 11:18 2:24)

Po sobotním dobrém výkonu jsme chtěli zlepšit výsledek proti Sokolu Pražskému. První pětka od prvních minut přehrávala jednoznačně soupeře. S postupem času nám bohužel docházel dech. Díky "nemocem" , "lyžařům" a dalším, jsme nemohli střídat a navíc jsme přidali opět zbytečné fauly. Přesto jsme dokázali hrát celých 8 minut vyrovnaně. Druhá pětka doplatila na předchozí utkání kde bojovala ve 4 hráčích na hřišti do posledních vteřin a tak se rozdíl do poločasu vyšplhal na 22 bodů. Tento rozdíl se těžko stahuje a dál se ještě zvětšil.

I přes prohru jsme předvedli kvaltní herní úseky kde jsme dokázali se soupeřem drželi krok. V utkání nechyběla bojovnost a chuť vyhrát a to je nejdůležitější a pokud v tomto vydržíme budeme se nadále zlepšovat.

Body Sokol Vyšehrad: Staniszewski Filip 16(6/6), Kejval Adam 9(4/1), Zlámaný Šimon 3(4/1), Fiala Adam 2(2/0), Štolba Josef 1(2/1), Fábera Dominik 0, Grigoryan Alen 0(4/0), Marek Jan 0(4/0), Matoničkin Marko 0, Strnad David 0, Tulpa Michael 0