Přátelská utkání s týmem KK "Student 014" Valjevo

07.03.2014 11:36

V rámci návštěvy zahraničního týmu KK "Student 014" Valjevo /Srbsko/ jsme odehráli 2 přátelská utkání. Týmy U14/13 a U11 si ve čtvrtek 6.3. 2014 mohli vyzkoušet kvalitu mezinárodního basketbalu a vyzkoušet jiný herní styl.

U14/13
SOKOL VYŠEHRAD vs. KK "STUDENT 014" VALJEVO 61:76 (8:17 25:26 43:57)
Do utkání jsme vstoupili velmi koncentrovaně a na předváděném výkonu to bylo vidět. Dobře  jsme působili především v útoku, kde jsme dokázali hledat volné, především vyšší hráče a servírovat míče pod koš. V první čtvrtině bylo zakončení velmi nepřesné a proto stav po první čtvrtině nebyl příznivý. V druhé hrací části jsme pokračovali trpělivě a dokázali jsme zlepšit zakončení. Po poločase, který skončil 25:26 zahraniční tým velmi přitvrdil obranu a začal získávat míče i za cenu faulu. I přes oddechový čas, nám trvalo dlouhou dobu se přizpůsobit na tvrdý styl a rozdíl narostl až na 22 bodů a to rozhodlo o výsledku utkání. Následně jsme dokázali obrovskou bojovností smazat náskok a rozdíl byl pouhých 8 bodů, to však bylo vše co se podařilo.
I přes prohru bych výkon v utkání viděl velmi pozitivně, v útočné fázi se nám poprvé dařilo hrát to co bychom chtěli. V obraně jsme dělali zbytečné chyby, především v obraně na perimetru. Utkání nám ukázalo značný posun a na to budeme chtít navázat v soutěžních utkáních.

Body Sokol Vyšehrad: Whalen Mikuláš 28(13/2), Vilhum Vojtěch 16(3/2), Netušil Filip 9(4/3), Soudek Štěpán 2, Hajlek Jakub 2, Váňa Ondřej 2, Plavka Kryštof 0, Kuna Martin 0, Hřebejk Jakub 0, Kiss Bertalan 0, Bohovyč Lukáš 0, Nosek Ondřej 0

Trojky: 0

Trestné hody: 20/7

Fauly: 21

Rozhodčí: Bernáth Lukáš, Bernáth Matěj

U11
SOKOL VYŠEHRAD vs. KK "STUDENT 014" VALJEVO 41:66 (10:14 21:34 31:54)
Nejlmladší minižáci si také mohli vyzkoušet jiný styl zahraničního basketbalu. Do utkání jsme zapojili hned několik "nováčků", kteří odehráli své první zápasy. Začátek byl velmi nervózní a dlouho dobu nepadl koš. Obrany nebyli příliš aktivní a tak bylo k vidění hodně otevřených šancí. Soupeř se vyznačoval velkou chutí střílet z delší vzdálenosti. Na naší straně byla vidět velká nezkušenost, některých hráčů, kteří nemají zápasovou praxi. Výsledný rozdíl vyrostl až na 25 bodů. Zápas nám předvedl nedostatky na kterých potřebujeme pracovat a budeme těchto utkání chtít odehrát určitě více.

Body Sokol Vyšehrad: Ferbar Michal 11(1/1), Štolba Josef 8. Stejskal Šimon 8, Grunt Tomáš 4, Kulík Tomáš 4, Večerka Ondřej 4, Valenta Jiří 2, Grigoryan Alen 0, Pšenička Vojtěch 0, Štolba Jan 0, Horejsek Lion 0, Gutt Alan 0