Turnaj TUBANAK - výsledky a komentář

15.09.2014 20:16

Sokol Vyšehrad - Baskeťáci Josefov 24:37 (0:11, 7:9, 9:10, 8:7)

Nevyšel nám vstup do utkání. Nebyli jsme sehraní a nestačili jsme soupeři v ničem, míjeli jsme zařízení. Byla to srážka s realitou. Nově sestavený tým je nezkušený a nesehraný. Je ale nutné připomenout, že Baskeťáci jsou úřadujícími mistry ČR U15 (ročník 1999). Postupně jsme se dostali do hry a vyrovnali hru.

Nejlepší hráč: Soukup

TJ Jiskra Kyjov - Sokol Vyšehrad 56:32 (15:8, 16:7, 11:8, 14:9)

Kyjov byl větší a silnější. Navíc spolu hráči hrají od minižáků a jejich souhra byla vidět. Na domácí půdě byli povzbuzováni publikem. V 15 minutě jsme prohrávali 19:15, což bylo docela dobrý. Ale začali jsme střídat a noví hráči začali dělat velké chyby v obraně a do poloačasu jsme nedali ani bod. V druhém poločase jsme měli hezké momenty a ve třetím dějství jsme zlepšili obranu a přidali i bodíky.

Nejlepší hráč: Vítek

BK Opava - Sokol Vyšehrad 51:35 (12:11, 20:8, 8:6, 11:10)

Dalo by se říci, že nám utkání zkazila jedna čtvrtina, podobně jako s Josefovem. Škoda, že střídající hráči nestačí v obraně, dělají hrubé taktické chyby. Protože v 15 minutě to bylo 19:18 a po vystřídání bylo po utkání.

Nejlepší hráč: Smola

Sokol Vyšehrad - SAM Brno 22:53 (6:5, 6:20, 6:10, 4:18)

Dobře vypadající první čtvrtina dala naději na lepší umístění v turnaji. Co naplat, nezvládli jsme druhou čtvrtinu. Tentokrát ale vyhořela první pětka. Asi únava, nebo jsme moc chtěli. Spíše obojí. Druhou čtvrtinu jsem vypustil a dal šanci těm, co moc nehráli. Tito hráči se s větší minutáží zhostili se střídavými úspěchy. první a druhá pětka odpočívala a sbírala síly na poslední utkání turnaje.

Sokol Vyšehrad - Tigers České Budějovice 40:34 (9:9, 6:9, 19:9, 7:6)

Bylo načase vyhrát. Bylo potřeba se rozloučit s turnajem vítězstvím. Tomu jsem podřídil vše, i to, že někteří nehráli. A podařilo se. Po večerní domluvě hráčům a vysvětlení si všech zákonitostí hry, nastoupilo jiné družstvo. Už při rozcvičení bylo vidět, že se bude bojovat o vítězství. A byl to boj. S mnoha pěknými akcemi, ale i se spíše bojovnými pasážemi. Všichni bojovali, každý plnil své úkoly. Kyždý přispěl svojí troškou do mlýna.