U14 - ROZHOVOR - Hodnocení první půlky sezóny s trenérem Janem Kefurtem

24.12.2014 23:52

Tým mladších žáků U14 má za sebou první půlku sezóny. V Žákovské lize /základní skupina B/ obsadil 6. místo s bilancí 2 výher a 10 porážek. Kompletní výsledky U14 naleznete - ZDE .

O celkové hodnocení první části sezóny a o dalších cílech bude hovořit hlavní trenér družstva Jan Kefurt v krátkém rozhovoru.

Již před začátkem sezóny měl váš tým určitě vytyčené cíle, byly splněny? 

Naším cílem bylo dostat do Extraligy U14, to znamená být mezi 4 nejlepšími celky v základní skupině. Velmi dobře jsem věděl, že to nebude jednoduchý úkol, možná na hranici našich možností. Kdo sleduje náš tým ví, že loňskou sezónou jsme se doslova protrápili. I přes špatný začátek soutěže jsme však ukázali, že tento cíl bylo možné splnil, měli jsme to ve svých rukách, ale nepovedlo se to. 

Cíl tedy nebyl splněn. Kde vidíte hlavní příčiny neúspěchu? 

My jsme měli z mého pohledu dobrou letní přípravu. I další přípravná utkání ukazovala nárůst herní formy. Bohužel před první dvojkolem přišly nemoci a utkání na palubovkách Klatov a Plzně jsme nezvládli. Čekali jsme, že přivezeme alespoň jednu výhru. 

Také se ukázalo, že neumíme hrát vyrovnaná utkání. V Klatovech, stejně tak i v Plzni jsme hráli půli velmi vyrovnaně, ale druhou půli jsme úplně vyhořeli. Je pravda, že takových utkání jsme v minuosti moc neodehráli, takže se není příliš čemu divit.

Následovalo utkání s Jížními Supi, kde jsme úplně herně zklamali. Poté již přišel zásadní zlom a naše výkony šly nahoru.

Za hlavní důvod bych tedy považoval špatný vstup do začátku soutěže, to už se pak těžko napravuje.

 

V předchozí otázce jste zmínil zásadní zlom, můžete to upřesnit?

Zlom bych viděl v utkání s Českými Budějovicemi, kde jsme se začali dostávat do své hry a většina hráčů si začala věřit. Navíc se bodově začali prosazovat další hráči než bylo zvykem. Bohužel i přes výrazné vedení v průběhu utkání jsme utkání ztratili v koncovce. Navíc sobotní výkon jsme ještě vylepšili v Písku, kdy jsme druhý tým tabulky trápili až do poslední minuty.

Od těchto utkání jsme byli nebezpeční pro každý tým. Dokázali jsme v odvetě porazit Klatovy a Plzeň. Odehráli jsme kvalitní zápas na Sokole Pražském a v následné odvětě na domácí palubovce jsme předvedli další konkurece schopný výkon proti špičce U14. V posledním dvojkole jsme odehráli vyrovnané utkání s Pískem (-2) i s Českými Budějovicemi (-7).

Hezké a vyrovnané zápasy pro nás mají velkou hodnotu a posouvají nás dále, bohužel do tabulky se počítají vítězné zápasy.

 

Týmy "spodní" čtyřky základní skupiny spadnou do Ligy U14. V této části narazíte na Liberec, Ústí nad Labem, Most a Brandýs nad Labem. Jaké cíle budou rozhodující pro tuto část? 

Myslím, že cíl bude jasný. Všechny zápasy odehrát v maximální koncentraci, pokusit se získat maximální množství výher  a připravovat se na kvalifikaci o ligu U15 ! Kvalifikaci o ligu odehrají hráči ročníku 2001 a bude naší prioritou postup vybojovat a v další sezoně vrátit Sokol Vyšehrad na pozice, které měl v minulosti.

 

Závěrem něco by jste doplnil?

Chtěl bych hráčům poděkovat za poctivou práci, kterou většina začala dělat a tím jsme se posunuli. Doufám, že to všem vydží i v celém roce 2015 a budeme se posouvat dále. Zároveň doufám, že ty co si neplní svoje povinnosti, to napraví. Je to týmový sport a musí pracovat všichni. 

Velké poděkování patří také rodičům, kteří nás podporují ikdyž se nedaří. 

 

Děkujeme za rozhovor !

 

Připravil: Sokol Vyšehrad

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

HLAVNÍ PARTNEŘI

 

PARTNEŘI

SPOLUPRACUJEME

© 2016

Vytvořeno službou Webnode